Chytej.cz

Recenze na Rublex Celta

vložil(a) 4.9.2012 jepice-zruseno | Rotačky | zobrazeno: 15387×

Celkové hodnocení

hodnoceni

Cena

35-60 Kč

Vlastnosti

Nejvíce zkušeností mám s velikostí 1 (odpovídá např. Mepps Aglia 0). Hmotnost má 2g.

Vlastní recenze

Rublexky se již nevyrábějí ani ve Francii, ani v Polsku, ale ve španělsku. U Většiny modelů Rublexek (Celta, Celta Turbo, Celta Long i Veltic) se mění snadno trojháček. Třpytky Celta (kromě velikosti 0) mají otáčivé tělo, na němž je připevněn trojháček příčně provlečenou závlačkou (ucvaklý špendlík?). Dle mě díky tomuto tělu kroutí méně vlasec. Lístek třpytky má zavalitější tvar než u zmíněné Aglie a u očka je mírně vyhnut opačným směrem, což spolu s plechovým širokým korálkem pod lístek funguje dobře. Lístek se točí i při velmi pomalém vedení. Chod rotačky vodou je více vodorovný v hloubce na krátkou vzdálenost (tělíčko tolik „nevisí“ na vlasci). Použít můžete buď klasicky zlatou, stříbrnou a měděnou variantu, nebo třpytku s barevným potiskem na některém z podkladů. Nejvíce se mi osvědčilo červenočerné provedení. Cena barevných variant je ale bohužel dosti vysoká. Další nevýhodou je dle mne příliš velký háček u velikosti 1. Ten se dá sice velice snadno vyměnit za háček menší, třpytku to ale zese o něco prodražuje. Originální trojháčky jsou kvalitní a ostré, těžko se ale na nich zamačkává protihrot.

Rublex Celta Rublex Celta

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k recenzi

Úterý 11. prosince 2012 ve 12:29@ rybomil 2

Tuhle rotajdu jsem dostal pod Stromeček někdy v 15ti letech, dovezená od známého co jezdil cizinu v tiráku. Okamžitě jsem ji vyzkoušel a to se děly věci. Po revoluci jsem za těch ubohých 200 šilasů pořídil skupinku, dokonce mi hodná prodavačka ve welsu dal 1 ks navíc.

  1. má je relativně málo rybářů
  2. chodí špičkově
  3. některé barvy jsou málo k sehnání a tudíž ještě více ceněné
  4. dá se vyměnit 3háček
  5. v provedení Pearl jsou na některých vodách podle mě bezkonkurenční
  6. co málokdo ví, dají se po vyndání 3 háčku a zajišťovacího špendlíku uvnitř dutého tělíčka přitížit 1 – více broky, samo na úkor zhoršení rotace tělíčka, čili pak více kroutí vlasec, ale zase jdou hlouběji, což se ocení zejména při lovu z lodi

Mám asi 20 ks. Spokojenost skoro obrovská. Používám už málo, ale někdy jsou právě nepostradatelné.

Středa 19. září 2012 ve 20:04® skwor
skwor

Dobrá rotačka, v dobách kdy jsem chytával na třpytky, jsem je nasazoval hodně rád.

úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi