Chytej.cz

Noční feeder. necteno

4.9.2006 | topaga | 10.491 zobrazení | 33 odpovědí

Jaký máte fígl na noční feeder? Lepíte chemická světla izolajdou na špice nebo špice nasvěcujete a hlídáte stín apod.? Děkuji za tipy.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 12. prosince 2007 ve 14:35 ® mihy.san reakce na …
mihy.san

Jeste dodavam, ze to co je videt na fotce neni od Stonfa, je to ale v podstate to same, s tim rozdilem, ze neznackove to stalo asi 10 kacek.

reagovat
Středa 12. prosince 2007 ve 14:28 ® mihy.san reakce na …
mihy.san

Pouzivam asi to same co Fedderista, je to adapter od Stonfa, byva to normalne v rybarskych specialkach. Pres net to nema cenu objednavat, stoji to kolem 50,– Kc …

Kdyby jsi ale chtel, tak treba tady: www.shoprybar.cz

reagovat
foto/forum/2007/th-img2852.jpg
Středa 12. prosince 2007 v 11:11 @ ??? reakce na …

Zdarvim Vas, moc ma zaujala Vasa informacia o osvetleni spicky pre nocne feedrovanie, hoci som hladal Vami udany vyrobok cez internet, nenasiel som nanho jediny odkaz, bol by ste tak dobry a poslal mi nejaku adresu, alebo aspon web , kde by som to mohol kupit, dakujem za pomoc, s pozdravom, Michal.

reagovat
Pondělí 12. března 2007 v 18:32 ® Fedderista

Sehnal jsem si speciální adaptér na chemické světélko z Itálie…kdybys to sháněl, tak to anglicky nazývají STRALIGHT HOLDER. Je to na 3 mm světýlka a je to bezchybný.....

reagovat
Středa 13. září 2006 ve 14:43 ®  reakce na …

No tak asi do 50Kč i s plochou beterkou.

reagovat
Středa 13. září 2006 ve 14:34 ® pilot reakce na …

Máš to hezký brachu, na kolik, to přišlo? Pilot

reagovat
Středa 13. září 2006 v 10:58 ®  reakce na …

Já věšim na špičku toto, mám to už leta, dříve to bylo jako plicajt na noc, na feder to funguje v pohodě.

reagovat
foto/forum/2006/th-img972.jpg
Středa 13. září 2006 v 10:33 ® topaga reakce na …
topaga

Tak končí naše komééédie ..... :-) Co stálé světlo na břehu ve veliskosti lampy (osvit terčíku apod.), myslíte, že ovlivňuje chování (odrazuje) chování ryb?

reagovat
Středa 13. září 2006 v 10:00 ® LordProtektor reakce na …

asi zustanu u lamacek:-))

reagovat
Středa 13. září 2006 v 8:52 ® modrak reakce na …
modrak

Doplňuji: Tranzistory mohou být libovolné NPN s proudovým zesilovacím činitelem alespoň 100.

reagovat
Středa 13. září 2006 v 8:50 ® modrak reakce na …
modrak

Něco pro kutily: Tady máte schéma zapojení a náčrtek mechanické konstrukce. Používám bílou vysoce svítivou LED (stará klíčenka 6), připevněnou přes kulový kloub 7 na teleskopickou anténu 5. Tato je opět přes kulový kloub připevněna na krabičku s elektronikou 2 upevněnou pomocí matice z tripodu 4 na vidličku 1. Baterie 9V 3 je umístěna pod krabičkou, aby byla snadno vyměnitelná. LED je napájena ze zdroje proudu viz. schéma zapojení, a dokáže svítit konstantním jasem až do napětí baterie kolem 3,5V. Proud procházející LED je určen rezistorem R1 (zde asi 50mA), výpočet pro konkrétní LED dle uvedeného vzorce.

reagovat
foto/forum/2006/th-img971.jpg
Úterý 12. září 2006 v 17:47 ® CeP reakce na …
CeP

modrak> no a ilustracni foto by fakt nebylo k zahozeni. ;-) )

reagovat
Úterý 12. září 2006 v 17:42 ® CeP reakce na …
CeP

modrak> hernajs.. to je dokonaly… teleskopicka antena z radia predpokladam a na ni nabastlena ledka. baterii mas uchycenou taky nahore, to si dokazu predstavit, ale pouzivas tuzkovou baterku nebo placatou?

reagovat
Úterý 12. září 2006 v 16:27 ® MiK
MiK

jj, taky by mě to zajímalo. Nebo nákres.

reagovat
Úterý 12. září 2006 ve 14:38 ® revoke reakce na …
revoke

hoď sem foto jestli můžeš

reagovat
Úterý 12. září 2006 v 9:25 ® modrak reakce na …
modrak

Topaga: To by asi šlo, ale pochybuji, že po nasvícení bude svítit déle než čtvrt hodiny a navíc to bude unavovat oči podobně jako lámačka. Já používám LED umístěnou na teleskopické anténě. Špičku to nasvítí dobře a zároveň ta anténa tvoří bod, vůči kterému jsou pohyby špičky dobře vidět. Oproti terči to má výhodu, že je to skladnější.

reagovat
Úterý 12. září 2006 v 0:24 ® topaga reakce na …
topaga

Nepremysleli jste o fosforové barvě. Viděl jsem, že se prodávajá takové pro děcka na malování. Snad by to mohlo svítit a dolů by to mělo jít také lehce …

reagovat
Pondělí 11. září 2006 v 19:47 ® profo
profo

Já používám hlavně terč před špičku a za něj postavím petrolejku. Terč mám z bílého víka z primalexu (možno použít jakýkoliv jiný kýbl). Perfektně se to prosvítí a pak je možný klidně sledovat špičku. Je velice dobře vidět. Jinak když nemám místo použiju to světýlko na špičku, ale raději ten terč.

reagovat
Pondělí 11. září 2006 v 18:36 ® Prichy
Prichy

taky by vyrobci mohli byt trochu kreativnejsi a „protahnout“ celym feederem svetlovodne vlako a do rukojeti by se daly baterie…klidne bych si za to peto ci litr priplatil :-)

reagovat
Pondělí 11. září 2006 v 17:46 ® nurse02
nurse02

Asi nejcastejsi je pouziti lighsticku, ale urcite ti spousta lidi potvrdi, ze po par minutach sledovani budes mit „halusky“ jako prase, budes videt zabery porad. Navic pozor, spousta spicek uz doplatila na cokoliv omotaneho u spicky. V noci zvlast budes blbe kontrolovat jestli nemas vlasec kolem spicky a pak uz je to hned zlomeny. Zkus feeder terc.

reagovat
Neděle 10. září 2006 ve 12:16 ® Zcuter
Zcuter

to hora- jo ale máš tam to ,,skoro" vždy v pohotovosti :-D :-D :-D …nééé.. nic ve zlém…

reagovat
Sobota 9. září 2006 v 9:39 ® mirmen

uchycuju průhlednou páskou, namísto chem. světélka dávám diodku.Zaplatí se a za svou životnost ušetří 100 – 200 Kč ( oproti chem. světlu).

reagovat
Pátek 8. září 2006 ve 21:42 ® Hora
Hora

Večer mám nahozen jenom jeden feeder a mám na něm ruku,cítím tak každé ťuknutí ryby,večer se s nástrahou ryby vůbec nemazlí a já jsem skoro pořád v pohotovosti.

reagovat
Pátek 8. září 2006 ve 13:25 ® topaga reakce na …
topaga

Už jen informativně, v 9/2006 časopisu ČR je článek od MT o vidličkách a nočním feederu, pokud by vás to zajímalo …

reagovat
Úterý 5. září 2006 v 16:12 ® spechy reakce na …

Bez mrazáku v noci sem ho sundal a dal do kapsy a další večer zas nandal.

reagovat
Pondělí 4. září 2006 ve 22:46 ® Prichy
Prichy

spechy: fakt to teda vydrzelo 3 dny svitit? Daval jsi to do mrazaku, nebo ses na to vyflaknul? (ja se tam jeste nedostal…abych si to koupil)

reagovat
Pondělí 4. září 2006 ve 21:37 ® snek reakce na …

Čudlař>jakou rolničku používáš, taky něco podobnýho sháním, ale vše je spíš na sumcařský pruty hrozně velký průměr na feeder špičku. :-((

reagovat
Pondělí 4. září 2006 v 18:10 ® svaca

myslim ze chem svetlo je samotny temer na nic v uplne tme se to zaber neda temer pozna jak neni videt zadny pozadi a neni s cim srovnavat nejlepsi je za sera za uplne tmy se mi to zatim nak nevyplacelo

reagovat
Pondělí 4. září 2006 v 17:25 ® ČudlařX
ČudlařX

Já tam dávam rolničku ,která tam má ještě speciální držátko na chem. světílko.Takže si můžeš vybrat jestli tam chceš mít světílko,rolničku nebo obojí.

reagovat
Pondělí 4. září 2006 v 16:04 ® spechy

Místo rolničky můžeš dát pípák před špičku,ale chce to ,aby měl regulaci na posuv při záběru nastavit si pípnutí při jemném záběru.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1