Chytej.cz
Chytej.cz Recenze rybářského náčiní Dělené pruty Daiwa Morethan Branzino Wading Custom 95ML

Recenze na Daiwa Morethan Branzino Wading Custom 95ML

vložil(a) 25.4.2011 osprey | Dělené pruty | zobrazeno: 7105×

Celkové hodnocení

hodnoceni

Cena

kolem 18 000 Kč

Vlastnosti

Špičkový vláčecí prut s parametry 280 cm / 5 – 28 g.

Vlastní recenze

Tento prut je zástupcem vlajkové řady vláčecích prutů Daiwa. Údajně je vyroben z uhlíkové tkaniny v kvalitě, která je pro naprostou většinu výrobců nedostupná. Prut je v důsledku toho extrémně lehký.

Číslo 95 v kódovém označení prutu znamená délku 9 stop a 5 palců – v praxi je to kolem 287 cm (ověřeno měřením), což je v mírném rozporu s katalogovým údajem (česká verze katalogu udává 280 cm). Délka rukojeti je kolem 49 cm. Je to dost málo a právě díky lehkosti blanku je prut i s takto dlouhou rukojetí poměrně dobře vyvážen, příjemně se ovládá a fakticky se chová jako by byl ještě o něco delší. Řekl bych dvě stě devadesátka s pocitovými vlastnostmi prutu kolem 270 cm.

Zřejmě proto, aby se nenarušila struktura vlákna, není blank nijak opracován a na povrchu je zřetelná spirální struktura vzniklá navíjením materiálu. Působí trošku nezvykle, je drsná a prut se díky ní hůře čistí, ale je to daň za výkon a odolnost blanku, jehož hmotnost odpovídá běžným prutům o půl metru kratším. Abych byl konkrétní – prut by měl navzdory své délce vážit jen 135 g. Krátká zmínka o akci – při dané délce, štíhlosti a lehkosti blanku není možné, aby měl ostrou špičkovou akci. Ale navzdory tomu je velmi rychlý, živý a dostatečně tuhý, přičemž jeho ohyb začíná už kousek za špičkou a postupně s rostoucím zatížením se krásně zapojují další a další centimetry blanku. Hodnotím to jako velmi zdařilý kompromis odhozových i zdolávacích vlastností. V krátkosti projdu technická data. Deklarovaná gramáž je 5 – 28 g a celkem přesně odpovídá – snad jen s tím, že těch 28 g by měla vážit nástraha, která při tažení vodou neklade výraznější odpor. Wobbler této hmotnosti a opatřený velkým nořítkem budete už spíš zdolávat než vodit. Optimální jsou nástrahy v rozmezí asi 7 – 15 g.

Lehkost a pocitový dojem z prutu lze podpořit výběrem a uspořádáním oček. Musím říct, že při všem, co o této problematice vím, bych tady nevymyslel nic lépe. Použita jsou očka Fuji SiC Titanium – asi nejlehčí a nejkvalitnější očka na trhu. Je jich devět a i ta nejmenší jsou poměrně velká, což má zjevně napomoci dlouhým hodům. Uživilo by se i desáté, ale jeho přítomnost v oblasti špičky prutu by byla příliš znát. Očka jsou podmotána jednou vrstvou ovinů, aby netlačila přímo na blank – i to svědčí o péči, s níž byl prut konstruován a vyroben.

Prut má rukojeť z materiálu Hard EVA (černý porézní plast) se zlatými kovovými doplňky a spodní část blanku je pokryta materiálem s krásnou hrubou strukturou (zřejmě kevlar). Opticky to vytváří velmi zajímavý a pro spoustu lidí atraktivní dojem. Sedlo je sice naprosto klasického střihu – obyčejné šroubení, byť od firmy Fuji, ale je z plastu neuvěřitelně příjemného na dotek.

Závěr je jednoduchý – jedná se o skutečně špičkový prut, který je určen pro milovníky krásných věcí, jimž nebude vadit jeho vysoká cena.

Daiwa Morethan Branzino Wading Custom 95ML Daiwa Morethan Branzino Wading Custom 95ML Daiwa Morethan Branzino Wading Custom 95ML

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.

úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi