Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala Shad Rap – Deep Runner

5. března 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Rapala | 7.461× zobrazeno | 1 komentář

img13_31.jpg
Shad Rap ve své klasické hlubokopotápivé podobě je už léta nepřehlédnutelnou klasikou z produkce finské Rapaly. Jedná se o velmi účinnou nástrahu s širokým spektrem použití a občas se vyskytnou i názory, hlásající, že se jedná o nejlepší wobbler vůbec.

Provedení

Plovoucí neozvučený balzový wobbler s velkou lopatkou pro hluboké zanoření.

Vyráběné velikosti

Nabízí se v délkách 5 cm, 7 cm, 8 cm a 9 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Poměrně kvalitní trojháčky VMC, nejsou ale dost robustní pro lov sumce.

Přednosti

Realistický tvar rybího těla, na plovoucí wobbler pozoruhodná schopnost zanořovat se do hloubky, excelentní chod v široké škále rychlostí, trvanlivá povrchová úprava.

Použití

Velmi široké – klasická přívlač na hlubší vodě, obhytávání říčních břehů, lov pod jezy, tahačka za lodí, noční přívlač - zejména podle suťových břehů přehrad.

Lovené druhy ryb

Ve větších velikostech (8 a 9 cm) skvělý na štiku a candáta, případně menší sumce, velikosti 5 a 7 cm jsou dobrou nástrahou na menší štiky, candáty a slušnější okouny, místy i tlouště.
Ve velikosti 5 cm se jedná o poměrně dobrý wobbler k lovu parem.

Ideální použití

Skvělá nástraha na kamenité dno – po nárazu do kamene stačí přerušit navíjení a nechat nástrahu stoupnout, navíc díky strmému úhlu, pod nímž pracuje, má tendenci se odrážet – lopatka v podstatě kryje trojháčky.

Na malých potocích a říčkách je neocenitelná schopnost rychle nabrat hloubku.
V proudu perfektně pracuje na místě a lze s ním vymetat proudové stíny za překážkami a jámy v řečišti.
Velice vhodný je na techniku „stop and go“ (přerušované vedení, kdy nástraha během přestávek stoupá k hladině) – tento způsob lovu je mimo jiné vhodný na zarostlé vody, kdy nástrahou pracujeme u hladiny a při každé příležitosti (mezera mezi rostlinstvem apod.) ji strhneme do hloubky.
velice variabilní vedení s možností velice kreativních pohybů v nízkých rychlostech

Nevýhody

Při prostém rychlejším tažení je díky výrazné pohybové akci zkušenějšími rybami identifikován jako umělá nástraha a odmítán.
Velké ryby (typicky sumec) mohou vytrhnout drátěnou kostru z balzového tělíčka.

Oblíbené barvy

Zejména přírodní odstíny – okoun, bílá ryba (P, S, RFSH,…), na candáty i světlé bělavé nebo žlutavé vzory.

img13_32.jpg img13_33.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Pondělí 27. června 2011 ve 20:20® skwor
skwor

Jako malou nevýhodu téhle nástrahy bych viděl to, že Rapala v posledních letech stáhla z výroby poměrně dost barevných variant.