Chytej.cz

Jak zarybnit rybnik necteno

6.8.2011 | janead | 34.228 zobrazení | 77 odpovědí

Dobry den, vlastnim rybnik bez ryb a chtel bych ho zarybnit. Zatím bych tak chtel dat na zkoušku cca 200 pludku kapra a nejaky amury a liny. Jak by měly ty ryby byt velky aby jich přežilo co nejvic? A neni to moc velka blbost zarybnovat takhle pozde? Dekuji vam za rady!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Pátek 25. září 2020 v 7:43 ® Lukáš Fiala

Dobrý den dostal jsem rybník o výměře 8000 metrů čtverečních a chtěl bych se zeptat jak zarybnit tuto plochu zájem chovat kapr,amur,lín, tolstolobec. Předem děkuji. Rybník slouží jako chovný a ne jako sportovní. Předem děkuji za odpověď

reagovat
Pátek 25. září 2020 v 7:43 ® Lukáš Fiala

Dobrý den dostal jsem rybník o výměře 8000 metrů čtverečních a chtěl bych se zeptat jak zarybnit tuto plochu zájem chovat kapr,amur,lín, tolstolobec. Předem děkuji. Rybník slouží jako chovný a ne jako sportovní. Předem děkuji za odpověď

reagovat
Pátek 30. září 2011 ve 23:23 ® alchymistaskota

zdravím, v první řadě Vám musí být jasné,k jakému účelu jej chcete zarybnit.Zda ke komerčnímu – povolíte lov za úplatu a odnes si dom po zaplacení ryby,,neb jen pro násada-vykrmení-spotřebiteli na talíř(řečeno lopaticky),neb jen pro potěchu oka pana domácího a přátele,sem tam párkrát do roka nahodit..,pobavit se. Pokud ale chcete z rybníka udělat vodu se vším všudy,chce to začít opravdu pořádnou rozvahou nejprve ekonomickou a nutností,co je třeba pro to udělat..,aby to v konečném efektu tak vypadalo,aby se tam pak ryby nedusily,nepožíraly navzájem…,promyslet následnou skladbu rybí obsádky,objemu daného typy ryby(kolik kusů).Tímhle by se dle mého mělo asi začít nejdříve,vše si pořádně nechat projít hlavou,ujasnit,spo­čítat kalkulaci a pak začít dle toho onat. To je názor můj osobní..,možná špatný ale můj,nikomu jej nenutím,..

reagovat
Čtvrtek 29. září 2011 ve 23:03 ® nnnap reakce na …
nnnap

nnnap> opravuji se, na špekáčky ne, je tam mnoho sojových alergenů.

reagovat
Čtvrtek 29. září 2011 ve 23:02 ® nnnap
nnnap

no, já bych tam nasadil hodně velkého sumouše, třeba Ludvíka a toho bychom pak s kamošama tahali dookola na špekáčky.

reagovat
Čtvrtek 29. září 2011 ve 20:58 ® zalesak05 reakce na …
zalesak05

Tak se opravuji: ti pstruzi by ve stojaté vodě asi nepřežili.

reagovat
Sobota 3. září 2011 v 0:43 ® ivan hynek polčic reakce na …

Zdravim zahnojení rybníka, ale prodávají se lepší prostředky, ale o hodně drašší

reagovat
Sobota 3. září 2011 v 0:37 ® MatesKGB reakce na …
MatesKGB

zdravím pane polčiči,

jak přemýšlím tak přemýšlím tak nemůžu přijít na to jaký má význam ta mrva?:-O

reagovat
Sobota 3. září 2011 v 0:26 ® ivan hynek polčic reakce na …

Zdravim, já bych to slovil ,vypustil a nechal přemrznout a tak na sklonku jara bych to asi nechal tak 30–40 cm shrábnout,ale záleží na tom jestli se dá voda regulovat, napustit a zahnojit mrvou, duben-květen bych tam dal nějakého kapřika a lína ,ale 100% slovit a vypustit, už jen kvůli odlovu všech ryb hlavně dravcu a pozor na vodní organismi a podle toho pak dát ryby

reagovat
Čtvrtek 1. září 2011 v 19:25 ® Frk reakce na …
Frk

Asi jsem špatně pochopil. Proto ten plůdek?

reagovat
Čtvrtek 1. září 2011 v 18:43 ® zalesak05
zalesak05

Ja bych tam dal nekolik pstruhu duhovych ci obecnych, ale ne moc aby pak ostatni ryby nestradaly.

reagovat
Středa 31. srpna 2011 v 17:14 ® janead reakce na …

Pro radost. Pro me chtaničko a pro zname.

reagovat
Úterý 30. srpna 2011 ve 22:21 ® Frk
Frk

k čemu má tedy potom sloužit?

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 ve 22:59 ® Márty reakce na …
Márty

janead> za mlhou že by se dala krájet a možná ještě dál je rybníček brčálník..... xDDD nezapomeň na rákosníčka xDDD

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 ve 21:14 ® janead reakce na …

Je to cca 20×30m velke a odtok i přitok to ma.

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 ve 20:59 ® ivan hynek polčic

Zdaravim jak je to velký a jaký má přítok a odtok z té fotky to nepoznám děkuji ,I.H.P

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 ve 20:14 ® Robur
Robur

janead> tos to mohl nakreslit ne:-D

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 ve 20:13 ® janead
reagovat
foto/forum/2011/th-img18138.jpg
Čtvrtek 25. srpna 2011 ve 20:11 ® janead
reagovat
foto/forum/2011/th-img18137.jpg
Čtvrtek 25. srpna 2011 v 16:38 ® osprey reakce na …
osprey

janead> Kdyby ti ta fotka nešla vložit, napiš mi osobku, nějak to sem protlačíme.

Pokud se to dá vypustit, dalo by se i odebrat nějaké to bahno. Dělá se to i karbováním, kdy se bahno rozmělní a pustí dál po toku, ale nemám to rád a snad by se to ani nemělo dělat.

Hlavně si to celé zvaž, ať to má nějakou dlouhodobější vyhlídku. Dokud tam nemáš moc ryb, máš šanci tam udělat i nějaké úpravy.

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 v 16:16 ® janead

Posilam slibene foto. Dnes jsem byl meřit hloubku a nameřil jsem max 90cm. Neni to malo? Tipoval jsem vice.

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 v 16:03 ® janead reakce na …

Rybnik ma vypust.

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 ve 14:29 ® Robur reakce na …
Robur

Frk> sundej si tu beranici:-D

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 ve 13:02 ® Frk
Frk

janead/Napiš, jestli má rybník výpust nebo jestli se dá nějak manipulovat s vodou. Pak bych chtěl ještě vědět, k čemu má po té zkoušce sloužit. Od toho se může člověk už trošku odpíchnout.

reagovat
Středa 24. srpna 2011 ve 22:27 ® rgb23 reakce na …
rgb23

osprey> myslím že lipoš tam natáhne kožu mnohem dřív než za pár měsíců… a když ne kožu, tak alespoň plíseň… ale třeba je janead novodobý Fleming a nebo se oba pleteme a lipoš tam vesele dožije na staré ploutve:-)

reagovat
Úterý 23. srpna 2011 ve 22:30 ® kamos007
kamos007

No já bych tam dal tak max 30 kaprů 5 amurů 20 línů 2 štiky 5 candátů nějaké okouny, plotice, cejny perlíny a nějakou zlatou rybu třeba koi kapra nebo něco :-)

reagovat
Úterý 23. srpna 2011 v 17:12 ® osprey reakce na …
osprey

janead> Lipan 51 cm natáhne během několika příštích měsíců kožu. Toho bych si buď vyfotil a pustil ho s nadějí, že ještě stihne jarní výtěr anebo bych ho fyzicky zhodnotil (konzumace, preparace). Nějaká perspektiva dalšího chovu je nereálná.

reagovat
Úterý 23. srpna 2011 ve 13:17 ® kejra
kejra

Janead>Lipan ani náhodou…rybníček by musel být fest průtočný…jinak 51cm lipan je už trofejka…fotečka by nebyla?

reagovat
Úterý 23. srpna 2011 ve 12:47 ® janead

V nejebližši dobe sem dam foto. Ted jsem chytil lipana 51 cm. Myslite že bych ho tam mohl dat? Mohl by tam teoreticky přežit?

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 ve 23:20 ® cercer
cercer

mekvak> jde nejde…účel to splnilo :-)
na vás mířil pan Frk..jde spíš o úvahu..a nadhled ,,fundovaných"

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1