Chytej.cz

Recenze na Daiwa Infinity-Q 3000 XP

vložil(a) 21.3.2011 osprey | Smekací navijáky | zobrazeno: 7392×

Celkové hodnocení

hodnoceni

Cena

13 000 Kč

Vlastnosti

Daiwa Infinity-Q 3000 XP

hi-tech vláčecí naviják z limitované edice

celokovový naviják včetně cívky (náhradní cívka není) hmotnost: 295 g převodový poměr: 4,8 : 1 kapacita: 270 m vlasce 0,25 mm 9 ložisek (4 typu CRBB)

Vlastní recenze

Tento naviják je spíše sběratelský kousek. Byl vyroben jen v limitované sérii 1500 kusů u příležitosti 50. výročí existence firmy. Každý z těchto navijáků je dodáván v exkluzivní dřevěné kazetě a nese individuální číslo.

Jedná se o robustní vláčecí naviják, jehož hlavní předností jsou vynikající převody odvozené od mořské série Saltiga. Převodové soukolí tohoto stroje bylo vyrobeno speciálními obráběcími postupy a svou kvalitou, výdrží a přenosem síly představuje světovou špičku. Tělo navijáku je z hliníkové slitiny Hardbody-Z. Uvnitř Bychom našli 9 ložisek, z čehož 4 jsou typu CRBB (mimořádně kvalitní a drahá ložiska s antikorozní úpravou, s nimiž Daiwa docela šetří). Chod navijáku je hladký a hlavně téměř bez vůlí. Nejsou nikde – na klice ani na rotoru. Díky dokonalým převodům se chod výrazněji nezhoršuje ani při vysoké zátěži a tak je tento naviják vhodný i pro tahání nástrah kladoucích velký odpor nebo pro zdolávání bojovných ryb. Klička je rychlesklopná, ale mechanismus je tak masivní a přesný, že po zacvaknutí se ani nepohne. Oblouk překlápěče je dutý, vypadá velmi robustně a jeho uchycení k rotoru je provedeno daleko bytelněji než u běžných smekacích navijáků.

Převodový poměr je 4,8 : 1, ale cívka má velký průměr a tak návin na jedno otočení kličky je solidních 81 cm. Velký průměr cívky vede i k tomu, že Daiwy obecně dobře a daleko házejí. Náhradní cívka se prodává samostatně, u navijáku není. Kapacita je 270 m vlasce 0,25 mm.

Brzda je kvalitní, vícelamelová, plynule regulovatelná v širokém rozsahu. Ovládací matice má velmi příjemný úchop. Tělo navijáku je omyvatelné – v podstatě to znamená, že je od výrobce natolik utěsněné, že např. při lovu na moři ho můžete po návratu z vycházky strčit pod kohoutek a opláchnout.

Celkové resumé je takové, že se jedná o drahý naviják disponující špičkovými technologiemi, který nemá žádnou zásadní slabinu a když už obětujete požadovanou sumu peněz, pravděpodobně získáte spolehlivý kus náčiní na řadu let – navíc s puncem určité exkluzivity. V době napsání recenze je na Internetu pořád ještě pár kousků nabízeno, takže šance tu je.

Daiwa Infinity-Q 3000 XP Daiwa Infinity-Q 3000 XP Daiwa Infinity-Q 3000 XP

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.

úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi