Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo Executor - Shallow Runner

2. července 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Salmo | 8.939× zobrazeno | 2 komentáře

img80_195.jpg
Salmo Executor je wobbler, který přibyl do nabídky firmy Salmo v roce 2004 a dokázal se propracovat na post jednoho z nejoblíbenějších modelů. Firma Salmo se při tvorbě této nástrahy pravděpodobně inspirovala modelem Shallow Shad Rap od Rapaly, ale vyrobila do jisté míry odlišně se chovající nástrahu s typickými „salmáckými“ atributy, mezi něž patří zejména poměrně agresivní chod.

Provedení

Jednodílný neozvučený plovoucí wobbler vyrobený z tvrzené pěny.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve velikostech 5 cm (5 g) ,7 cm (8 g), 9cm (14,5 g) a 12 cm (33 g).

Kvalita dodávaných háčků

Trojháčky VMC běžné kvality. Výměna za lepší je ale třeba, jen pokud se chystáte lovit sumce. Pak bude víceméně nutná.

Přednosti

Porovnejme Executora s jeho pravděpodobnou předlohou. Tou je notoricky známá Rapala Shallow Shad Rap. Salmo má o něco agresivnější chod a o něco větší pracovní hloubku, do níž je o něco snadnější ho dostat. U devíticentimetrového modelu je to 1-1,5 m. Předností je nepochybně i tvar celkem věrně napodobující rybku a široká nabídka barevných vzorů.
Esovitě lomená lopatka mu dává silně provokativní pohyb, kdy tělo wobbleru nevykonává klasický hadovitý pohyb, nýbrž se rozkmitává podle svislé osy. Pěkně pracuje i při pomalém vedení a je značně stabilní i v silném proudu.

Použití

Velmi široké - od obchytávání břehů a větších mělkých ploch, přes lov v proudech s hloubkou do 1,5 m, až po noční přívlač.

Lovené druhy ryb

Menší velikosti jsou vhodné k lovu tloušťů a bolenů. V Polsku se s Executory ve velikosti 5 a 7 cm často loví i pstruzi. Střední velikosti má v oblibě štika s candátem a dvě největší velikosti jsou vhodné i pro lov sumce.

Ideální použití

Dobrá nástraha na mělčí vody, kde tvarem těla dobře napodobuje hledající rybičku.
Skvěle se hodí pro lov v proudu. Dobře drží stopu a lze ho nechat pracovat pouhým splaváváním na napnutém vlasci.
V menší velikosti a při rychlém tažení je dobrý na boleny.
Hodí se pro denní i noční prochytávání mělčin.

Nevýhody

Celkem podstatnou vadou může být špatná aerodynamika nástrahy. Má sice tendenci létat poměrně daleko, ale trefit se ním na větší vzdálenost přesně je spíše dílem náhody. Wobbler se za letu často různě přetáčí a při silovém hodu dokáže uhnout i o 2-3 m z požadovaného směru, což ale není vada jen tohoto konkrétního modelu. Povrchová úprava je dost náchylná na poškození, zvláště štičími zuby.

Oblíbené barvy

V současné době se vyrábí v jedenácti barevných variantách. Klasicky platí, že do čisté vody a na opatrné dravce volíme přírodnější odstíny (RR, RD, RPH) a do zákalu výraznější (RHP, GT).

img80_196.jpg img80_197.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Pondělí 10. října 2011 v 16:08® Prochy96
Prochy96

jj souhlasim se skworem … muj největší okoun je taky na Exáče …

Pátek 8. července 2011 ve 20:05® skwor
skwor

Na executory chytá rád. Díky tomu jak je lehký ve vodě reaguje na sebemenší podněty a dá se s ním krásně pracovat. Navíc se potěšitelně rozrůstá spektrum nabízených barev.