Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáček Máňa – Vláčej.cz

15. června 2012 vložil(a) osprey | smáčci | výrobce: Vlacej.cz | 4.956× zobrazeno | žádný komentář

img92_229.jpg
Máňa je smáček klasického typu vyráběný rozvíjející se sokolovskou firmou Vláčej.cz. Jedná se o velmi realistickou nástrahu, která je rybami vděčně přijímána a tvoří jeden z pilířů firemní produkce.

Provedení

Realistický smáček z měkčeného plastu imitující rybku. Tělíčko má oválný průřez a je zploštělé ze stran, ocásek je nevětvený, na konci mírně zploštělý ve vertikálním směru.

Vyráběné velikosti

Momentálně (jaro 2012) se vyrábí jediná velikost – zhruba 9 cm.

Přednosti

Rybka jako živá, s níž jde krásně pracovat a zejména v čistší vodě je pro dravce skutečně přitažlivá. Zalití očí lakem zvyšuje jejich trvanlivost - k odloupnutí dochází opravdu naprosto výjimečně.

Použití

Smáčkování s jigovou hlavičkou, lov na Drop Shot, chytání s nástrahou na strímrovém háčku s předřazenou zátěží na vlasci. Rychlejší vedení sloupcem při pokusech o ulovení bolena (je dobré používat v místech, kde jsou rybky téže velikosti.

Lovené druhy ryb

Hlavními úlovky na smáčky bývají okouni a candáti, Máňu ale milují i štiky (bohužel spíše ty menší) nebo tloušti (málo záběrů, ale obvykle od velkých kusů) a při rychlém tažení dokáže uhranout i nějakého toho bolena. Sporadicky lze ulovit i další dravce - např. velký pstruh by neměl mít s Máňou problém.

Ideální použití

Realistický vzhled nástrahy ji předurčuje k lovu v čistší vodě, například na pískovnách a přehradách. Jinak je to smáček jako každý jiný a tomu odpovídá i použití.

Nevýhody

Pár kosmetických detailů mírně narušuje dokonalost této povedené nástrahy: při zalakování očí se účinkem laku občas lehce deformuje hlavová část (na reálný lov to má minimální dopad). Ocásek by mohl být o chlup delší.

Oblíbené barvy

Barevná škála je poměrně široká (oficiálně existuje asi 10 odstínů). Některé "Máničky" mají průsvitné tělo s vlitým jádrem v některé z pastelových barev a existuje i pár velmi realistických vzorů včetně tmavého. Tento výběr je pro většinu situací zcela dostačující. I zde platí, že v případě většího odběru si můžete barvu sami vybrat.
Jednou z nejlepších je průsvitná perleť napodobující realisticky potěr. Na hlubších vodách bývá často úspěšná fluorescenční zeleň.

img92_230.jpg img92_231.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.