Chytej.cz

Recenze na Shimano Exage FB 4000

vložil(a) 16.12.2009 | Smekací navijáky | zobrazeno: 8385×

Celkové hodnocení

hodnoceni

Cena

1550Kč

Vlastnosti

4+1 ložisek, přední brzda, velikost 4000, náhradní cívka, 390g

Vlastní recenze

Po vybalení navijáku jsem byl opět unesen jeho zpracováním. Byl jsem zvyklý na navijáky s plastovým (maximálně grafitovým tělem), ale masivnost těla tohoto kousku mě překvapila. Kovová cívka, kovová klička, polokovové tělo. Vše přesně slícované a dokonale zpracované. Na omak je naviják velmi poctivý a solidní.

Verze FB se pyšní oproti předchozí FA mimo jiné dvojkličkou, která mě velmi vyhovuje. Člověk je rychleji připraven navíjet a naviják je vyváženější už třeba jen při jemném donatahování vlasce po náhozu. Klička nemá tendenci se přetáčet do stabilního stavu.

Mám raději větší navijáky, proto velikost 4000 byla mou jasnou volbou. Ani málo, ani hodně. 4 nerezová ložiska zaručují navijáku perfektně hladký chod. 1 ložisko v rolničce zaručuje její dobrou rotaci při navíjení vlasce. Převod 5.1:1 je příjemný a ušetří nás zběsilého otáčení kličky při potřebě rychlého svinutí vlasce (třeba kvůli vázkám). Hmotnost 390g úměrně vyvažuje celý prut.

Brzdu preferuji přední. Je citlivější a preciznější než zadní. Přepínač brzdy je nezvykle umístěn na dolní části navijáku hned za cívkou. Při jeho aktivaci systém Super Stopper II nedovoluje kličce ani o krok zpět, což je neocenitelné při citlivém dopínání špičky.

Na dně balení ležela ještě jedna kovová cívka, jež je oproti hlavní z části zlaté cívce, celá kovově šedá. Usnadňuje to okamžité vizuální rozeznání obou cívek s různým návinem při potřebě rychlé výměny.

Shimano Exage FB 4000 Shimano Exage FB 4000

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k recenzi

Úterý 19. října 2010 ve 20:51® kuba4

Byl by vhodný na přívlač?

Pondělí 30. srpna 2010 ve 21:20® ESOXBOY

ovšem pokud chytíterybu v našem případě 15 kg kapra tak jeho výpady s výce utaženou brzdou vezmou hladkost chodu navijáku útokem a hladký chod ta tam užsme prodělali 3 reklamaci

úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi