Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Nils Master Invicible – DR

5. května 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Nils Master | 6.185× zobrazeno | 3 komentáře

img31_73.jpg
Plovoucí jednodílný wobbler pocházející z Finska. Podle rychlosti přitahování a síly proudu se zanořuje do hloubky okolo 2 m. Díky horizontálně elipsovitému průřezu má unikátní pohyb, který se odlišuje od ostatních typů woblerů.
Jak napovídá jeho název Invincible (nepřekonatelný, nepřemožitelný) patří pro svůj unikátní chod k nejúspěšnějším vláčecím nástrahám na světě. Udává se, že ve finské domovině tohoto wobbleru se na model v délce 15 cm každoročně uloví absolutní většina štik nad 10 kg váhy!

Provedení

Plovoucí jednodílný neozvučený wobbler se shora zploštělým tělem vyrobený z balzy.

Vyráběné velikosti

5 cm, 8 cm, 12 cm a 15 cm

Kvalita dodávaných háčků

Menší velikosti jsou vyzbrojeny dvojicí pevných trojháčků s „orlími drápky“ na hrotech, velikosti 12 a 15 cm mají silné trojháčky s „mořskou“ povrchovou úpravou.

Přednosti

Atypicky „zploštělý“ wobbler má výrazný obrys proti hladině, takže lépe upoutá pozornost číhajícího dravce. Při tažení vytváří zvláštní hadovitý pohyb, který ryby silně dráždí. Umožňuje velmi pomalé vedení (zastavení v proudu), aniž by vypadával z rytmu a stejně „stabilní výkon“ podává rovněž i při rychlém navíjení. Značnou výhodou je jeho „tichost“, proto je účinný po celou sezónu i na silně prochytávaných revírech, kde se často vláčí se „hrkacími“ woblery. Umožňuje splouvání po hladině až do těsné blízkosti obvyklých dravčích stanovišť (pod mosty, převislé větve, podemleté břehy a do blízkosti nejrůznějších překážek).

Použití

Velmi široké! Klasická přívlač v mělčí stojaté i tažné vodě, noční přívlač pod hladinou, vláčení za lodí (trolling), kdy za pomoci zátěže umístěné na bočním návazci umožňuje prochytat i těsné okolí dna.

Lovené druhy ryb

Nejmenší velikost (5 cm) je vhodná na okouny, pstruhy, tlouště a menší boleny. „Osmička“ je spolehlivá na větší okouny a candáty, při rychlém vedení také na boleny. Chytí se na ni i dost štik a sumců.
Ve velikosti 12 cm nemá chybu na štiky, candáty a sumce a v největší velikosti se přidávají hlavatky (tajmeni).

Ideální použití

- velice vhodný je na techniku „stop and go“ - tedy pro přerušované vedení, kdy nástraha během přestávek v přitahování stoupá vzhůru a při každé vhodné příležitosti, např. nad mezerou mezi trsy rostlin, ji zrychleným navíjením mělce zanoříme (tento způsob je vynikající především v mělkých či zarostlých vodách na štiky)

- k noční přívlači na řekách pod hladinou či podél břehů, kdy při ultra-pomalém vedení wobler hřbítkem čeří hladinu
- Při lovu v proudu se vyplatí nechat wobler samovolně kmitat na místě (skvělá strategie při nočním chytání candátů a sumců)
- při tažení za lodí umožňuje prochytání blízkosti dna – je k tomu potřeba zátěž na bočním návazci, který je ke kmenové šňůře připojen cca metr od nástrahy (na candáty, štiky, okouny, a kde je to povoleno, i na pstruhy).

Nevýhody

Vzhledem k jeho nižší hmotnosti se s ním hůře nahazuje přesně a do dálky, zvláště za silného větru nebo při použití silnějšího vlasce.
Daleko častěji než u většiny jiných wobblerů dochází k ulomení nebo vylomení lopatky, zejména u typu 8 cm DR. Výrobce na to v průběhu let zareagoval a lopatka je dnes u této velikosti usazena pevněji, daní za to je ovšem mírné zhoršení chodu oproti kusům z konce 90. let.

Oblíbené barvy

Za dne a v čisté vodě zejména přírodní odstíny, v přikalené vodě „papouškové“ zbarvení, po tmě – libovolné zbarvení. Nabídka vzorů je mimořádně široká.

img31_74.jpg img31_75.jpg img31_168.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Sobota 12. května 2012 v 19:13® Pjota
Pjota

kerob> Ahoj.

Reaguji na Tvůj příspěvek z 13.7.2011. Psal si v něm, že máš 18 let staré kousky mělce a hluboce potapivých Nils Masterů. Chtěl bych si vyrobit několik kousků tohoto wobleru, ale dočetl jsem se, že jsou u těchto woblerů dvě různé verze lopatek. Ty starší modely měli nějakou lopatku, se kterou wobler lépe chodil, ale lopatka se často vylamovala. Proto u Nilse začali vyrábět novou verzi lopatky, která se už tak nevylamuje, ale wobler s ní zase nemá tak agresivní chod. No a já bych jim dal raději tu starou verzi lopatky, se kterou měli agresivnější chod, ale bohužel nevím, jaký tvar lopatky to byl. A tak předpokládám, že u 18 let starých woblerů bude spíše ta starší verze a proto tě chci požádat, jestli by si mi mohl prosím poslat fotku toho hlubocepotápivého Nilse? Stačí jen detail té lopatky. Byl bych ti za to velice vděčný. Díky.

Petr

Středa 13. července 2011 v 15:19® kerob
kerob

Mam 3 kousky – 1× 8cm a 2× 5cm (melce a hluboce chodici)… jsou to jedny z mych prvnich wobu, stary radove 18 let… nikdy jsem na ne uspesnej moc nebyl. Na toho 8cm mam svoji nejmensi uvlacenou stiku – 12cm. Dneska „odpocivaj“ v jedny ze „skladovacich“ krabicek.

Sobota 9. července 2011 ve 21:40® golďas

Můžu potvrdit jako skvělou nástrahu. Barev i velikostí mám víc. Bílo-červené zbarvení zabaralo na štiky, kde na nic jiného nebralo. Na variantu s bledě modrým vrchem wobleru jsem chytil svoje největší boleny. Větší měl 81 cm.