Vyhledávání
Celkové hodnocení
Cena
700Kč
Vlastnosti
3.30m, 50–100g
Vlastní recenze
Dnešní článek se bude zabývati teleskopickým prutem značky SPRO nesoucím označení Dyno Force Tele délky 330cm a vrhací zátěže 50–100g.
Proutek jsem si pořídil s požadavkem na mobilitu, pevnost a kvalitu zpracování. Je nutné podotknout, že všechny požadavky byly do puntíku splněny a značka SPRO si našla pevné místo v mé nádobíčkové stáji.
Rukojeť je vyrobena ze světlého korku. Naše ruce se jistojistě zaradují, když tento prut uchopí. Materiál je příjemný, pevný a úchop velice jistý. Grafitový držák navijáku s nerezovými obroučkami jen příjemně dokresluje pečlivost zpracování úchopové části prutu.
Nejen úchopová část je kvalitně zpracována. Materiál blanku je tvořen technologicky novými uhlíkovými vlákny a navíc je omotán dalšími dvanácti zesílenými uhlíkovými vlákny, jež jsou propletené do mřížky. Pevnost takového blanku je mohutná a spolu se sklolaminátovou špičkou je tento výrobek SPRO téměř nezlomitelný. Kvalitní očka z karbidu křemíku jsou slaďounkou třešničkou na celém tom chutném dortíku. Design se mimořádně vyvedl a tento proutek je jednoduše řečeno překrásný.
Délku 330cm a vrhací zátěž 50–100g považuji za ideální proporce pro všední chytání na řece, rybníku i nějaké té nádrži. Klacík je rozdělen na 8 dílů a ve složeném stavu nám ukousne pouze 70cm prostoru. Hmotnost se pohybuje okolo 340g, není tedy problém proutek držet v ruce i delší dobu. I přes tyto vytříbené parametry je prut jeden z nejštíhlejších teleskopů, jaké jsem měl možnost si vyzkoušet.
Mé pozorování akce bylo taktéž velmi potěšující. Prut se ohýbá parabolicky téměř po celé délce blanku a nádherně reaguje na výpady ryby při zdolávání. S 20g zátěží nahazuji odhadem 40–50m.
Co naplat. Pokud patříte k rybářům, kteří hledají mobilní, pevný a krásný proutek s vynikajícími parametry, s čistým svědomím doporučuji variantu na téma SPRO Dyno Force Tele. Nezbývá než popřát Dynovi dlouhého života.
I vy můžete přidat svůj názor!
Diskuze k recenzi
- Pondělí 28. července 2014 ve 20:53® Vladis
-
Zatím jsou Dyno Force(případně jejich klony Albastar Partner tele) stále v prodeji a proto bych rád přidal několik svých postřehů. Moje zkušenost se týká prutů délky 2,70/5–20g, 2,70m/20–40g, 2,70m/30–60g a 3,00m/50–100g. U všech typů jsou špičky z plného laminátu. To znamená, že vydrží dost ale neznamená, že by nešly zlomit. Pruty jsou pěkně zpracované, s líbivou povrchovou úpravou, lehké a na teleskop i poměrně tenké. Výborně hází a v slabších verzích i dobře zdolávají. Akce je semiparabolická, tedy s dodatkem, že laminatová špička je měkčí než grafitový blank a proto dělá trochu hokejku. V delším provedení a větší gramáži je to už celkem bidlo, podobně jako většina „univerzálních“ teleskopů. Tam bych řekl, se už ty přednosti vytrácí. Tedy zpět ke špičce. Ta je poměrně rychle ujímaná a na konci zbroušená do válce. A protože násady koncového očka mají poměrně malý průměr, může se stát, že se u nového prutu občas očko ulomí. Nic se neděje, očko se ulomí těsně u konce. ( je to jediné slabé místo prutu) Stačí ho lehce nahřát zapalovačem, vyndat ulomený kousek, špičku zarovnat a pomocí tyčky do lepicí pistole, očko znovu nasadit. Pak už je prut v pohodě. Pokud jsou pruty nové, doporučil bych to to udělat preventivně. Očko nahřát, sundat, špičku zkrátit o cca 2cm a znovu nalepit. Výrobcem uvedená gramáž je poněkud poddimenzovaná, ve skutečnosti, snese prut o dost větší zatížení. Zkusil jsem jak hází a např. 2,70/20–40 umí(jen zápěstím) zátěž 30g na cca 60m. Prut 3,00/50–100g hodí (tahem) 50g cca 90–100m. Protože na takovou vzdálenost běžně nechytám, víc jsem neexperimentoval. Pruty jsou už ve světě ale nejraději jsem měl ty nejslabší. Na ně není běžný kapřík 50–60cm, nebo amur 80cm žádný problém a přitom i menší cejn nebo střední plotice byla cítit… Á propos… v létě je s těmito pruty parádní chytání ale v zimě to vyžaduje pevnější nervy…:-) Jak jsem už psal, jsou to štíhlé proutky. Ovšem nic není zadarmo a tedy ta štíhlost je vykoupena tím, že jednotlivé díly blanku jsou velmi málo ujímané. Jsou to téměř válcovité trubky, které jsou jen ve spojích zesílené ovinem aby díly držely v sobě. Tedy působením chladu a za přispění tvrdého a hladkého laku, mají díly tendenci, se občas k velké radosti rybolovce uvolnit a zasunout. Ale tomu se dá předejít častější kontrolou.
- Pátek 8. června 2012 ve 14:11® mikazz
-
Taky jsem si koupil tento prut a mrzí mě že jsem si neobjednal hned 2 není mu co vytknout přesně podle recenze za málo peněz hodně moc muziky
- Neděle 29. dubna 2012 v 10:48@ pklicha
-
Mám tento prut SPRO Dyno Force v délce 330 cm a vrhací zátěži 40–80g naprosto spokojen.Za ty penize moc parady
- Neděle 26. prosince 2010 v 9:21® Hooper
-
Tento prut mne ukazal,ze,,i za malo penez se da poridit hodne muziky,,naprosta spokojenost,prikoupil jsem i o radu nizsi-na reku(270–20/60)a super.Ve 100g verzi s timto prutem jsem na odhoz lepsi nez s 360Schimano 3Lb, ta spicka je proste super,a transportni delka nema konkurenci.
- Neděle 4. dubna 2010 ve 20:28® Nelka1
-
Mám tento prut v délce 360 cm a vrhací zátěži 50–100g. Mohu též vyjádřit naprostou spokojenost, má dobrou akci a s 35 g zátěží odhazuji tak 60 – 70 m. Mohu Dyno Force s klidným svědomím doporučit.
úvodní strana recenzí - výpis recenzí v této kategorii - přidat recenzi