Chytej.cz

Recenze na Jenzi Cross Spinner

vložil(a) 23.3.2013 vf | Ostatní vláčecí nástrahy | zobrazeno: 12298×

Celkové hodnocení

hodnoceni

Cena

Vlastnosti

Hmotnosti: 11, 17 a 23 gr. Typ nástrahy: kovová, rotující, vizuální Barvy: stříbrná, měděná, černá Výrobce: JENZI

Vlastní recenze

Tuto rotující nástrahu jsem objevil v závěru sezony 2011. A protože hodně chytám boleny a ona je dost těžká na to, aby létala, okamžitě jsem se pro ni rozhodl. Za prostor, který jsem jí vloni u vody poskytl, se mi bohatě odvděčila. Rotační Cross Spinner pochází z kategorie nástrah, u nichž platí, že v jednoduchosti je síla. Jedná se v podstatě jen o rotační list ve tvaru trojúhelníku, který je uprostřed zprůchodněný pro drátěnou osu, kolem které trojúhelník rotuje. Dva oblé konce rotačního listu jsou ohnuté, každý na opačnou stranu, aby Cross Spinner při vlečení rotoval. Takto jednoduše vymyšlená nástraha, bolenům v Česku zatím zcela neokoukaná (původně byla vyvinuta k lovu lososů v proudných řekách), je zakončena trojháčkem s výrazným střapcem z červených nití. Klady nástrahy jsou čtyři. Vyšší hmotnost v kombinaci s tvarem nástrahy ve tvaru šipky umožňuje, ve srovnání s jinými rotačními nástrahami, nahazovat vždy o několik metrů dál. Díky dohozeným metrům navíc jsem někdy dosáhl na boleny, které bych jinak asi nechytil. S vyšší hmotností je spojená i druhá přednost Cross Spinneru – možnost chytání u dna proudných řek, v jejichž jámách mohou ležet zajímavé exempláře. Třetí předností je akusticko-vizuální dojem. Nástraha je ve vodě díky akustickým vlnám, způsobovaným rotací křídla, a výraznému ocasnímu střapci opravdu nepřehlédnutelná. Nitě střapce pak dobře drží dipy, takže při vlečení vzniklá pachová stopa může být čtvrtou předností. Mimochodem, i když je rotační list vyrobený ze silnějšího kovu, Cross Spinner rotuje skvěle! Lehce, rychle, spolehlivě.

Jenzi Cross Spinner Jenzi Cross Spinner

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.

úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi