Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Woblery Stepanowa - Ovad

15. června 2012 vložil(a) osprey | hladinové nástrahy | 8.126× zobrazeno | 3 komentáře

img94_235.jpg
Ovad je velmi osobitá hladinová mininástraha, jejímž autorem je polský malovýrobce vláčecích nástrah Krzystof Stepanow. Jedná se o jakýsi hladinový miniwobbler vybavený nořítkem, který by měl imitovat brouka spadlého do vody. Ryby tak na něj skutečně reagují. Někdy se jen houfně přijíždějí podívat, jindy ho dychtivě berou hned po dopadu. Jedna je to dáno jeho určitou neokoukaností, jednak tím, že skutečně dokáže velmi věrně imitovat do vody spadlý hmyz.

Provedení

Ručně dělaná plovoucí nástraha s dřevěným trupem, plastovou lopatkou a nožičkami z kousků gumy. Část produkce má i křídla vyrobená ze špiček kohoutích srpků.

Vyráběné velikosti

Do ČR se dostávají dvě velikosti – zhruba 2,5 a 3,5 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Nástraha je vybavena jedním trojháčkem drobných rozměrů a běžné kvality umístěným v zadní části.

Přednosti

Neokoukaná velmi originální nástraha, na kterou ryby opravdu berou. Navíc je to „hladinovka“ a záběry na hladině patří k tomu nejkrásnějšímu, co může rybář při vláčení zažít.

Použití

Obchytávání zarostlých břehů, kde se ryby skutečně střetávají s větším hmyzem padajícím do vody z větví stromů, keřů nebo třeba porostů netýkavek. Je dobré házet napříč přes tok nebo brodit a nahazovat směrem ke břehům.

Lovené druhy ryb

Hlavním loveným druhem je jednoznačně tloušť ve všech velikostech. Doplňují ho okoun, jesen a oba druhy pstruhů, méně častý je například záběr bolena. Občas pohybující se nástraha vyprovokuje k záběru i menší štiku, která nás o ni ale v mnoha případech připraví, protože lov s lankem je zde vysloveně nežádoucí.

Ideální použití

Ovad je vysloveně letní nástraha určená zejména pro lov na menších tocích se zarostlými břehy, podél nichž postávají ryby a čekají na hmyz padající do vody. Ideální hračka pro rybáře, který se chce za teplých slunečných dnů pobavit lovem menších dravčíků a rád se dívá na záběry „v přímém přenosu“.

Nevýhody

V zásadě žádné, snad jen určitá nevyrovnanost kvality produkce (jsou například jasně patrné rozdíly v tom, jak který kus plave, zvláště u menší velikosti). Je to dáno ruční výrobou.
Horší dostupnost je sice také mírnou nevýhodou, ale nejlepší nástrahy jsou právě ty, které nemá každý.

Oblíbené barvy

Výrobce není ničím omezen, takže vyrábí celou plejádu barevných kombinací od téměř realistických „hmyzáků“ až po barevné šílenosti. Jde spíš o to, co se vám reálně podaří koupit.

img94_236.jpg img94_237.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 23:08® Erik
Erik

http://www.velka-ryba.cz/…epanowa-hmyz to sou oni

Sobota 30. června 2012 v 0:31® osprey
osprey

mrk> Nevím, kolik stojí Stěpanova, ale tebe by mohly stát třeba tolik, co si za ně řeknou tady:

http://www.chytryrybar.cz/index.php?…

Pondělí 25. června 2012 v 11:18® mrk

Kolik stapanova stojí.