Chytej.cz

Komentáře od uživatele "hraji"

Středa 28. června 2017 v 11:58 Články Povídání o rybářské stráži - 1. díl

Zajímalo by mě, co je to ten složitý administrativní proces? Vypsání jednoho hlášení o přestupku s kopií a jeho odeslání na dvě místa? Sakra, odeslat dopis jsme se učili na základní škole, a vypsat formulář, do kterého se až na jedinou výjimku opisují jen údaje z dokladů, to snad nemůže být problém? Leda že by RS neuměla psát a číst. Výmluvy a kecy v kleci to jsou.

Úterý 23. února 2016 ve 14:05 Články Srdcoví kapraři vs. masaři

Autor článku nám mnoha slovy předkládá svůj důvod, proč chytá ryby a proč je nejí. Na to má určitě právo. Je to jeho rozhodnutí. Ale v okamžiku, kdy se snaží okolí přesvědčit, že jenom ten jeho „pohled“ na věc je správný a ti ostatní jsou masaři, se dostává do argumentační nouze. A navíc nám prozrazuje, že je nervově labilní, protože ho fakt, že někdo ulovil rybu a rozhodl si ji ponechat, uvádí do stavu smutku a vzteku. Milý mladý kolego, chytejte si ryby jak je vám libo v rámci stanovených předpisů, a na ty ostatní se vykašlete. Pokud loví ryby v rámci pravidel, je vám starou belu po tom, zda si rybu nechají nebo ji zabijí. Bude se vám mnohem lehčeji žít.

Úterý 23. února 2016 v 8:42 Komentář v diskuzi Příspěvek v diskuzi "Z lovu" od chess

Hlavně je potřeba všechny ty ryby zabít, aby v revíru nezabíraly místo.

Středa 6. ledna 2016 v 19:25 Komentář v diskuzi Příspěvek v diskuzi "Z lovu" od noba

Opravdu je potřeba tu rybu fotit ve visu na háčku? První lov a hned taková neúcta k živému tvorovi.

Úterý 5. května 2015 ve 12:04 Články Krvavé slzy krásky Dyje

Klobasa> v tom je právě ten rozdíl, ty jen doufáš, myslíš, domníváš se, a ono je potřeba vědět. Poslední kontrola minulý prodloužený víkend dává za pravdu mně.

Úterý 5. května 2015 v 8:21 Články Krvavé slzy krásky Dyje

Klobasa> já ti tvůj názor, hodně naivní, dle mých zkušeností, vůbec neberu. Místní znalost, to je to, co ti schází.

Pondělí 4. května 2015 v 8:42 Články Krvavé slzy krásky Dyje

Je zajímavý rozpor v tom co píšeš, alespoň já jej tak vnímám. Na jedné straně tu pláčeš, jak se tam rybáři špatně chovají a na druhé straně, jedním dechem píšeš, jak je tam krásně a vlastně děláš tomuto úseku řeky reklamu, tím pádem jen přivádíš další rybáře, kteří o tomto úseku nevěděli. Již naši dědové říkali mluviti stříbro, mlčeti zlato. Když chci něco chránit, a nemám koule na to, to chránit aktivně, tak bych považoval za rozumné mlčet a nelákat další a další kazisvěty.

Pátek 30. ledna 2015 v 18:50 Články Krvné skupiny rybárov

Neuvěřitelná slátanina. :-(

Pondělí 26. ledna 2015 ve 12:11 Články „Vousatá škodná“ v revíru - volné pokračování

Bořík> jsem přesvědčen, že takto zeširoka a nekonkrétně je to tvoje tvrzení také nepřesné, až zavádějící a velmi pravděpodobně tedy nepravdivé. Ne každý revír potřebuje ke svému zdárnému vývoji sumce. Dokonce bych řekl, že většina revírů toho sumce k plnohodnotnému životu nepotřebuje vůbec.

Čtvrtek 15. ledna 2015 v 8:51 Články Nebojte se muškaření 2. díl – Hrst užitečných tipů začátečníkům

Hrůza, hrůza a ještě jednou hrůza. Quo vadis Chytej?

Pondělí 17. listopadu 2014 v 18:22 Články Nebojte se muškaření I.

No to je fakt hrůza. Hrůůůůůza, brr

Čtvrtek 31. července 2014 v 7:30 Články Jak zvýšit početnost PO v našich vodách?

Petula> možná by stálo za to si doplnit vzdělání a znalosti. Kormorán velký byl ze seznamu zvlášť přísně chráněných živočichů již vyjmut. Otázka je, co se tím změnilo? A ještě jedna otázka. Proč mají stejný úbytek salmonidů například v Německu (myslím země původního západního Německa), kde nemají chatařské osady, nemají tam norky, nemají problémy s přemnoženými volavkami. Vědci se shodují, že problémy, které vedou k poklesu počtu salmonidů v evropských vodách, jsou mnohem komplexnější, takže ukazovat na dvě tři příčiny a tvrdit, že vyvražděním kormorána se něco vyřeší je přinejmenším zpozdilé. Němci investovali miliony euro do výzkumu příčin úbytku salmonidů a došli k závěru, že neexistuje rychlé a snadné řešení. Mimochodem, těch pár kormoránů, kteří v ČR trvale žijí, asi salmonidy nezlikviduje, už jen třeba proto, že sídlí převážně u stojatých vod. A vyřešit problém migrujících „zimních“ kormoránů nedokáže žádný stát samostatně.

Pátek 20. prosince 2013 v 16:26 Články Pár postřehů obyčejného rybáře

Petula> nesouhlasím s tím, že všechny řeky na severní Moravě jsou vydrancované, a to na základě vlastní zkušenosti. Mimochodem, do Brna jsem přišel z Rýmařova, moje rodina pochází z okolí Olomouce. A k těm povodním. Naše řeka je zregulovaná od od Františka Josefa, někdy 1898 nebo tak ji tehdy svedli do kamenem obloženého koryta a v něm teče dodnes. V roce 1997 při povodni v řícče, kde normálně teče 2,5 kubíku teklo kubíků 100. A ryby se tam udržely. Udržely se i při brutální ledové dřenici dva roky zpět. Domnívat se, že povodeň vypláchne reofilní rybu je bohužel klasická ukázka nepochopení přírodních zákonitostí. Ano, může to odnést kapra, ale kdo někdy viděl cejna bojovat v silném proudu ví, že taková ryba si v korytě najde úkryt za sebemenší nerovností, na vnitřní straně oblouků a v nadjezích. A to nemluvím o parmách, ostroretkách a podoustvích. Kormorán je pohroma, to souhlasím. Ale voda?

Pátek 20. prosince 2013 ve 12:50 Články Pár postřehů obyčejného rybáře

Petula> není, naštěstí to není poslední řeka, kde jsou velká hejna podouství, ostroretek a parem. A cejnů a plotic a jiných ryb. Jen to chtělo změnu myšlení lidí a vysazování a vysazování. Musím se smát, když vidím zarybňovací plán jedné nejmenované MO v ČRS nedaleko Prahy, která má na řeku čtyřikrát větší, než je ta naše, plán 5000 kusů podouství. My vysazujeme po desetitisících. Ono je totiž potřeba nejprve vytvořit hejno ryb, které se mohou třít a to se vytváří roky a za cenu velkých nákladů.

Pátek 20. prosince 2013 v 10:14 Články Pár postřehů obyčejného rybáře

Takový pesimistický předvánočně nostalgický a hlavně hodně subjektivní pohled na věc. Neztotožňuji se s ním. Netvrdím, že nejsou negativní stránky na naší rybařině. Ale za těch víc než 40 let, co jsem členem Petrova cechu, jsem pochopil, že u vody to bude vždy vypadat tak, jak to dovolí rybáři. Nejen ti ve výborech, nejen ti v RS, ale hlavně ti na břehu. Já mohu říct, že nepamatuji v minulosti naši řeku tak plnou ryb, s hejny ostroretek špíglujících v proudech, s tisícovými hejny podouství ve tření, s parmami, které je možné vidět na každém úseku, s rostoucí populací jesena, a mnoha dalšími druhy, kdy není problém na jednu docházku ulovit 11 druhů ryb. A vidím za tím dlouhou práci výboru a lidí kolem něj. Vidím za tím práci tří – čtyř opravdu aktivních rybářských stráží, které na revíru kontrolují každý týden. Vidím celou řadu změn k lepšímu. Ale vidím i jednu věc, která se nemění. A to jsou ti obyčejní rybáři a jejich ochota chránit a bránit svoji řeku a svoje ryby. Ta je pořád špatná. Je na čase uzavřít spolky přílivu dalších členů a vytvořit zase to, čemu se říká v Anglii"trepky mrtvého muže". Tedy systém, že do spolku se přijme další člen až někdo ze spolku odjede, nejčastěji tak, že zemře. Takové členství má potom pro zájemce velkou cenu. A přijít o takové členství, třeba kvůli prokázanému porušení pravidel spolku, znamená doživotní dstanc. Pak si zase začnou rybáři vážit svého spolku, vody a ryb v nich. Takže vy kolegové, kteří přehlížíte přestupky páchané u revírů, vy kterým je líto peněz za telefonát hospodáři nebo RS, vy kteří říkáte: to je přece věcí RS a výboru, vy se mýlíte. Pořádek u vody je věcí všech rybářů. Začněte o tom konečně přemýšlet v souvislostech. Pokud ponecháte bez reakce a povšimnutí to, že si váš soused odnese pět ryb místo dvou, odnesl si ryby, které vy nechytíte. I vaše ryby. Braňte svoje ryby. Hezké svátky a nad sumářem podumejte.

Středa 13. listopadu 2013 ve 22:47 Články Dravci a lov na živou rybku u břehu

Domnívám se, že právní názor odborníků je pro posouzení situace daleko důležitější, než právní názor nějakého amatérského právníka – samouka. Takže pokud může souběžně platit vedle sebe zákon 246/1992Sb. v platném znění a 99/2004Sb. v platném znění, nebude to s tím absolutním zákazem lovu tak hrrr. Ostatně ani v okolní Evropě nikdo nezakazuje lovit ryby, zjevně se tedy o týrání ve smyslu zákona 246/1992Sb. nejedná. Jakýkoliv extremismus je škodlivý na všechny strany. Co se týče samotného lovu na živou rybku, nelíbí se mi, ale to je asi tak všechno.

Pátek 14. června 2013 ve 14:18 Články 30 kilo za 3 hodiny – možné či nemožné?

Taky přidám svůj názor. Asi nemusím zdůrazňovat, že jsem nejen aktivní závodník, ale i trenér. Kardínální otázkou je poškozování ryb při jejich pobytu ve vezírku. V kolébce Anglie probíhá velký počet závodu na vodách označovaných „comercials“, tedy vodách k soukromém vlastnictví zcela konkrétní osoby, která investuje do obsádk ynemalé peníze. Na některých vodách se závody konají dokonce i 4× týdně. Na těchto vodách existují velmi přísné předpisy, týkající se používání vezírků (někde jen povinná koupel vezírku v desinfekčním roztoku, na některých vodách naprosto striktní zákaz používání vlastních vezírků, tam se pronajímají za poplatek vezírky přímo od majitele). Také jsou stanovena přísná pravidla pro množství ryb v jednom vezírku. Je třeba podotknout, že v Anglii je běžná délka závodního vezírku 2,5 metru (u nás 3 metry a nově dokonce 4 metry). Závodník smí do jednoho vezírku umístit 65 liber ryb, pokud toto množství překročí, následuje tvrdý trest. Naprostým stndardem je používání dvou vezírků, jeden na bílou rybu, druhý na kapry a jiné velké ryby. Co tím chci říct? Kdyby byla situace s poškozováním ryb jejich přechováváním ve vezírku tak drastická, nedovolil by to majitel, který ty ryby platí. Jaký je objem vezírku dlouhého 4 metry? 502 litrů. Když je v něm 30 ryb, vychází na jednu 16,7 litru volného prostoru. V reálu je to určitě méně. A tak zůstává otázka, nejsou zase čeští ochránci ryb v řadách rybářů extrémem? Proč jim nevadí chytit v listopadu desítky mikro pstruhů a každého vzít do ruky, proč jim nevadí chytit desítky okounů a dalších ryb? A omlouvat to bezprotihrotovými trojháčky? Já myslím, že všichni tito takzvaní ochránci by měli projevit svoji příslušnost k extrémním ochráncům ryb tím, že odevzdají povolenku a budou se na ryby chodit dívat do akvárií. Protože jinak je to jen pokrytectví.

Neděle 14. dubna 2013 ve 21:08 Ankety Jak nahlížíte na případné jarní všeobecné hájení ryb, které tu před lety bylo?

ocemkoliv> napiš konkrétně jak bys zvedl pravomoc Rybářské stráži. Mě by zajímal skutečně konkrétní návrh jak jim zvýšit pravomoc. Chyť a pusť je pitomost, když hájit ryby, tak úplně, tedy nechytat vůbec.

Neděle 14. dubna 2013 ve 21:06 Ankety Jak nahlížíte na případné jarní všeobecné hájení ryb, které tu před lety bylo?

Venca Zelenka> opravdu si myslíš, že stačí udělat umělá trdliště a všechno bude v pořádku? To je takové socialisticko-idealistické rybářské inženýrství. Když vytvoříš v řece vhodné podmínky a dostatečně velké hejno matečných ryb, najdou si trdliště samy, k tomu nás nepotřebují. Lov ChaP je pitomost, když chránit, tak zakázat lov úplně.

Čtvrtek 6. prosince 2012 v 8:58 Články Je to vůbec možné?

Mrknato> Pavle, bohužel to musím napsat, ty jsi naprosto neuvěřitelný vůl. Ve své omezenosti nejsi schopen pochopit, že ten rozdíl v množství peněz, které se dostanou na vysazení ryb v MRS, není dám žádným leštěním klik, ale je to systémová odlišnost. Protože každý revír v MRS dostává peníze podle pevně stanoveného klíče. Prostě MRS obecně dává na hektar plochy revíru dvojnásobnou finanční částku na zarybnění než ČRS. Prostě to tak je. Proč? Protože ty peníze neutratíme v organizační struktuře. To, že naše MO věnuje z ročního zisku ještě 100 000 korun na dodatečné zarybnění, to je věc MO. Použijeme peníze MO, a prospěch z toho mají všichni členové svazu, protože na náš revír hojně jezdí. Vyndej si prosím konečně hlavu z té své antisvazové prdele a začni se dívat na svět kolem sebe reálněji. Protože ono by to šlo, kdyby lidé jako jsi ty, přestali žvanit na internetu a začali dělat.

novější starší
Stránky:   4 3 2 ...