Chytej.cz

Kajak Halibut - rady, zkušenosti, tunning necteno

7.2.2017 | Švejk | 25.638 zobrazení | 157 odpovědí

Letos si chci koupit kajak Halibut a rád bych již v předstihu, získal pár rad a zkušeností od Vás, kteří již tento člun vlastníte. V čem jsou slabiny a jak je vylepšit, čím si usnadnit a zpříjemnit pohyb na vodě, lov a vše ostatní o co se budete chtít podělit. Díky za Vaše náměty Švejk

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 24. února 2018 ve 20:48 ® Švejk reakce na …
Švejk

HaD> No nakonec měl kamarád nevyužitej Hummimbird 570 s quad beam sondou (úzkej+ širokej paprsek, rozdělení na pravou i levoustranu, teplotní čidlo)pouze šedé odstíny. Bez GPS. Tak jsem si ho půjčil na nedefinovanou dobu :-) . Zatím stačí, alespoň jsem si vyzkoušel jak ho je možno využít a co je potřeba a co ne. Takže určitě bych preferoval obrazovku alespoň 5", pevný držák na obrazovku. Asi bych nepotřeboval barevnej display, ale dneska je to už asi standart u takovýchto modelů. Určitě sondu s možností kvalitního vykreslení dna, případně směru pro lepší orientaci a GPS se hodí taky, zvláště při opakovaných výletech, můžeš se vrátit přesně na místo kde si chytal dřív. Hodí se na velkých vodních plochách, kde je omezená možnost orientace podle bodů na břehu… Co se týče značky, tak bych srovnal parametry a pak vybral co by v té době bylo cenově výhodnější… Hummimbird nebo Lowrance každej má svoje…

reagovat
Sobota 24. února 2018 ve 14:57 ® HaD reakce na …
HaD

Švejk> a k čemu jsi došel?

reagovat
Pátek 23. února 2018 ve 12:08 ® Švejk
Švejk

Zdarec, taky jsem to řešil… https://www.chytej.cz/…nce-hook-3x/

reagovat
Čtvrtek 22. února 2018 v 15:07 ® HaD
HaD

Vícemené se budu opakovat – výběr nesouvisí s typem plavidla, ale s použitím a potřebami rybáře.

reagovat
Čtvrtek 22. února 2018 v 15:06 ® HaD reakce na …
HaD

Ychtyl> tak pokud to budeš chtít jen jednorázově zmapovat, pak to samozřejmě stačí. Pokud bude echo běžet většinu času (tak to používám např. já), pak už je to nepraktické.

reagovat
Čtvrtek 22. února 2018 ve 14:43 @ Ychtyl reakce na …

No právě, já se zkušenostmi z moře chtěl echolot hlavně na zjištění hloubky a reliéfu dna a myslel jsem si, že právě Deeper mi tohle všechno nabídne. Vetšinu lovů konám ze břehu a i když letos budu asi hodně na kajaku tak jsem si představoval, že plastová kulička mi změří hloubku, najde hranu a víc nebude potřeba.

reagovat
Čtvrtek 22. února 2018 ve 14:19 ® HaD reakce na …
HaD

Ychtyl> Podstatné při rozhodování vůbec není to, že je to na kajak. Výběr s tím nesouvisí. Je to prostě plavidlo. Snad jen by se dalo říci, že dát si na kajak echolot s obrazovkou 15 palců by bylo trochu nepraktické. Problém by asi byl i se zavěšením 3D sondy (s echem odhadem cca 100 tis). Jinak je to fakt úplně stejné jako na loď. Já a pár mých kamarádů máme Hummimbird Helix 5 SI, hodně kluků používá Lowrance Elite 7. Vesměs zejména kvůli bočnímu vidění a satelitní navigaci. Ale jak jsem již řekl – je to s ohledem na naše potřeby, nikoli s ohledem na typ plavidla.

reagovat
Čtvrtek 22. února 2018 ve 14:10 @ Ychtyl

No a jaký echo na kajak tedy pořídit?

reagovat
Středa 21. února 2018 ve 20:59 ® Tibi
Tibi

Poškulujem po tomto type ..... www.siluruskn.sk/…rp-so-sondou …celkom prijatelná cena a aj funkčne sa mi dosť pozdáva.

reagovat
Středa 21. února 2018 v 16:25 ® HaD reakce na …
HaD

Ychtyl> nahazovací echo je dobrý fakt na příležitostný průzkum. Na kajaku je to nepraktický. Pořád dobíjet mobil, echo, powerbanku. Řešit u mobilu jeho ochranu (rosa, déšť, aby nespadl do vody), uchycení atd. Nedoporučuju.

reagovat
Středa 21. února 2018 v 11:09 ® Draky reakce na …
Draky

Ychtyl> No mohli jsme si hrát s Deeprem celou minulou zimu a na prohledání nějakého místa ze břehu nebo na dírky by mohl být fajn, ale na kajak bych ho nechtěl. :-)

Když už bych chtěl něco v tomhle duchu, tak bych asi přemýšlel nad tím od Lowrance. Papírově se to zdá být zajímavější, ale u vody jsem to ještě neměl. :-)

Nicméně klasika je na kajak praktičtější. :-)

reagovat
Úterý 20. února 2018 ve 20:26 @ Ychtyl

O echolotu jsem přemýšlel a asi koupím deepera a tedy nebudu potřebovat držák.

reagovat
Úterý 20. února 2018 v 16:14 ® Draky reakce na …
Draky

Ychtyl> No já už se taky těším. Jen bych potřeboval nebýt líný a upravit přední lavičku kvůli echolotu. :-D

reagovat
Pondělí 19. února 2018 ve 20:23 @ Ychtyl

Dnes jsem konečně sehnal materiál na „háčko“, vyřezal ho a navázal na něj kotevní lano. Kajak jsem nafouknul, navázal karabinu a kroužek a zakrátil zbytečné lano (2m) Vše tedy šlape jak má a jsem připraven na první křest Halibuta na vodě a celou sezónu.

Už se těším jako malej, až ho hodím na řeku a celý den pojedu a budu prochytávat všechna ta místa s nepřístupnými břehy a padlými stromy a dostanu se i tam, kde jsem dosud nikdy nebyl.

reagovat
Úterý 13. února 2018 v 15:49 ® HaD reakce na …
HaD

Tibi> :-)) )

reagovat
Pondělí 12. února 2018 v 19:36 ® Tibi reakce na …
Tibi

Počítajte s kolapsom servera stránok „chytej a nástrahy.cz“ z mojich fotiek :-)

reagovat
Pondělí 12. února 2018 v 17:43 ® sethy reakce na …
sethy

Ychtyl> Pod nebo nad, to je fuk. Lano je buď k tomu co píše draky, nebo k přivázání lodi u břehu.
Manometr k prdu a přípravek na UV totéž :-D

reagovat
Pondělí 12. února 2018 v 16:12 ® HaD reakce na …
HaD

Tibi> Taky se těším :-)

reagovat
Pátek 9. února 2018 ve 20:05 ® Tibi
Tibi

Čakám už len na trochu lepšie počasie a potom to ODŠTARTUJEM :-)

reagovat
foto/forum/2018/th-img128255.jpg
Pondělí 5. února 2018 ve 14:37 @ Ychtyl

Však ano, jen ne to říznu, raději se ptám no…

reagovat
Pondělí 5. února 2018 ve 14:18 ® Draky reakce na …
Draky

Ychtyl> Chlape přemejšlej u toho :-D Prostě si tam nech kousek, kterej nějak zamotáš a zbytek ustřihni. Ve špičce je lano, aby si měl za co loď táhnout, případně někdo může táhnout tebe.

Gesto si neber nějak osobně. :-D

reagovat
foto/forum/2018/th-img128241.jpg
Pondělí 5. února 2018 ve 14:11 @ Ychtyl

Jo, a další věc, která mně trápí. Na všech videích je jasně vidět, že sedačky všichni přípevňují NA gumové úchyty s otvory pro šrouby. Jenže v návodu od gumotexu je to namalované přesně opačně, sedačka by se podle výrobce měla šroubovat pod gumový úchyt. Tož to mne trochu znejistělo.

reagovat
Pondělí 5. února 2018 ve 14:07 @ Ychtyl

Ale i když jsem to prověsil hodn na volno, opravdu mi zbývají tři metry. Zkoušel jsem to taky omotat po katovsku ale je to tak dlouhý, že bych už kotvu nedokázal přesunout na příď ani záď. Další dva metry špagátu jsou uvnitř na špici pod těmi gumovými lanky na bagáž a taky nevím k čemu.

reagovat
Pondělí 5. února 2018 ve 12:16 ® Švejk
Švejk

Já jsem použil katovskej uzel s asi deseti omotáníma. Pokud by to bylo potřeba povolit, tak dám míň omotávek… A taky se to lépe drží v ruce když s tím posunuji…

reagovat
Pondělí 5. února 2018 ve 12:13 ® Draky reakce na …
Draky

Ychtyl> Musí to být trošku volné, jinak se ten kotevní systém bude zasekávat. Já jsem to udělal tak, že jsem to svázal a nechal jsem od uzlů větší fousy, které jsem omotal okolo lana a zavázal, abych tam měl nějakou vůli a mohl to případně upravit. :-)

reagovat
Pondělí 5. února 2018 v 8:46 @ Ychtyl reakce na …

Použil jsem asi špatný termín, mám na mysli lano, které vede ve smyčce z přídě kajaku na záď a teprve na něj se pak přivazuje provaz s kotvou.

reagovat
Sobota 3. února 2018 v 0:02 ® Švejk
Švejk

Nějak nechápu proč by si chtěl zkracovat kotevní lano?

reagovat
Pátek 2. února 2018 v 18:01 @ Ychtyl

Ahoj, dnes jsem v Hudy sehnal dobrou karabinu a po nafouknutí kajaku a zavedení lana do kladek i obě stihl vyměnit v kovomatu za větší. Jakž takž jsem kotevní lanko vypnul a zbývají mi ho dobré tři metry navíc. Než to říznu, povězte, jak moc volné to mám nechat, abych pak nelitoval.

Nebo se to dá i nejak zaonačit, abych to lano nemusel řezat? Díky za rychlou odpověď.

reagovat
Čtvrtek 1. února 2018 v 8:39 ® Draky
Draky

Ychtyl> No bruce je navržen do písečno-šterkovitého podloží, případně na bahno. Když ho hodíš mezi kameny, tak s trochou smůly už ho nemusíš vytáhnout. Jak moc je velká šance, že se to stane ti neřeknu, jen vím, že se to děje. Nikdo z nás ho nepoužívá, takže zkušenosti jen teoretické. :-D

reagovat
Středa 31. ledna 2018 v 16:33 ® HaD
HaD

Ychtyl> ta kotva cca 5 kg je fajn. Někde stačí méně, ale za větru ve vlnách na písku, ve větším proudu to chce tuto. Vyzkoušeno :-)

reagovat