Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Mikronymfa a Spider

15. června 2012 vložil(a) osprey | realistické gumové nástrahy | 4.003× zobrazeno | žádný komentář

img91_226.jpg
Vývoj naší přívlače se od jejího vzniku ubírá několika cestami. Jednou z nich je ultralehká přívlač a soustavná miniaturizace nástrah na čím dál opatrnější a bohužel i menší a vzácnější ryby. Z tohoto pohledu se na našem trhu objevuje jedna z budoucích zásadních nástrah ultralehké přívlače – mikronymfa a její klon spider.
Mikronymfy jsou přesnou kopií svých větších vzorů - aromatizovaných nymf od Berkley. Vyrobené jsou z měkkého poddajného plastu. Vlastní nástrahu tvoří vroubkovaný trup, tři páry nožiček, pár ploutviček z boku přisedlých na trup a hlavním spouštěčem záběrů jsou dva dlouhé štěty (ocásek) přisedlé ke konci trupu. Obdobou mikronymf jsou takřka totožní spideři (pavoučci) ze všeho nejvíc z živočišné říše připomínající asi cvrčka. Spideři mají 18 mm dlouhý trup s dvěma páry naznačených 2 mm nožek, u konce trupu je přisedlý pár 10 mm nožek a pár 15 mm štětů.

Provedení

Realistické nástrahy z měkčeného plastu patřící mezi nejmenší podobné výrobky na trhu.

Vyráběné velikosti

Mikronymfa je k dispozici ve dvou velikostech – 3 cm a 4,5 cm při plném natažení, spider měří 2,5 cm.

Přednosti

Jedná se o skvělou nástrahu na ochytané opatrné ryby, svou velikostí se dostává do potravní nabídky i nedravých ryb a pro závodníky je zajímavá tím, že na rozdíl od své předlohy umožňuje chytání i okounků okolo 10 cm nebo potočáků okolo hranice 15 cm. Někoho jiného může zaujmout tím, že na ni lze místy lovit i bílé ryby. Je jakýmsi přechodem mezi muškařskou a přívlačovou nástrahou.

Použití

Nejčastěji se prezentuje na malých muškařských háčcích (Hanák H 130 nebo H 100 ve velikosti č 14) s podmotanou a přilepenou wolframovou hlavičkou o průměru od 3 do 5 mm, masivnější trup a štěty spiderů snesou oproti mikronymfě zatížení těžší hlavičkou. Vzhledem k nízké celkové váze je vhodný maximální průměr použitého vlasce 0,12 mm. Nabízí široké spektrum vedení, nejúspěšnější zpravidla bývá pomalé klidné nabízení nade dnem, kde představuje proudem unášený hmyz. Jeseni a tloušti ji s lehkou hlavičkou berou ihned po dopadu na hladinu.

Lovené druhy ryb

Výrobcem je prezentována jako pohroma pro duháky, ale s důvěrou jí vezmou všechny dravé ryby, zejména potočák, okoun, jeseni a dokonce i štika. Vzhledem k malé velikosti se na ni dají přelstít i nedravé ryby jako plotice, cejn, perlín, kapr.

Ideální použití

- k přívlači na menších a středních pstruhových řekách
- k přívlači na pstruhových stojácích
- k dochytávání otřpytkovaných okounů
- k přelstění velkých opatrných tloušťů
- k akčnímu lovu na dírkách

Nevýhody

Nástrahy jsou vyrobeny z měkkého poddajného plastu, který špatně snáší dravé útoky zejména pstruhů obecných. Jsou náchylné ke stažení z háčku, proto je lepší jejich přilepení kapkou sekundového lepidla k hlavičce, což hodně pomůže i chycení opatrné ryby, která po gumovém "ocásku" došplhá až k háčku.

Oblíbené barvy

Odzkoušené kombinace: černá nebo černozelená – okoun, potočák; stříbrná/bílá – jesen, oranžová/žlutá – duhák, potočák

img91_227.jpg img91_228.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.