Chytej.cz

Recenze na Okuma Solitron Feeder 3,30

vložil(a) 17.8.2012 Mrakoš | Dělené pruty | zobrazeno: 11069×

Celkové hodnocení

hodnoceni

Cena

1170kč

Vlastnosti

Okuma Solitron Feeder délka 3,30m, odhoz 30–70g, tři uhlíkové špice, plátěný futrál

Vlastní recenze

To co tu budu popisovat je můj jediný a první feeder prut tak to prosím tak berte. Okuma asi není nejprodávanější značka mezi feederovými pruty. Kdyby mi ho nedoporučil Osprey, určitě by mě nenapadlo si tenhle prut koupit. Jenže já si ho koupil a udělal jsem moc dobře. Výrobce udává doporučenou odhozovou hmotnost 30–70 g, píše že je to medium. Například Shimano ale pruty se stejnou gramáží řadí do kategoorie light. Já ho vnímám spíš jako ML. Odhodit 70g se se s ním dá celkem v pohodě, ale přeci jen už je znát že už to není ono.

Prut jsem si koupil za 1170 kč na Braunstaru. To co jsem vybalil doma z krabice ale vypadalo navzdory ceně dost luxusně. Okuma je lehoučký, štíhlý proutek s perfektně vyvázanými očky. Korek je očividně kvalitnější než na prutech co mám doma. Tři uhlíkové špičky jsou bez označení uncáže, předpokládám tedy že to bude tradičně 1,2,3 oz. – Tolik k prvnímu dojmu.

Po několika měsících rybaření a několika stech vytažených rybách bych to viděl asi takhle. Tenhle prut má parabolickou akci která začíná jak už to bývá na špici a při zatížení se poddává ochotně až kamsi dolů. Ve vidličkách se přitom téměř neprohýbá. Na zdolávání ryb je to paráda. Aby se ryba vypla, to už by chtělo hodně volšový ruce. Na to abych otočil 60cm kapra kterej se už už dere do kytek by to ale chtělo něco tužšího. Nicméně pár už jsem jich takhle otočit zvládnul. Jen jsem si pak ze zad musel ometat jehličí :)O prut jsem si nikdy nedělal starosti, věděl jsem že vydrží. Když už něco povolilo tak to byl 0,20 fendreel a ne horní díl prutu. Někomu tenhle prut bude vyhovovat tak jako mě. Je spíš na malý vody, na kratší vzdálenosti. Kdo bude chtít mrskat krmítka někam dál, určitě si koupí něco tužšího a delšího. Určitě je i spousta lidí co bude chtít něco mezi těmito dvěma protipóly.

Tak to nějak shrnu. Okuma Solitron feeder je hodně dobrá investice – prostě za málo peněz hodně muziky. Kdo si ho koupí jako první feeder, určitě nebude hned tak pokukovat po jiných proutcích. Ledaže by mu nevyhovovala akce prutu, ale k tomu se každý musí prokousat sám aby věděl co chce.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k recenzi

Neděle 5. května 2013 v 10:54® Mrakoš

Náhrdaní špice pasujou od Mivardi. Teď řeším jinou věc. Po roce používání mi vypadla keramika z očka. Uvidíme jak dopadne reklamace, záručák jsem zašantročil, snad je ukecám :)

Neděle 11. listopadu 2012 ve 12:01® geni3ds

uvžuji o něm, co náhradní špice?? Řešil je už někdo?

Pátek 17. srpna 2012 v 18:39® MIG-35
MIG-35

Taky můj první fídr a sem s nim maximálně spokojen! Jak píšeš za málo peněz dost muziky a ryb :o))) Chytam převážně přehradu což malá voda určo nejni a házet se dá i pěkně daleko. Hodně mi nadchla váha je opravdu lehoučkej. Už se těšim až ho na podzim zase provětrám na kaprech a doufam, že ho prověřim nějaky macíkem…

úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi