Chytej.cz
Chytej.cz Recenze rybářského náčiní Židle ZICO MAXI PLUS - polohovatelné křeslo

Recenze na ZICO MAXI PLUS - polohovatelné křeslo

vložil(a) 11.9.2012 Olík13 | Židle | zobrazeno: 15712×

Celkové hodnocení

hodnoceni

Cena

2.500,- Kč

Vlastnosti

Šířka sedáku: 51cm, Délka sedáku: 61cm, Výška zádové části: 75cm, Max. výška sedací části: 50cm Rozměry přepravní tašky: 80×80cm Váha křesla: 8,5kg Nosnost: 180kg

Vlastní recenze

Toto křeslo velmi hojně využívám již dvě sezóny. Celkově mohu hovořit o spokojenosti a to přesto, že se vyskutují maličkosti, pro které jsem si např. pořídil klíč č. 10 (neustále se uvolňující šoubky na opěradlech křesílka), nebo vedly k dolepení pěnové izolace na opěradla křesla (jinak mi hrozil revmatizmus).

Jsem – u žen se hovoří o korpulentní postavě – no „jinak prostorově řešený“ chlap (185 cm / 125 kg) a tak jsem se rozlížel, které křeslo udrží mojí váhu bez následků. Prvně jsem si zvolil křeslo od firmy „M Elektrostatyk®“ typ F5R – barva 3D maskáčová. No přes deklarovanou nosnost 130 kg (u mnoha prodejců dokonce v poznámce uvedena „odzkoušená“ nosnost 150 kg) nevydrželo a trubky po stranách sedáku se ohnuly do tvaru luku.

Tak jsem zkusil ZICO a to drží jak má.

Deklarovaná nosnost rámu a potahu křesla? Bez problémů zvládne 130 kg +. Tady je výrobek zralý na 10 hvězdiček.

Polstrování? Polstrování zesiluje potah v oblasti hlavy a zejména „zatepluje“ partije ledvin a hýždí. Opět 10 hvězdiček.

Řemeslné sestavení křesla? Tady jsem se zmínil o povolování šroubků (zejména v partii područek) – stále dotahuji, jelikož při použití pérových podložek bych byl nucen pořídit si nové šroubky (což asi učiním :-)). Tady to otravuje a tak hvězd ubývá na 7.

Pohodlí křesla? No to je sporné – u lidí, kteří by jej nevolili (anorektiků :-) do 100 kg), jelikož by nepotřebovali křeslo o nosnosti 180 kg, je široké dost. Pro mě a mě podobné „jinak prostorově řešené“ chlapy je toto křeslo úzké a přiznejme si – zcela zbytečně a nedomyšleně. Určitě bych 5 centimetrů přidal pro zvýšení pohodlí!! Jinak se ale tělo opírá pohodlně, záda nebolí jelikož lze opěradlo skvěle polohovat a hlava spočívá na opěradle a nikde se nekolíbá „v prostoru“ nad opěradlem – skvělé!! Područky jsou kapitola sama pro sebe – jsou řešeny z hliníkové slitiny – krása na pohled, ale sakra studí do loktů a to i v létě – musel jsem je „zateplit“. Suma sumárum – 7 hvězdiček.

Nohy křesla? Nohy křesla, s mechanismem zdvihu jednotlivých nohou, včetně patek proti boření do zeminy – skvělé a funkční – 10 hvězdiček.

Přepravní obal? Dodává se v ceně výrobku, což není obvyklé! Jedná se o skvělý obal, funkční s výborně polstrovaným popruhem. Přenášení křesla, i při jeho udané hmotnosti jde velmi lehce a snadno – 10 hvězdiček.

Závěr. Velmi dobrý výrobek splňující to, co deklaruje. Já sám bych jen uvítal jeho větší šíři a možnost dokoupení podnožníku pro delší výpravy bez nutnosti pořídit si lehátko.

ZICO MAXI PLUS - polohovatelné křeslo ZICO MAXI PLUS - polohovatelné křeslo ZICO MAXI PLUS - polohovatelné křeslo ZICO MAXI PLUS - polohovatelné křeslo

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k recenzi

Středa 3. března 2021 v 9:24® norad

Souhlas s ostatními v diskusi- zico už nikdy. Já jsem byl tedy opravdu hodně nespokojený- takové dodělej si sám.

Pátek 12. října 2018 v 11:41® Milan.K

Za sebe můžu říct, že jsem tuto židli měl a připomínala mi trochu malou minibike z číny koupený nedávno synovi. Obě nejsou vyloženě špatné, ale je třeba pár detailů poladit a dořešit tak, aby vše fungovalo. U minibiku za cca 3 tisíce to chápu, ale od židle jsem přece jen čekal víc. Nakonec jsem na radu koupil noname židli zaměřenou spíše na kempování odsud http://i-market.cz/…inkove-zidle (ta polstrovaná s nastavitelnou délkou nohou) a jsem s ní mnohem spokojenější. Cena byla při tom o něco málo nižší, než v případě Zica.

Neděle 9. prosince 2012 ve 14:55® Olík13
Olík13

Popravdě, s nohama problémy nemám a na područky jsem si nalepil pěnu, jelikož mi mrzli lokty a to i v létě…

Co se týká mých rozměrů – mám 125 kilo, 1,85 cm a je mi 45 let – takže peru se nejen s pohodlím, ale i nosností. Křeslo na to, že je pro 180 kg chlapa, je podle mě až moc úzké, chtělo to +5 cm :-)!!

Křeslo mám 2 sezóny a tahám jej tak 35 – 40* za sezonu k celodennímu sezení. Vše OK, jen se mi povolil šef na opěradle, což jsem „podchytil“ sám.

Co se týká společnosti ZICO, už si od nich NIKDY nic nekoupím – od všech prodejců, se kterými jsem hovořil, jsem dostal vždy jednu jedinou odpověď – NEUZNAJÍ ŽÁDNOU REKLAMACI – vinu svalí pokaždé na uživatele…

Mrzí mi to, ale ZICO je naprosto nespolehlivou společností!!!!!!!!!!­!!!!!!!!


Neděle 9. prosince 2012 ve 14:54® Olík13
Olík13

Zdravím, jen jsem se chtěl zeptat ohledně křesílka. Mám ho od loňska a na područkách se mi začaly dělat fleky a už i černaj. Nožičky jsou dost při větším výsuvu na vylomení. Ostatní rybáři nad tím u vody kroutili hlavou. Měl jsem ho u vody asi pětkrát a jsem dost opatrnej. Dal jsem ho reklamovat,ale prej je to normální, což se mi od firmy Zico moc nelíbí. Tak jsem zvědavej co mi řeknou podruhý. Neměl jste taky problém s těma flekama a co nožičky? Jinak je fakt pohodlný, je mi 49, tak už trochu pohodlnosti snesu. Děkuju za odpověď na mejla penizek@atlas.cz. Moc mi to pomůže. Milan


úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi