Chytej.cz

Kvalitní zavír.nůž necteno

16.12.2007 | sus1 | 37.116 zobrazení | 206 odpovědí

Chtěl bych si koupit nějaký kvalitní zavírací nůž, můžete nějakej doporučit dle vašich zkušeností? Díky. Cena tak kolem 3000 Kč.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   7 6 5 ...
Pondělí 30. ledna 2023 ve 12:54 ® Bořík

Opinel s vývrtkou je mý všechno.

reagovat
Čtvrtek 7. října 2021 ve 20:08 ® Petronet36

K vodě používám už několit let švýcarské nože, jsou hodně kvalitní a v tom multitool zařízení je úplně všechno co člověk potřebuje.

reagovat
Sobota 4. února 2012 v 19:32 ® Bahňák

Mí fešáci. Jinak ten loveckej Mikov nemá chybu

reagovat
foto/forum/2012/th-img19682.jpg
Sobota 4. února 2012 v 18:54 ® Cudla reakce na …
Cudla

nnnap>držel jsem nůž z dílny tohoto Pana mistra v ruce,fakt sedí a jakoby byl součástí ruky,v jednoduchos­ti je krása a síla.Snad se mi poštěstí být jednou vlastníkem.

reagovat
Sobota 4. února 2012 v 11:12 ® Ftmči
Ftmči

nnnap: Znám, na Hluboké jsem vyrostl. A nožířství Hofman je opravdu vyhlášené.

reagovat
Sobota 4. února 2012 v 10:41 ® nnnap
nnnap

není to přímo o rybičkách, ale neurazí http://www.videapro.cz/…kovane-noze/

reagovat
Sobota 4. února 2012 v 10:37 @ čépa reakce na …

Ano taky ho mám je to klasika, ale u mne to je ten nožík co je v tašce s věcma, v kapse a tím i vždy po ruce je to co splňuje ty moje dříve psané poznatky. ;-)

reagovat
Pátek 3. února 2012 ve 22:25 ® FInnnp

200 Eček a když nezaplatíš v termínu.Přijde ti to poštou k nám.Tak pak jsi to odsedíš spravidla to je kolem 10 eček za den.

reagovat
Pátek 3. února 2012 ve 21:58 ® sus1 reakce na …

FInnnp> A kolik? :-)

reagovat
Pátek 3. února 2012 ve 21:51 ® FInnnp

A jak už jsem řekl.Když kudlu tak jedině Victrinox.

reagovat
Pátek 3. února 2012 ve 21:49 ® FInnnp

Do lochu ne,ale pokuta tě čeká.Vlastní zkušenost.

reagovat
Pátek 3. února 2012 ve 21:01 ® sus1

V Německu nesmí být čepel nože delší než jak je široká dlan ruky.Jak je delší, je to zbran a můžou tě dát do lochu.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 19:33 ® džigit reakce na …

Doudleban> jsem netvrdil že ne.Ale primárně na to není uzpůsobená.
I pro Bigpistu-myslím,že je to o použití selského rozumu.Něco jiného když půjdeš po cestě a budeš si hrát s motýlkáčem,jak u nám jednu dobu byla móda, a něco jiného,když budeš někde na rybách.
A už balím a domů ze směny valím :-))

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 19:18 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

džigit> Máš pravdu, že jsem to napsal hodně obecně a s tím Rakouskem jsem se seknul. Fakt je ten, že ale většina lidí neví, že v tomto existují nějaká omezení. Díky za ten odkaz.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 19:02 ® Ftmči reakce na …
Ftmči

džigit> OK. Ale jak už jsem psal, i tu ,,rybičku" v levo v pohodě jednou rukou otevřu :-) . Letadlo se mě netýká, můj dopravní prostředek je vlak.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 18:52 ® džigit

Doudleban> Wave a podobné se daj otevřít jednou rukou.A taková „rybička“ nee.
Víceméně jednou rukou otvíratelné nože mají nějaké udělátko na otvírání a boční zámek/tak jak na tom Wave/.Brachanec lítá po světe a bavili jsme se na to téma,není to jednoduché.Někde důvod nošení a použití obhájíš,někde ne.V letadle asi nepochodíš nikdy :-)

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 18:42 ® Ftmči
Ftmči

džigit: Pro mě taky nové informace. Co znamená to otevření jednou rukou? Tyhle dva s sebou občas vozím a oba jednou rukou bez problémů otevřu. Přitom ani jeden z nich na to nemá na čepely žádné speciální udělátko.

reagovat
foto/forum/2012/th-img19676.jpg
Pátek 3. února 2012 v 15:45 ® džigit

Bigpista> a to si vyčetl kde?Jsem jedním s majitelů Leathermanna Wave,ktarý to má jako patent a o ničem takovém jsem neslyšel…
Ono než něco takhle plácnout všeobecně,tak dám odkaz na fórum o tomto problému http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?…

reagovat
Pátek 3. února 2012 ve 14:49 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

čépa> Otevření jednou rukou ti ale znemožní vzít si takový nůž do zahraničí. Takové nože jsou např. v Německu a Rakousku zakázané.

reagovat
Pátek 3. února 2012 ve 13:50 @ čépa

Ahoj, nůž nosím u sebe v podstatě pořád a přidám pár nazbíraných poznatků. :-) Pro mne první zásadní věc je na noži klip. Díky tomu ho nemusím lovit někde po kapsách nebo z pouzdra a je ihned dosažitelnej. Někdo radši kapsičku – já klip. :-) Druhá stejně zásadní věc je pro mne aby střenka nebyla nýtovaná ale šroubovaná kvůli možnosti „dotažení“ – vzhledem k tomu jak ode mne dostává chudák někdy zabrat. :-) Třetí věc je možnost otevření jednou rukou,ale to už má spousta nožů v nabídkách.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 11:54 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

Zcuter> Obávám se, že kvalita nože není o značce, ale o materiálu a zpracování. I elitní značky mají vyšší a nižší řady. Doporučuju se podívat zde: http://www.noze-nuz.com Je tam i pěkné povídání o různých druzích nožířské oceli.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 11:29 ® Cudla reakce na …
Cudla

Zcuter> No a já mam Mikovák sice dobrejch 40 let a neměnil bych,ostří drží a plná spokojenost

reagovat
Čtvrtek 2. února 2012 ve 23:20 ® Zcuter
Zcuter

Jedině švýcarské… osobně bych šel do Wengru… cená je okolo 1000kč a když jsem viděl co s tím kolega myslivec dělá co všechno s tím řeže a nůž byl pořád ostrý tak jsem měl sto chutí můj Mikov nůž hodit do potoka… :-D až budu mít zbytečný litr navíc, tak si ho taky pořídím…

reagovat
Středa 1. února 2012 ve 20:10 ® sus1 reakce na …

FInnnp> Kousek lískového prutu a ,, nařezat " buřty.:-)

reagovat
Středa 1. února 2012 v 19:58 ® FInnnp reakce na …

sus1> Samozřejmě nůž do přírody.

reagovat
Středa 1. února 2012 v 19:19 ® sus1 reakce na …

Doudleban> Zapoměl jsem uvozovky u slova testoval.:-)

reagovat
Středa 1. února 2012 v 19:08 ® Ftmči reakce na …
Ftmči

sus1> Testoval? Prostě s ním řežu, když potřebuju :-) . Čepel u tohoto modelu není vytvořena sendvičovou metodou, ale je celá ze Sandvik oceli. Ostří drží dobře, ale poctivou ,,holící ostrost" brzy po nabroušení ztratí. Břitva to tedy není. Je to prostě takový univerzální nůž do terénu a za tím účelem jsem ho i chtěl. Víc ukáže čas.

reagovat
Středa 1. února 2012 v 18:47 ® sus1

FInnnp> No, jde o to, na co a co s tim budeš řezat.Nedá se jednoznačně říct,to cos napsal.

reagovat
Středa 1. února 2012 v 18:03 ® FInnnp

Když nůž tak jedině Viktorinox.Prostě Švícarské nože nemají konkurenci.

reagovat
Středa 1. února 2012 v 17:26 ® sus1

Doudleban> A testoval jsi ho už někde?Jak drží ostří apod.?

reagovat
novější starší
Stránky:   7 6 5 ...