Chytej.cz
Jigstreamery

Zarybnění mimopstruhových revírů Rady ČRS

Pondělí 23. července 2018 v 15:51 | vložil(a) pavla h | zdroj: www.rybsvaz.cz/… | 665× zobrazeno | žádný komentář

V uplynulém týdnu proběhla další vlna zarybnění revírů, na kterých hospodaří Rada ČRS – Údolní nádrže Orlík, Trnávky, rybníku Dolejší i veslařského kanálu Račice. Vysazením vyvrcholilo zarybňování mimopstruhových revírů kaprem z letních odlovů.

Do Údolní nádrže Orlík bylo vysazeno 4.000 kilogramů kapra, stejné množství do Trnávky a 2.000 kilogramů kapra rozšířilo obsádku Račického kanálu. Intenzivní zarybnění na těchto revírech probíhá celoročně – v loňském roce bylo do těchto čtyř revírů vysazeno celkem 108.000 kilogramů kapra, 63 tisíc kusů candáta, 9 tisíc línů, 30 tisíc okounů, 13 tisíc sumců, 35 tisíc štik a 25 tisíc úhořů.

Za zmínku stojí zajímavý rybník Dolejší – ačkoli se jedná o velmi malý revír (0,17 hektarů), je díky pestré a bohaté obsádce velmi vhodný pro děti, začínající rybáře i rodinné výlety. Zdůrazňujeme ale, že na tomto revírů platí limit ponechání pouze 1 kusu lína, kapra nebo amura týdně, povolen je také pouze lov na jeden prut s jedním návazcem a jednoduchým háčkem.

Na všech revírech Rady platí kromě celosvazových povolenek i povolenky všech územních svazů.

všechny krátké zprávy - přidat zprávu - upravit

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.