Chytej.cz

Chemické světlo necteno

17.8.2013 | Piranha | 4.961 zobrazení | 27 odpovědí

Zdravím všechny a mám dotaz jak kdo upevňuje chem. světlo na feederovou špičku.Izolepka mě občas dost štve, protože povolí a pak mi světlo padá dolu, malinké gumičky nejsou tak pevné a při náhozu se světlo otáčí také pod prut.Někde jsem viděl světlo, které mělo rovnou držáček.Držáčky na světla mají moc velké průměry. Poradíte?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 28. srpna 2013 v 11:54 ® džigit reakce na …

lunimus> pán je znalec 9-)

reagovat
Středa 28. srpna 2013 v 11:50 ® lunimus reakce na …

džigit> áno, občas sa mu hovorí aj (nie celkom správne) prusíkov uzol. Klasický prusík je ale toto (prvý obrázok)
a keď už sme pri tom, osobne najradšej používam karabínový prusík (ľahšie sa rozväzuje – ale potrebuješ o 1–2 závity viac)
A aby som bol spravodlivý, tak líščia smyčka je použiteľná takmer identicky, ako prusík :-)

reagovat
foto/forum/2013/th-img101178.jpgfoto/forum/2013/th-img101179.jpg
Středa 28. srpna 2013 v 11:38 ® džigit reakce na …

lunimus> uzel stareho „prusika“ :-))

reagovat
Středa 28. srpna 2013 v 11:34 ® lunimus

Ako držiak na chemické svetielko zvyknem používať feedrové rolničky. Niektoré typy majú integrovaný aj predstavec na chem. svetielko.

Ak nemám držiak, používam 2 malé gumičky. priemer cca 1cm. Spravím 2× líščiu smyčku (prípadne pridám jeden – dva oviny navyše). Do koncov gumičiek potom prestrčím chemické svetielko. To potom krásne drží a nepretáča sa.
pozn. líščiu smyčku prikladám na obrázku

reagovat
foto/forum/2013/th-img101176.jpgfoto/forum/2013/th-img101177.jpg
Úterý 27. srpna 2013 v 17:59 ® rvanous reakce na …
rvanous

Já používám nastříhané kroužky z hadičky pro vzduchování akvária, tuším je to průměr pět. Drží jak přibité. Ani je nesundávám

reagovat
Čtvrtek 22. srpna 2013 v 16:44 ® Shrek reakce na …
Shrek
:-D :-D
reagovat
Čtvrtek 22. srpna 2013 v 7:21 ® Piranha reakce na …
Piranha

Alivio> jaký pípáky :-))

reagovat
Středa 21. srpna 2013 v 19:54 ® Shrek reakce na …
Shrek

No vidíš, třeba i ty pípáky se Ti budou hodit, kámo :-D Néé, vždyť to znáš, prostě pr*el musí být. Jsem rád, že jsem Ti mohl pomoct…

reagovat
Středa 21. srpna 2013 v 19:46 ® Piranha reakce na …
Piranha

Alivio> musím ti poděkovat za užitečnej odkaz.Ty Mivardi světla s klipem jsou přesně to, co jsem potřeboval. Děkuji.

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 ve 21:56 ® HaD
HaD

Ono jde ledacos. Hlavně když drží, berou a halušky se projevují co nejméně. Já už takhle v noc viděl různých „světelných tanců“ :-)) )

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 ve 20:12 ® džigit reakce na …

David H.> na špic dva silikroužky na peletky,nadvakrát stočené

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 ve 20:06 ® Shrek reakce na …
Shrek

fryw> Jasně, zmizí světélka a objeví se ohňoví draci, že? :-D

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 19:46 ® HaD
HaD

Ze světýlek taky dostávám halušky :-) a nejvíce používám izolačku. Jak na špičku tak na splávky.

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 19:11 ® Fryw reakce na …
Fryw

Alivio> po lysohlavkach se to prý uklidní :-P

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 19:03 ® Shrek reakce na …
Shrek

já mám to samé, furt se mi zdá, že mám jeden záběr za druhým. A to podotýkám, že neužívám žádné návykové látky :-D

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 18:30 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

Alivio> Pipak použivam take na řece,ze světylka dostavam po 10 min migavky v očich a zdase mi že furt bere.:-D

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 17:23 ® Shrek reakce na …
Shrek

Piranha> tak já potkávám jednoho týpka na řece s pípákem už asi třetím rokem. Jasně, chápu, proud, bordel ve vodě apod., ale dá se. A to nechytá v žádném slepém rameni, ale normálně v proudu, v nadjezí.

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 ve 14:50 ® Piranha
Piranha

Dobrá, pásku vyloučím, zasírá špičku je to pak ulepený hnus :-)) vyzkoušel jsem stahovací plastové pásky ty nejmenší a to je asi top zatím.Stačí jedna 100% jsou dvě.Nůžkama se to pak dobře dá odstříhnout.

Alívko ukaž mi jak dáváš pípák na řece pls.To ještě neznám :-P

Jinak ty Mivardi světla s tím klípkem vypadají dobře, zkusím.

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 11:54 ® Fryw
Fryw

Krabička chem. svetylek z lidlu + klasicka (textilní) náplast

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 8:13 ® timbab
timbab

Kupuju chemická světla Mikado.V každém balení je držák na feedrovou špičku.Už jich mám tolik, že je asi začnu prodávat :-))

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 7:50 ® Shrek reakce na …
Shrek

Klíííd kámo, startuješ zbytečně, Tvůj problém vyřešíš klipem na feederové špičky viz. http://www.rybarske-nej.cz/…ardi-clip-on

A jestli máš špičku moc tenkou, udělej tam jedno – dvě omotání izolačkou, na to nacvakni ten držák a uvidíš, že se Ti chem. světýlko ani nehne.

No a nebo si dej před špičku pípák :-D :-D

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 5:42 ® Piranha reakce na …
Piranha

Alivio> kdybych sháněl pípáky tak napíšu pípáky, ale ptám se jak kdo upevňuje chem. světlo.

reagovat
Sobota 17. srpna 2013 v 17:03 ® Shrek reakce na …
Shrek

a to z jakého důvodu? Na Labi se nesmí používat pípáky? :-D

reagovat
Sobota 17. srpna 2013 v 16:01 ® džigit

třa lip hledat a nezakladat hned nove…
http://www.chytej.cz/forum/2157/

reagovat
Sobota 17. srpna 2013 v 15:57 ® Piranha reakce na …
Piranha

Alivio> na Labi asi ne.

reagovat
Sobota 17. srpna 2013 ve 12:02 ® Shrek
Shrek

někde jsem viděl před špičkou prutu pípák – taky řešení…

reagovat
Sobota 17. srpna 2013 v 10:39 @ Palivec

Na trhu je dost všelijakých klipů speciálně na ten účel. Kdysi jsem používal obal stylu „kinder vejce“ z čirého plastu (výrobci barev na vlasy v tom přikládají k barvám rukavice). Na špičku zafixovat suchým zipem. Svítivá tyčinka se do toho akorát vejde. Ona je ta izolepa nejlehčí a nejtenší…

reagovat