Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Kenart Winner

4. března 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Kenart | 6.380× zobrazeno | 3 komentáře

img5_16.jpg
Jedná se o jeden typ wobbleru z produkce polské firmy Kenart. U nás jsou její výrobky díky malému zastoupení na pultech prodejen zatím méně známé, ale ti, kdo měli štěstí a tyhle wobblerky se jim dostaly do ruky, si je velmi rychle oblíbili.

Provedení

Jedná se o plovoucí wobblery z tvrdé pěny s tvrzeným povrchem, jaký známe například u Rapaly.

Vyráběné velikosti

Výrobce dodává 4 velikosti odstupňované po 1 cm - 3,5 cm, 4,5 cm, 5,5 cm a 6,5 cm. Nově přibyla i velikost 9 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Trojháčky běžné kvality. Pro lov menších ryb plně postačují.

Přednosti

Excelentní vyvážení umožňující rybáři propůjčit nástraze opravdu realistický pohyb. Tělíčka Kenartů jsou přitom velmi odolná. Ani v případě prokousnutí (např. štikou) by díky tělíčku z pěnového plastu neměla nástraha nasávat vodu. Lopatky jsou také poměrně odolné, takže wobblery vykazují slušnou životnost.
Cena je velmi příznivá.

Použití

Lehká a střední přívlač na mělkých a středně hlubokých stojatých a především tekoucích vodách.

Lovené druhy ryb

Menší velikosti jsou neodolatelné pro okouny, pstruhy nebo jelce a občas si na ně troufne i parma. Na větší můžeme chytit i štiky a candáty, ovšem spíše mladších ročníků. Rád je má i bolen, který vezme zavděk jakoukoli velikostí.

Ideální použití

Díky preciznímu vyvážení má rybář nepřeberně možností, jak nástrahu vodit.
Účinná je i při monotóním tažení, ovšem v nejlepším světle se představí ve spojení s tekoucí vodou a rukama šikovného rybáře.
Dokáže ozobávat dno jako malá rybka hledající potravu, v rychlých přískocích prchat před dravcem nebo jen tak nervózně postávat v proudu.
A to není zdaleka vše. Limitující je jen rybářova fantazie.

Nevýhody

Žádné výrazné, snad jen s ní není možné prolovit hlubší vody. V závislosti na velikosti, rychlosti tažení a síle proudu se noří do hloubky 0,4 -1,2 m.

Oblíbené barvy

Okoun, bílá ryba, hrouzek. Winner se vyrábí ve více než deseti barevných variantách.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Pátek 19. dubna 2013 ve 21:44@ Taro

Veľmi dobrý voblér, ktorý je stabilný aj v silnejšom prúde. Nepovedal by som o ňom, že je dobrou náhradou za Salmo. Je iný a hlavne menej oppozeraný.

Sobota 10. prosince 2011 ve 21:24® dodorider
dodorider

podle meho nehrada a mozna lepsi nahrada za salmo nebo rapalu! realisticke a hlavne krasne chodi, cena je super doporucuji.

Úterý 12. července 2011 v 19:13@ Kenart.cz

Zdravím, kdo to psal, ať se mi ozve. Předem děkuji.