Chytej.cz

Recenze na Jenzi Float 390 cm

vložil(a) 1.3.2013 vf | Dělené pruty | zobrazeno: 13749×

Celkové hodnocení

hodnoceni

Cena

cca 2690,- Kč

Vlastnosti

Délka prutu: 390 cm Gramáž: 8 – 25 gr. Hmotnost prutu: 257 gr. Počet dílů: 3 Počet oček: 10 Akce: špičková Transportní délka: 137 cm Jakost oček: SIC Další: vzhledem ke stavbě se prut dá dobře použít i při lovu se sbirolinem!

Vlastní recenze

Float je odhozový plavačkový (matchový) prut, který si na nic nehraje a nic nepředstírá. Tento grafitový model je primárně určený k lehkému lovu kaprů na anglické splávky, čemuž odpovídají všechny jeho „svršky“. Třeba blank spodního a středního dílu je zpevněný křížovým vinutím pro větší silový účinek. Kdy ho budeme nejvíce potřebovat, je jasné. Při zdolávání větších ryb budeme za silnou, dynamicky pracující matchovku vděčni. Vedle toho je prut opatřen deseti širšími očky pro snadný průchod zarážek nad anglické či klouzavé splávky. Tuto vlastnost oceníme nejen v mrazech, kdy očka namrzají, což zcela vyřazuje ze hry pruty s velmi malými očky, ale vlastně kdykoliv a kdekoliv. Například když potřebujeme chytat kapry pětadvacet metrů daleko od břehu. Pak budeme chtít odhazovat angličáky bez jediného zádrhele v očkách, což u některých matchových prutů, zakončených velmi uzoučkými očky, jde jen s obtížemi. Uzlík či jiná zarážka v nich mohou při náhozu zadrhnout a způsobit tak problémy různé povahy – od zamotání montáže až po „ustřelení“ montáže. Protože si plavanou užívám hlavně na přehradách, právě dlouhé a přesné hody pro mě hrají důležitou roli. Stejně jako potřeba jistého záseku na dálku. A i když má Float ve srovnání se závodními modely od Colmicu, Tubertini či Garbolina (specializované značky na plavanou) jen deset vodících oček, vzhledem k jeho tuhé páteři a špičkové akci splávky létají daleko a přesně. A ze stejných důvodů – tuhá páteř a rychlá špičková akce – pak zásek na dálku spolehlivě sedí. Nemusím přitom připomínat, jak je tento zlomek vteřiny pro rybáře důležitý.

Jenzi Float 390 cm Jenzi Float 390 cm Jenzi Float 390 cm Jenzi Float 390 cm

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.

úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi