Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala Skitter Pop

5. března 2011 vložil(a) osprey | hladinové nástrahy | výrobce: Rapala | 9.061× zobrazeno | 2 komentáře

img14_34.jpg
Skitter Pop je na našem trhu možná nejznámější hladinovou nástrahou a ačkoli existují vysoce funkční modely jiných výrobců, tahle hračička by ve výbavě žádného správného vláčecího maniaka asi neměla chybět.

Provedení

Hladinová nástraha se speciálně tvarovanou přídí, která při poškubávání vyluzuje mlaskavé zvuky a rozstřikuje vodní tříšť. Tělíčko nástrahy je vyrobeno z balzy, lopatka z čirého plastu.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se 5 cm, 7 cm a 9 cm plus 12 cm dlouhý „mořský“ model se zesílenou konstrukcí a trojháčky.

Kvalita dodávaných háčků

Standardní rapalácká kvalita (pravděpodobně od VMC). Cílové ryby (štika, bolen, okoun, tloušť) zvládnou tyto trojháčky bez problémů. Mořská 12 cm verze má trojháčky dostatečně bytelné i na velké dravce.

Přednosti

Kvalitní provedení včetně povrchové úpravy s poměrně dlouhou životností, dobrý pohyb ve vodě.
V obecné rovině nelze nezmínit hlavní přednost všech hladinových nástrah – vidět záběry dravců na vlastní oči je neskutečně adrenalinová záležitost a to i v případě, kdy útočící predátor popa ani nezasáhne.

Použití

Lov na hladině – kdekoli to pomínky dovolují a najde se dravec ochotný zaútočit.
Ideálními místy jsou zarostlé tůně, okraje rákosí, okolí břehů a podobně. Nástrahou se pocukává s různou intenzitou (od pouhého čeření hladiny až po silná „mlasknutí“ a je možné dělat různě dlouhé přestávky, které se líbí zejména štikám. Okouni mají raději souvislé trhavé vedení. Naopak při lovu bolenů je nutné omezit pocukávání a udělit popu velmi rychlý pohyb.

Lovené druhy ryb

Štika a okoun ve všech velikostech. U okounů je až neuvěřitelné, jak malé kusy často popa pronásledují. Velmi dobře na tuto nástrahu reagují i tloušti, u nichž je ale třeba počítat s tím, že vysoké procento ryb nedobírá. Tam, kde ho neznají, útočí na popa rádi i boleni, ale velmi rychle se ho naučí ignorovat.

Ideální použití

K lovu dravců z hladiny. Lov na popy je svébytná a nesmírně atraktivní technika vláčení umělých nástrah, která dokonce může předčit ostatní formy přívlače, i když spíš jen místy a po omezenou dobu.

Nevýhody

Jsou období či revíry, kdy nebo kde to na popy prostě nejde. Navíc málokterou nástrahu se ryby naučí tak rychle identifikovat a pak se jí samozřejmě vyhýbají.
Určitou nevýhodou řady Skitter Pop je absence malého modelu kolem 4 cm.
Další nevýhodou, typickou pro značnou část produkce Rapaly, je poněkud vyšší cena.

Oblíbené barvy

Účinné jsou napodobeniny bílé ryby, modrostříbrná a zelenožluté vybarvení s černými pruhy (FT).

img14_35.jpg img14_36.jpg img14_169.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Pátek 15. července 2011 ve 14:03® miluju přívlač
miluju přívlač

presne tak a myslim si ze i za tu cenu to stoji

Sobota 9. července 2011 ve 21:48® golďas

Nelze než souhlasit s uvedenou hlavní předností a to jak štika proletí vzduchem a je to přesně tak , že zážitek je jedinečný i když ryba mine. I to že někde si prostě neškrtne.