Chytej.cz

Recenze na Daiwa Infinity-Q 2000

vložil(a) 21.3.2011 osprey | Smekací navijáky | zobrazeno: 8082×

Celkové hodnocení

hodnoceni

Cena

kolem 9000 Kč

Vlastnosti

Daiwa Infinity-Q 2000 – malý smekací naviják nejvyšší třídy určený pro vysoké zatížení.

kapacita: 125 m vlasce 0.25 mm převodový poměr: 4,8 : 1 návin na otočení kličky: 63 cm kovové tělo i cívka náhradní cívka není hmotnost: 235 g 9 kuličkových ložisek (z toho 4 CRBB)

Vlastní recenze

Série navijáků Daiwa Infinity-Q není nijak početná. Vyrábí se je omezený počet velikostí a navíc jsou tyto navijáky v jistém ohledu speciální – existuje verze se Zainovým (speciální plast) tělem, výroční limitovaná edice měla převody odvozené od mořského navijáku Saltiga a malá dvoutisícovka je speciální v tom, že na svou velikost je mimořádně robustní, protože na tento relativně malý navijáček byly použity stejné výrobní postupy a dokonce i některé díly (bez změny velikosti) jako při výrobě jeho větších bratří. Například celý překlápěč včetně rolničky a jejího usazení je prakticky identický jako u velikosti 3000, jenom jeho dutý oblouk museli víc ohnout, aby měl menší poloměr. Další části jsou sice adekvátně zmenšené, ale vše je masivní, kovové a nikde se nic ani nehne. Opravdu velmi důvěryhodný kousek kovu s předpoklady vydržet i nečekané.

Brzda obsahuje tři lamely oddělené kovovými podložkami a plynule pracuje v obrovském rozsahu zatížení a madlo kličky svými rozměry naznačuje, že se nemusíte bát do něj opřít. V téhle kategorii navijáků je něco takového dost ojedinělé. V podstatě se jedná o naviják použitelný i na hodně těžké vláčení – kdyby nebyl tak malý. Jen fyzické rozměry převodů, os a dalších dílů, případně menší návin vlasce na jedno otočení kličky z něj dělají přece jen strojek na jemnější práci. Podle údajů z katalogu se jedná o naviják určený primárně pro vertikální přívlač. Je pravda, že pro pocukávání těžkými jigy a zdolávání často i relativně velkých ryb je přece jen nějaký výkon a odolnost potřeba.

Infinity-Q 2000 vyniká právě spojením malých rozměrů a ve své kategorii obdivuhodné síly a výdrže. Tělo navijáku je z hliníkové slitiny Hardbody Z a protože kovová je i cívka a velice robustní rychlosklopná klička, vyhoupne se hmotnost na 235 g. Naviják není sice pocitově těžký, ale když ho vezmete do ruky, prostě cítíte na dlani kus poctivého kovu. Pokud jde o rychlosklopnou kličku, mohu prohlásit, že se chová doslova jak odlitá z jednoho kusu – ani stopa po nějaké vůli. Převodový poměr je jen 4,8:1 a i z tohoto u tak malého navijáku nízkého čísla je vidět, že pro UL vláčku tenhle stroj stvořen nebyl. Síla je to, oč tu běží. Daní za ni je sice skutečnost, že Infinity-Q 2000 navine jen 63 cm na jedno otočení kličky, ale při lovu s „gumami“ to není na závadu a na ostatní vláčecí techniky si můžete koupit jiný kolovrátek.

O hladký chod navijáku se stará 9 ložisek, z nichž 4 jsou typu CRBB, s nimiž Daiwa při osazování navijáků dost šetří, protože jsou sice mimořádně kvalitní a trvanlivá, ale evidentně i drahá. Chod navijáku je skutečně skvělý a to i pod zátěží, což je daleko důležitější. Cívka je široká s hranou z nitridu titanu, který je mimořádně oděruvzdorný. Vejde se na ni 125 m vlace 0,25 mm, ale pravděpodobnější náplní bude pletená šňůra. Uvnitř cívky se ukrývá brzda, o jejíž kvalitích jsem se už zmiňoval. Má pomalý plynulý náběh, který se s toutéž plynulostí a precizností dá regulovat i při brzdné síle odpovídající několika kilogramům. Bohužel, jak už to u nejvyšší třídy navijáků bývá, náhradní cívka není v ceně a zájemce si ji musí objednat. Celkový dojem je velmi dobrý – naviják je dokonale funkční a na svou velikost vydrží opravdu hodně. Vadou na kráse je sice vysoká cena, ale protože se jedná o mimořádně kvalitní stroj pro specialisty, který na trhu nemá mnoho konkurentů, může si to výrobce dovolit.

Daiwa Infinity-Q 2000 Daiwa Infinity-Q 2000 Daiwa Infinity-Q 2000

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.

úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi