Chytej.cz

Kajak Halibut - rady, zkušenosti, tunning necteno

7.2.2017 | Švejk | 25.638 zobrazení | 157 odpovědí

Letos si chci koupit kajak Halibut a rád bych již v předstihu, získal pár rad a zkušeností od Vás, kteří již tento člun vlastníte. V čem jsou slabiny a jak je vylepšit, čím si usnadnit a zpříjemnit pohyb na vodě, lov a vše ostatní o co se budete chtít podělit. Díky za Vaše náměty Švejk

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 30. ledna 2018 ve 13:54 @ Ychtyl

Manometr – už jsem o jeden člun přišel tím, že jsem ho v chladném ránu nafoukl podle manometru na pumpě přesně a pak mi v odpoledním horku povolily švy, už to riskovat nebudu.

Shodneme se na tom, že pět kilo kotva je mazec, ale netušil jsem, že bruce není vhodný, takže jakou kotvu?

Mimochodem, v mém městě nelze sehnat dobrou karabinu.

reagovat
Úterý 30. ledna 2018 v 9:39 ® Draky reakce na …
Draky

Ychtyl> Manometr ti je k prdu a s 5 kg kotvou se slušně namakáš. Bruce je na čistě písečné podloží nebo takové řídce bahnité, kdy ti kotva po dně klouže, takže toho spíš nepotřebuješ. :-)

reagovat
Pondělí 29. ledna 2018 v 17:24 ® Švejk
Švejk

Mám tuhle karabinu a v pohodě ;-) https://www.rockpoint.cz/…rel-wire-mix

reagovat
Pondělí 29. ledna 2018 v 15:50 @ Ychtyl

Už mám dvě šroubovací karabinky i dvě malé kladky, jen tu hlavní velkou karabinu jsem zatím nesehnal, všude mají jen klasické s ostrou hranou. Z e-shopu jsem objednal pádlo, pumpu, manometr a nějaký přípravek na ošetření proti UV zářením. Nevím jak s kotvou, ke kajaku byla přiložená pětikilová olověná na červeném laně. Tak dumám, jestli sehnat někde toho Bruce a zelenej špagát, nebo to nechat jak to je. Až dorazí pumpa, najdu nějaký rozmrzlý návesák a půjdu to prubnout :-)

reagovat
Neděle 28. ledna 2018 v 9:44 ® kubas reakce na …
kubas

Švejk> No právě, já bych toho taky rád, ale je třeba se na to podívat i trošku z jiného úhlu ;-) … Jinak ti rozumím, to ne že ne, ale.

reagovat
Sobota 27. ledna 2018 ve 23:25 @ Ychtyl

Juchej! Před dvaceti minutami mi žena řekla, ať jí přinesu nějaký šanony ze sklepa, otevřel jsem dveře a za nimi stálo to, co je na fotce! Prej se už nemohla dívat, jak pořád dokola sjíždím stránky Gumotexu :-) A mám o zábavu postaráno.

reagovat
foto/forum/2018/th-img128163.jpg
Sobota 27. ledna 2018 ve 21:01 ® Švejk
Švejk

Měl jsem na mysli, to jestli je v popisu revíru výslovně povolen lov z loděk, to jestli je nějaká řeka pro Halibuta jako stvořená není záruka toho, že se tam taky smí z loděk lovit.

Kubas: To, že bych rád více využíval člun k lovu na řekách je fakt, to že je to pro mě na Moravě málo, je taky fakt, a stejně tak je fakt, že na Moravě na to nejsou řeky :-) Ale s tím se musím srovnat sám, nebo se přestěhovat ;-)

reagovat
Sobota 27. ledna 2018 v 19:54 @ Ychtyl

Já po zahájení hodně vláčím a na Ohři se nedá všude brodit a chodit po břehu už vůbec ne, naše řeka je na Halibuta jako stvořená a co ho udělali, tak po něm pořád mlsně pokukuji a na For Fishing jsem v něm asi deset minut seděl a představoval jsem si, jak se mi na něm bude jednou chytat. Měl jsem normální nafukovací člun ale to prostě není ono, veslovat zády k rybám, je to pomalý, zabere celý kufr u auta atd, ale Halibut je jiná liga, jen ty prachy, ale teď ve slevě…stejně teda za pádlo a pumpu další dvojku přihodím ale i tak.

reagovat
Sobota 27. ledna 2018 v 0:21 ® kubas reakce na …
kubas

Švejk> A kde bys to chtěl jinde mít na řekách u nás v MRS :-) ? Ta Morava je dostačující až až si myslím, zbytek skoro preskocis, Labe tady fakt není a že se člověk nedostane všude… jedině dobře, aspoň mají ryby taky někde klid ;-) .

reagovat
Pátek 26. ledna 2018 v 18:15 ® Švejk
Švejk

Zdarec, jen pozor na místa použití, umožněno je to jen na malém počtu řek, u nás na Moravě snad jenom na některých úsecích řeky Moravy… což je dle mě málo…

reagovat
Pátek 26. ledna 2018 ve 13:00 ® Draky reakce na …
Draky

martin002> Jestli se ti líbí, tak opravdu není co řešit. :-)

reagovat
Pátek 26. ledna 2018 ve 12:48 ® martin002 reakce na …

Draky> Nejde až tak o to jesli nachytám nebo ne. Kajak se mi prostě líbí, ale nejsem si jistej jestli pro něj budu mít smysluplné využití. Ale když je to jak píšeš, tak asi není co řešit.

reagovat
Pátek 26. ledna 2018 ve 12:19 ® Draky reakce na …
Draky

martin002> Já ho normálně používám i na řece, která je široká 20 m a hloubku má metr, takže určitě smysl to má.

Je to o tom, že snadno prochytáš oba břehy, některé jámy nebo obecně zajímavá místa můžeš chytat pod lepším úhlem, nástrahu ti nebude strhávat proud, když to budeš házet kolmo na něj, dopádluješ si na nepřístupná místa, můžeš chytat na vertikál atd.

Určitě ti to přinese hodně možností, které ze břehu nemáš. :-) Nicméně, že bez kajaku nenachytáš také není pravda. :-)

reagovat
Pátek 26. ledna 2018 v 10:31 ® martin002 reakce na …

Draky> Můžu se zeptat? Taky přemýšlím o kajaku, ale na větší vodu to mám daleko, takže bych ho mohl nejčastěji používat na řece. Je to labe, hloubka 3–4 metry šířka kolem 50. Má na takové řece smysl použít kajak?

reagovat
Čtvrtek 25. ledna 2018 ve 21:52 ® Draky reakce na …
Draky

Ychtyl> Ukotvil jsem se i pod jezem. :-) Všechno to ovlivňuje tvar kotvy, její váha a podloží. Většina situací se dá řešit. :-)

Kajak přímo na veletrhu nepůjde koupit, můžeš si ho tam pouze prohlédnout. Leda by ses domluvil s Davidem, aby ti ho tam vzal. :-)

No a jak jsem s kajakem spokojen? Neuvěřitelně moc! :-) Pamatuji si, když s ním přišel David poprvé. Říkal jsem si, že to je dobrý, já jsem taky vždycky chtěl loďku, ale nedokázal jsem si představit, že bych si Halibuta někdy koupil. Tak nějak jsem ho Davidovi záviděl, ale bral jsem to tak, že ho mít nebudu. Jednou mě David tak nahlodal, že mi to leželo v hlavě celé dva dny. Třetí den jsem se rozhodl, že si ho pořídím. Dnes si nedokážu představit, že bych ho neměl. Tolik zážitků, tolik ryb, tolik společných akcí a hlavně ta volnost. Skoro jsem nešťastnej, když jdu na ryby bez něj. :-D

Nechytám z něj jenom na vláčku, ale i feeder, letos chci zkusit mouchu a kapry, plavaná by taky mohla být hodně dobrá. :-)

reagovat
foto/forum/2018/th-img128155.jpgfoto/forum/2018/th-img128156.jpgfoto/forum/2018/th-img128157.jpgfoto/forum/2018/th-img128158.jpg
Čtvrtek 25. ledna 2018 v 18:44 @ Ychtyl reakce na …

Obyčejná liščí… vida, to mne nenapadlo, díky.

reagovat
Čtvrtek 25. ledna 2018 v 18:27 ® Švejk
Švejk

Zdarec, já mám kajak od loňska a jsem s ním nanejvýš spokojen. Kotvím tak, že hodím do vody kotvu a v podstatě stejně jak je to na tom videu zafixuji kotevní lano do karabiny která je na obvodovým laně. Používám jednoduchou „liščí smyčku“ kterou zaháknu na karabinu. Udrží tě to úplně v pohodě, leda by si driftoval po dně i s kotvou.

reagovat
Čtvrtek 25. ledna 2018 v 17:45 @ Ychtyl reakce na …

Tomuhle rozumím, udrží tě to na kotvě i v proudu na řece? Jestli ano, asi není co řešit. Jinak se rovnou mohu zeptat, jak jste s Halibutem po delší době spokojeni. Už jsem na 99% rozhodnutej, že si ho odnesu z For fishing, ta akce mně nalomila. Ta představa, že vyjedu vlakem proti proudu řeky jen s několika bágly a celý den si poplavu jako pán dolů, mně neskutečně láká.

reagovat
Čtvrtek 25. ledna 2018 v 17:43 @ Ychtyl

Možná jsem pako, ale podíval jsem se na to video tedy podruhé a stejné tam o uvazování kotvy ke kajaku není ani slovo.

reagovat
Čtvrtek 25. ledna 2018 ve 12:12 ® Draky reakce na …
Draky
Ychtyl> Další možnost. :-) reagovat
Čtvrtek 25. ledna 2018 ve 12:11 ® Draky reakce na …
Draky

Ychtyl> Možností je více, já jsem k obvodovému lanu přivázal kovový kroužek a do něj jsem zacvaknul karabinu. Kotevní lano mám na pěnovém „Háčku“, které má uprostřed nařízlé boky (na fotce to ještě není udělané) a to je vše. Spustím kotvu na dno, do zářezů dvěma až třema otočkama „zaseknu“ lano a přicvaknu ke karabině v kroužku.

reagovat
foto/forum/2018/th-img128148.jpgfoto/forum/2018/th-img128149.jpg
Čtvrtek 25. ledna 2018 v 11:32 @ Ychtyl

A jak přesně připojujete kotevní lano k tomu obvodovému? Ani na videu to neni uvedeno.

reagovat
Pondělí 13. února 2017 ve 14:00 ® Draky reakce na …
Draky

HaD> Jistě :-D

reagovat
Pondělí 13. února 2017 ve 12:42 ® HaD reakce na …
HaD

Tssss, rezerva dostatečná, ne? :-D

reagovat
Pondělí 13. února 2017 v 10:35 ® Draky reakce na …
Draky

HaD> Je to tak, zatím nejlepší byl okamžik, kdy si na 10 m hodil 10,5 m dlouhé lano :-D

reagovat
Pondělí 13. února 2017 v 1:30 ® HaD reakce na …
HaD

Draky> zatím ale vždy, byť i až po pár desítkách vteřin :-)

reagovat
Neděle 12. února 2017 ve 23:43 ® Draky reakce na …
Draky

petrikveprik> Já to tam takhle odvážně nehážu. :-D Vždy nechám háčko poskakovat na hladině a lano mi jede přes ruku. :-)

David už to tam párkrát hodil a docela jsme se nasmáli, než to vyplavalo :-D

reagovat
Pátek 10. února 2017 v 11:18 ® HaD reakce na …
HaD

petrikveprik> no…vždy je to napínavé :-)

reagovat
Čtvrtek 9. února 2017 v 19:49 ® 

Draky> zdar, používám podobnou H bojku na kotvení…a už se mi stalo že se to lano během rozmotávání někde zakouslo a celé to zahrčelo pod hladinu :-)) Jak kotvíš do 10m tak pohoda, ale na 25m a víc…tohle pořád nemám dořešené.

reagovat
Středa 8. února 2017 ve 21:19 ® Draky
Draky

Švejk> Kajak už je nepodstatný detail. :-D

Jinak se můžeš ptát na cokoliv tě ohledně kajaku napadne. :-) Rádi ti odpovíme. :-)

reagovat