Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáček Monča – Vláčej.cz

15. června 2012 vložil(a) osprey | smáčci | výrobce: Vlacej.cz | 3.907× zobrazeno | žádný komentář

img93_232.jpg
Nástrahy z měkčených plastů, mezi rybáři hvorově označované jako „gumy“ zažívají obrovský rozkvět. Přibývají stále noví výrobci a mezi ty, kteří se na trhu pohybují teprve chvilku, ale rozhodně je o nich slyšet, patří sokolovská firma Vláčej.cz. Mezi stálice jejich programu patří i smáček s domáckým jménem Monča. Jedná se o plochý typ s rozšířeným naležato zploštělým ocáskem. Podobné vzory se vyrábějí i v zahraničí, nicméně Monča je česká, vcelku fešná a ryby chytat umí.

Provedení

Zploštělý realistický smáček z měkčeného plastu s ploutvičkou na zádech.

Vyráběné velikosti

Momentálně (jaro 2012) se vyrábí jediná velikost – zhruba 10,5 cm.

Přednosti

V podstatě klasická dobře udělaná „guma“ za rozumnou cenu. Vyzdvihnout lze nadstandardní zalakování oček, které výrazně snižuje možnost jejich odlepení. Druhou výhodou je, že v případě odebrání většího množství si s majiteli firmy můžete dohodnout detaily barevného provedení.

Použití

Smáčkování s jigovou hlavičkou, na háčku s předřazenou zátěží na vlasci, Drop Shot a nástraha je velmi vhodná i pro montáž Texas Rig.

Lovené druhy ryb

Jako u všech větších smáčků jsou na našich revírech hlavními lovenými rybami větší okoun a candát. Zabrat může i štika a sem tam se lze dočkat i záběrů dalších druhů našich dravců.

Ideální použití

Ploché tělíčko a ocásek je zajímavou alternativou k ostatním typům smáčků. Ideální je střídat tento typ s jinými. Perfektně pracuje i při menších rychlostech a je velmi variabilní, pokud jde o způsoby nastražení.

Nevýhody

Nástraha žádné zásadní nevýhody nemá a je plně srovnatelná s nástrahami velkých výrobců.

Oblíbené barvy

Barevná škála je v reálu omezená na průsvitné tělo s vlitým jádrem v některé z pastelových barev (což je pro většinu situací zcela dostačující), ale v případě většího odběru si můžete barvu sami vybrat.

img93_233.jpg img93_234.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.