Chytej.cz

Jak zarybnit rybnik necteno

6.8.2011 | janead | 34.228 zobrazení | 77 odpovědí

Dobry den, vlastnim rybnik bez ryb a chtel bych ho zarybnit. Zatím bych tak chtel dat na zkoušku cca 200 pludku kapra a nejaky amury a liny. Jak by měly ty ryby byt velky aby jich přežilo co nejvic? A neni to moc velka blbost zarybnovat takhle pozde? Dekuji vam za rady!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 22. srpna 2011 ve 22:44 ® mekvak reakce na …
mekvak

cercer> O zvednutí rukavice nejde, ale něco tady už napsáno bylo a takhle od stolu se těžko něco dalšího radí.

Pokud chceš, aby přežilo co nejvíce plůdku, tak já bych tam osobně zatím žádnou štiku nedával.

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 ve 21:57 ® Robur
Robur

když tam chceš dát plůdek, tak je asi blbost řešit velikost, bo pludek je vždy plůdek.

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 ve 21:54 ® cercer
cercer

…a rukavici nezvedl nikdo…no…hold jsou prázdniny..

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 ve 14:30 ® Frk
Frk

hoď sem fotku, ať mám trošku představu

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 v 0:03 ® 1Mara reakce na …
1Mara

janead> Je to hovadina , budou zbytečně strádat !

reagovat
Neděle 21. srpna 2011 v 17:03 ® osprey reakce na …
osprey

janead> Budou muset.

reagovat
Neděle 21. srpna 2011 v 16:44 ® janead

Děkuji všem za rady. Na podzim začnu zarybnovat. Jen bych se chtel ješte na neco zeptat. Mužu si tam dat ted 1 nebo 2 menši štiky, když tam ješte nejsou rybky? Ale je ve vode spousta hmyzu a vajiček. Uživila by se tam?

reagovat
Neděle 21. srpna 2011 v 10:44 ® Márty reakce na …
Márty

petrikveprik> :-O tak to vážně čumím :-O

reagovat
Čtvrtek 18. srpna 2011 ve 23:19 ®  reakce na …

Tomik> ten nesouhlas, že si štika poradí s plotkou líp jak s karasem bych nenapsal lepe :-) Prostě to bude nasraně útočit úplně na všechno co bude k mání. Kdysi dávno jsem chytil štiku, kterou jsem si ponechal, kuchnul a vytáhl z ní karasa. Byl uplně „fresh“, jsem ho vzal a pustil se slovy „hochu ty ses do slova a do písmene podruhé narodil“ :-)) zavrtěl ocasem na pozdrav a byl pryč.

reagovat
Pondělí 15. srpna 2011 ve 20:40 ® Frk
Frk

Myslím si, že tahle otázka je slušné téma pro studenty rybářských škol. Zvednete někdo chlapci hozenou rukavici,zhodnotíte a doplníte tuto diskusi svými znalostmi, postřehy a nápady?

reagovat
Pondělí 15. srpna 2011 v 17:20 ® svery
svery

Ahoj zkus si někde sehnat učebnici Rybnikářství. Myslím ,že tam najdeš všechno na co se ptáš. Bohužel je asi vyprodaná.

reagovat
Středa 10. srpna 2011 v 15:43 ® Shrek reakce na …
Shrek

Tomik> otázkou budou zřejmě i velikosti těch ryb. Pokud sežene rychlenou štičku a k tomu 15cm karasy, tak je diskuze asi o ničem :-D Ale to je fuk, tomuhle hospodaření moc nehovim, tak se do toho nechci zavrtávat. Jakmile to není rybník pro duháky, jdu od toho :-)

reagovat
Středa 10. srpna 2011 v 15:19 ® Tomik
Tomik

Dovolil bych si nesouhlasit, že jsou plotice a perlíni pro štiky lepší než karasáci. štika bude žrát co je zrovna k mání. Znám docela dost menších vod, kde je překarasováno a jak se tam pane štikám daří abych řekl pravdu tak větší přírůstky jsem z žádné jiné vody neviděl. A pokud je ta štika slušné velikosti sezobne i velkýho karase…viz hodně staré foto kde má štikulka pěkně vyboulené bříško…:)

reagovat
foto/forum/2011/th-img18046.jpgfoto/forum/2011/th-img18047.jpg
Středa 10. srpna 2011 v 10:24 ® Shrek reakce na …
Shrek

petrikveprik> Osprey napsal: Když to narveš karasem, neporostou kapři. Když pak budeš krmit, porostou i karasi a budou pro štiky velcí. To je asi ono, ne? S ploticí a perlínem si ta štika poradí líp než s přerostlým karasem.

reagovat
Středa 10. srpna 2011 v 0:49 ®  reakce na …

osprey> jj částečně souhlas. Je třeba aby ten mini ekosystém prostě fungoval. Ale v mém případě bych tam kapra např.vůbec nedával, nebo v minimálním počtu. V čem jsou plotice a perlíni lepší oproti karasovi?(vyjma původu)

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 ve 22:40 ® Bahňák

A co takhle nějakýho ráčka

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 v 17:27 ® osprey reakce na …
osprey

petrikveprik> Perlín a plotice jsou pro štiku lepší a jsou to naše ryby. A k tomu není problém mít tam tu větší rybu – kapra, lína, amura. Znal jsem malé vody tohohle typu a skvěle fungovaly.

Když to narveš karasem, neporostou kapři. Když pak budeš krmit, porostou i karasi a budou pro štiky velcí.

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 v 17:05 ® 

No pokud to má být jen pro vlastní potěšení, tak bych asi i uvažoval jakou rybolovnou technikou mě baví nejvíce chytat. V mém případě bych si tam nechal a s obrouvskou radostí dobrovolně přemnožit stříbrňáky a nasadil štiky..

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 ve 12:39 ®  reakce na …

Alivio> :-))

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 v 11:24 ® Shrek
Shrek

Když čtu, co by tam všechno měl mít, tak si říkám, že tam chybí už je pangasius a Jožin z bažin.

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 v 10:41 ® -tom-

Co tam vrazit i tolstolobika? Myslím místo filtru :-)

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 v 0:49 ®  reakce na …

sus1> To bude až druhej díl diskuzní otázky :-))

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 v 0:27 ® sus1

osprey> I tak by to šlo.:-)
Ale kolega se ptá, jak zarybnit, né odrybnit.:-D

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 v 0:23 ® osprey reakce na …
osprey

sus1> Já bych jako pytlák elektrický ohradník okamžitě použil jako improvizovaný agregát :-D

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 v 0:17 ® sus1

osprey> A ještě elktr.ohradník, jinak má po rybach.:-)

reagovat
Úterý 9. srpna 2011 v 0:16 ® osprey
osprey

Pokud je hodně bahna a v zimě to fest zamrzá, dal bych z dravců jen štiku. Kapr, lín, perlín s ploticí, štika, případně pár amurů. Víc ne. Možná pár úhoříků někde z výlovu.

reagovat
Pondělí 8. srpna 2011 ve 22:13 ® 1Mara reakce na …
1Mara

janead> Tohle bych na tvém místě už nikdy netvrdil , těm rybám se říká Bílá ryba , a zrovna u okounů a karasů obecných to začíná zavánět i hájením a zákonnou mírou , což jen schvaluji .

reagovat
Pondělí 8. srpna 2011 v 19:39 ® janead reakce na …

1Mara> Karas, okoun, plotice atd…

reagovat
Pondělí 8. srpna 2011 v 18:37 ® 1Mara
1Mara

janead> Co je u tebe plevelná ryba ?

reagovat
Pondělí 8. srpna 2011 v 16:03 ® 

1Mara> :-P :-D

reagovat