Chytej.cz

Kvalitní zavír.nůž necteno

16.12.2007 | sus1 | 37.116 zobrazení | 206 odpovědí

Chtěl bych si koupit nějaký kvalitní zavírací nůž, můžete nějakej doporučit dle vašich zkušeností? Díky. Cena tak kolem 3000 Kč.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 23. listopadu 2011 ve 12:27 ® nnnap reakce na …
nnnap

David Havlíček> :-D

Já proti kvalitním strojům, věcem nejsem. Sám si v nářadí kupuji a používám to nejlepší. A je to buď kladivo s majzlem v ruce nebo Hilti. Mezi tím neuznávám nic. Jó, mám lejzrový metr od hilti za 12 litránků, za svoje, za to by vyšli tady třeba 4 poptávané nožíky, ale je pravdou, že kvalitní dřevěný dvoumetr je praktická jednička. U mne pořadí- dřevěný dvoumetr, kvalitní laser ne pseudoznačky jako de walt, boš a podobné kutilské nářadí, pak nic, nic, nic, pak svinovák, skládací plasťák a možná originál švýcarský nůž po změření dřevákem jako etalon třeba 10 cm na přiložení.

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 ve 12:16 ® sus1

,,Rybyčka " stála 4 Kč a řeže do dneška.To neni názor ale osobní zkušenost.:-)

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 ve 12:12 ® hraji reakce na …
hraji

Bigpista> musíš to brát tak, že na web může psát každý jouda a osobní názor není ještě zárukou správnosti či oprávněnosti. Je to jen osobní názor.

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 ve 12:07 ® nnnap reakce na …
nnnap

Bigpista> to si fakt nevěděl, že toto, neříkám že v kauflandu, se v určitém levelu považuje za drobnou pičovinu a reálně jako s takovou je i zacházeno? Že i prodejci slušného zboží musí řešit dilema jak zákazníka drobně a přitom vkusně odměnit drobností? Švícarák nese tyto zbytečné atributy kvality, dobré úrovně a je proto unesitelný většinou klientely? Nepotěší, ale ani neurazí. A voto go. Nic jiného za touto kategorií nožů není, to mi věř.

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 11:55 ® HaD reakce na …
HaD

nnnap> můj děda míval stejnej názor na trabanta. Nedal na něj dopustit a majitele ostatních značek považoval za hňupy. Fakt je, že to jezdilo :-D

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 11:50 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

nnnap> Zaplať Bůh, že jsi mi otevřel oči! Teď vím, že kvalitní švýcarák se dá sehnat jako dárek k jinému zboží a také že můžu zahodit svůj nepotřebný nůž, protože stačí příborák. :-D

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 11:41 ® nnnap
nnnap

kdo umí, umí a kdo neumí potřebuje kvalitní nůž.
Kvalitní nůž je nepotřebná, estetickotechno­logická záležitost, technologický koníček bez jakýchkoliv praktických dopadů do lidské činnosti.Neposouvá techniku nikam, pouze jí používá. Je to naprosto zbytné zboží a nejlepší nože jsou úplně k ničemu, jsou to nepoužitelné ikony. Tedy nabízí se oprávněně příměr o prodloužení penisu.
S jejich cenou nemám žáden problém- obnáší náklady, je přiměřená. Ruku ovšem na srdce- nejvíce práce a prakticky nejlépe, odvedou běžné nože.

A víte, který nůž používám na rybačce já? Sám bych nevěřil, ale život mi to vysvětlil. Školní příborák s pilkou vpředu a černou plastovou rukojetí a kulatou špičkou.

To si takhle jednou improvizuji něco s pletenkou a říkám si- nůž nebo něco ostrého by se hodilo. Zabořím pracky do cirka 100 kg drobného vercajku, co si vozím v auti a překvapeně čumím kde se tam vzal nůž ze školní jídelny, notně jetej, tedy. Část vercajku je putovní a putuje od jednoho k druhému. Tupej jak prdel, jak jinak též v hromadě železa mohl dopadnout, že. No použil jsem ho, samozřejmě, že neschopní by brblali, říkám si vole, kdybys ho přibrousil, tak dobrý. Taky jsem si na něj pak někdy vzpomněl a švihnul ho jen tak z ruky ruční flexou. Kupodivu musím říct, že tento žabykuch prokázal takové praktické vlastnosti, že se stal prakticky nejpoužívanějším nožem. S kulatou tupou špičkou ho vozím hozený do brašny s povolenkou a milionem dalších cipovin, nic nepoškodil, vždy byl pohotově k ruce a práci, kterou sem potřeboval mi provedl vždy skvělě. Až tak, že pro tu švajcarskou multifunkční pičovinu, o které tady básníte, kterou mimochodem vozím volně pohozenou u šaltrpáky mého oře, kterou sem dostal ke zboží a za kterou bych v životě nedal ani korunu, nemám důvod udělat ty 3 kroky od kufru. Neshledávám žáden důvod otevřít dveře a už vůbec se pro něj sehnout.
Jsou to hračky pro malý jardy.

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 10:43 ® sus1 reakce na …

Bigpista> Dneska je věcí??!! jenom na to mít.:-)

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 10:33 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

sus1> Podle provedení a použitého materiálu odhaduju tak 10.000,– až 25.000,– Je to dlouhodobý sen :-))

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 10:27 ® sus1 reakce na …

Bigpista> A cenu znáš? :-)

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 10:26 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

hraji> Švýcar taky není nic, za co by se měl člověk stydět. Je to velmi kvalitní nůž a pokud ti vyhovuje jeho provedení, není o čem diskutovat. U nože se nedá říct, jestli je lepší ten nebo ten. Nůž musí padnout do ruky a získat si srdce majitele. Pak je to dobrý nůž.

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 10:11 ® hraji
hraji

Nevím proč, mě tyhle velké a vyráběné nože neberou. Slušný zavírák je švýcar a toho se držím. Ale chápu tu touhu vlastnit zbraň.

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 9:47 ® Bigpista
Bigpista

Můj sen je jednou si nechat udělat nůž od tohoto pána: http://www.pajl-noze.cz/ Třeba tohle je nádhera http://www.pajl-noze.cz/details.html?…

reagovat
Středa 23. listopadu 2011 v 9:31 ® Robur
Robur

včera jsem byl u pána, který shodou náhod vyrábí nože. Byl jsem upozorněna na Mezinárodní výstavu nožů v Brně http://www.knives.cz/…y-a-akce.php

reagovat
Pondělí 25. října 2010 v 9:54 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

sus1> To lepši je toten:-D a nebo ten:-))

reagovat
foto/forum/2010/th-img15337.jpgfoto/forum/2010/th-img15338.jpg
Neděle 24. října 2010 ve 12:18 ® sus1 reakce na …

LuboO> Tak ten první z leva je tenhle.:-)

http://www.noze-nuz.com/…l/CS36JS.php

reagovat
Neděle 24. října 2010 ve 12:10 ® sus1 reakce na …

LuboO> :-)) no jo,sem to nějak blbě přečet,tak pardon.aaa ještě se vyrába.:-)
http://www.nicholsoutfitter.com/…h-Mel/Detail

Ta cena je úplně pěkná.

reagovat
Neděle 24. října 2010 ve 12:05 ® LuboO reakce na …
LuboO

sus1> to nie je ten prvy zlava :-D D

reagovat
Neděle 24. října 2010 v 11:56 ® sus1

LuboO> Střenka má trošku jinej vzhled,já mam hladkou po obou stranách, a cena je taky jiná,protože ten model co mam já se už nedělá.Tenhle(od­kaz)je o trochu menší,než mam já.
Já jsem před 3 roky platil 2500Kč.:-)

http://www.kapesni-noze.cz/…M10210P.html

reagovat
Neděle 24. října 2010 v 9:23 ® LuboO reakce na …
LuboO

sus1> prosim ta, co je to za kudlicka prva zlava? Inak ja tie futuristicke zatvaraky nejak nemusim, ja som verny uz 11 rokov jednemu nozu, medzi nami je uz vypestovany vztah a snazim sa ho nestratit, vela sme toho spolu prezili… :-D

http://www.victorinox.cz/index.asp?…

reagovat
Sobota 23. října 2010 ve 21:11 ® Sander reakce na …
Sander
  • tom- > tohle už je fakt úlet :-)
reagovat
Sobota 23. října 2010 ve 21:01 ® -tom- reakce na …

regulus → já tahám víceméně pořád v kapse tenhle: http://www.victorinox.cz/index.asp?… je tenkej, lehkej a používám ho každou chvíli, nemyslím na rybách, ale i normálně, v životě, kamkoliv jdu, tam ho beru (každý správný muž, má u sebe nůž). Tím, že má málo želízek je právě dobrej do kapsy, zároveň je ale fakt pevnej a velkej držák, využívám ho hodně a už několik let a nemá chybičku, třeba se s ním, mimo jiný, i perfektně kuchá, na což nůž týhle kategorie vůbec nevypadá, použil jsem ho jednou v případě nouze a byl hodně překvapenej, teď s ním občas kuchám, i když nemusím. Až ho někde vytrousím, půjdu doň zase, za tu cenu je zlatej.

holky- toho se tolik nebojím, protože ho vždycky do půl roku ztratí :-D sice se říká, že jim člověk do hlavy nevidí, ale když o něj přijdou (kupuju jiný želízka a menší), tak je ale fakt poznat, že je to mrzí či štve. U nich ani tak nejde o ten nožík, ale spíš o to, že si pilníčkem v klídku nouzově upraví nehtík, atd. :-)

reagovat
Sobota 23. října 2010 v 19:54 ® regulus reakce na …
regulus

tom> Jako sběratelskej kousek jistě, řekl bych, že se toho moc neprodá, takže to může mít za nějakej čas slušnou cenu, ale fakt by mě zajímalo, kdo by si to kromě sběratelů koupil. Naprosto nepochybuju, že to je plně funkční a materiál to asi taky bude dobrej, taky za ty prachy, ale koupit si něco takovýho jako sadu nářadí, ty brďo to teda musí bejt úlet.

Jinak takový ty klasický švýcaráky, jsou pochopitelně v pohodě, jak už jsem psal, jednak se nevyžívám v nožích a ty s haldou udělátorů fakt nemusím, ale třeba tohle považuju za vcelku rozumnou, dalo by se říct obecně použitelnou konfiguraci http://www.wenger.ch/…-007-009-000 a třeba tohle http://www.wenger.ch/…-016-009-000 je z mýho pohledu, tak nějak ještě v některých případech použitelný, nikdy bych si to nekoupil, ale je to asi tak horní hranice udělátorů na jednom noži.

Mimochodem, s těma holkama a kudličkama si bejt tebou dávám bacha, víš co se říká, s čím kdo zachází tím taky schází, aby ji některá divočejší kterou nasereš v tobě nezapoměla. :-D :-D :-D

reagovat
Sobota 23. října 2010 v 19:30 ® -tom- reakce na …

Sám si ho taky nekoupím, nevidím nejmenší důvod. Klasickýho Wengera/Victorinox beru, mám samozřejmě taky i je občas dávám jako dárky (hlavně holkám, by člověk neřek, jakou jim udělá pěkná malá a stylová kudlička do kabelky radost a hlavně jak často jí používaj!), ale tohle… spíš taková sranda pro někoho, až nebudu vědět co s prachama a ani pak nejspíš ne :-) Prostě raritka pro sběratele.

reagovat
Sobota 23. října 2010 v 19:23 ® regulus reakce na …
regulus

tom> tak to je cena velmi slušnýho objektivu, fajnové dovolené pro dva, no ono by se toho našlo víc, asi je ti jasný, co by mi takovej nůž (pokud se tomu tak dá ještě říkat) mohl políbit … :-93;

reagovat
Sobota 23. října 2010 v 17:57 ® -tom- reakce na …

regulus → to vím naprosto přesně- $1.400 :-)

reagovat
Sobota 23. října 2010 v 16:55 ® regulus reakce na …
regulus

tom> tak zase až taková přeháňka to v tý Cortině nebyla, ale něco podobnýho to bylo, aspoň půlka tý šířky. Co to bylo za značku už nevím, je to skoro 20 let, ale ta cena se mnou málem sekla.

BTW by mě docela zajímalo co ta sranda ze tvýho obrázku stojí.

reagovat
Sobota 23. října 2010 ve 13:43 ® -tom-

Vždycky je dobrý bejt připravenej, člověk nikdy neví, co se mu bude hodit… :->

reagovat
foto/forum/2010/th-img15311.jpgfoto/forum/2010/th-img15312.jpgfoto/forum/2010/th-img15313.jpg
Sobota 23. října 2010 ve 12:24 ® regulus
regulus

džigit> Já něco podobnýho kdysi držel v ruce a vážilo to snad půl kila, děkuji nechci, ale proti gustu žádnej dišputát. Mimochodem, pokud bych chtěl u vody dělat rozborku a sborku naviáku, tak bych si sebou raděj fakt nosil vhodnej šroubovák a kleště, ovšem ta pilka cosi do sebe má … . :-D

Mimochodem kdysi jsem v Cortině viděl podobnou věc, bylo to stejně široký jako dlouhý a chtěli za to pokud se dobře pamatuju přes 4 miliony Lir.

tomashr> :-))

reagovat
Sobota 23. října 2010 v 10:12 ® sus1

Občas jedou semnou ny ryby tyhle.

reagovat
foto/forum/2010/th-img15308.jpg