Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo Hornet

13. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Salmo | 10.532× zobrazeno | 6 komentářů

img75_182.jpg
Salmo Hornet je oblíbenou nástrahou mnoha vláčkařů. Jeho přednostmi jsou kvalitní konstrukce, příznivá cena, nenáročnost na techniku vedení a skutečnost, že Hornety zkrátka chytají ryby.
Jako jeden z nejúspěšnějších wobblerů značky Salmo se vyrábí ve vícero velikostech a v plovoucím i potápivém provedení, takže vlastnosti i použití konkrétních modelů se mohou dost výrazně lišit. Společné je jim rychlé zanoření do větší pracovní hloubky a agresivní kmitavá pohybová akce.

Provedení

Plovoucí nebo potápivý neozvučený wobbler zavalitějšího tvaru s velkým nořítkem.

Vyráběné velikosti

Woblery SALMO skrývají pod skupinou HORNET různé modely. Jsou to modely jednak plovoucí a potápivé, které se vyrábí v délkách : 2,5 cm, 3,5 cm, 4 cm, 5 cm, 6 cm a 9 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Standardní trojháčky VMC s hnědou povrchovou úpravou.
Nejmenší velikost 2,5 cm má jen jeden trojháček velikosti 10, velikost 3,5 cm jeden ve velikosti 8 a větší velikosti jsou vybaveny dvojicí trojháčků velikostně úměrných délce nástrahy.

Přednosti

Zavalitější tvar tělíčka wobbleru a velká lopatka dávají wobbleru agresivní kmitavý chod, který na sebe poutá pozornost ryb.
Díky své hmotnosti a umístění těžiště nástraha daleko létá. Při náhozu se nezamotává a nepřevrací se ani v nejsilnějším proudu.
Má větší odolnost proti mechanickému poškození oproti balzovým wobblerům.

Použití

Na svou velikost mají Hornety vždy dobré potápivé schopnosti. Snadno se tedy dostávají do hlubších vrstev vody a lze je vodit hlouběji než většinu podobných nástrah. Z toho pramení i jejich použití – lov u dna ať už v proudech nebo na stojatých vodách.
Nejmenší typy Hornetů jsou skvělými nástrahami na pstruhy a obecně najdou uplatnění hlavně při jemné přívlači. Jejich doménou jsou lokality s průměrnou hloubkou do jednoho metru. Při použití tenkého vlasce v průměrovém rozmezí 0,10 - 0,14 mm je dostaneme i do hlubších míst. S rostoucí velikostí nástrahy se lze zaměřovat na větší ryby a hlubší vody. Některá větší provedení Hornetů (např. H6S) se hravě dostanou až do 4 m a lze s nimi lovit např. na přehradách.

Lovené druhy ryb

Hornet H2S (potápivý 2,5 cm) je skvělá nástraha pro lov na pstruhových vodách. Spolehlivě vydráždí potočáky a při použití signálních variant YD nebo GT je opravdovou pohromou na duháky. Rád si na něm „pochutná“ jelec tloušť, parma a někdy překvapivě i bílá ryba.
Větší typy Hornetů přinesou úspěchy při lovu okounů a candátů. Poměrně často na ně zabírají menší štiky a sem tam i nějaký sumčí dorostenec.

Ideální použití

V potápivé verzi umožňuje prolovit celý vodní sloupec od hladiny až po dno.
Při lovu tloušťů na hladině je potřeba přesných náhozů k pobřežním porostům. Díky větší hmotnosti nástrahy se to daří lépe než s lehkou nástrahou.
Pro lov u dna lze využít jedinečné stability tohoto wobbleru. Po náhozu napříč řekou zaklapneme překlápěč navijáku a necháme nástrahu vymetat dno.
Také hlubší peřeje a proudy nezůstanou prověřeny. Wobler spustíme proudem až do nadějného místa, potopíme špičku prutu pod hladinu, nejlépe až ke dnu, čímž zabráníme vynášení wobbleru do sloupce a pomalu, bez navíjení pracujeme pouze se špičkou prutu. Wobbler se pohybuje prakticky na místě a imituje vysílenou rybku, která bojuje se silným proudem - snadnou kořist pro dravce.

Nevýhody

Na nejmenších modelech je zbytečně robustní trojháček (dokáže ovšem spolehlivě podržet i velkou rybu), a tak je při lovu menších ryb lepší vyměnit ho za typ z tenčího drátku.
V některých dnech je chod pro ryby příliš agresivní.

Oblíbené barvy

Okoun (HP), plotice (D), dále DB a GS.

img75_183.jpg img75_184.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Úterý 26. února 2013 ve 23:33® gregory.p

Nejlepší je imitace okouna na duháky. :)

Pátek 7. září 2012 v 9:31® sufix17ix

Nejlepší wobler na parmy a na candáty všech dob.

Úterý 3. července 2012 v 18:22® tragikomix
tragikomix

Perfektní woblery! Do prohlubní a za kameny ideální ;-)

Sobota 10. prosince 2011 ve 21:11® dodorider
dodorider

ostre proudy, na dne jamy a v nich duhaci, presne tam pouzivam ty nejmensi a pokazde s uspechem moc dobra nastraha.

Úterý 5. července 2011 v 8:33® ART
ART

Candátům taky chutná ve velikosti 7cm

Úterý 28. června 2011 v 8:54® Walley
Walley

Ty nejmenší velikosti jsou vážně ůžasné ryby na ně reagujou uplne exkluzivne