Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Repulu Shad

15. června 2012 vložil(a) osprey | woblery | 3.121× zobrazeno | žádný komentář

img90_225.jpg
Japonské technologie ovládají svět a tak není překvapením, že se nevyhnuly ani rybářským nástrahám. Wobblery REPULU SHAD jsou klasickým asijským produktem japonského vývoje, designu a konečné čínské kompletace. Nabízejí bezchybný klidný vyvážený chod. K označení plovoucí by šlo doplnit „velmi jemně“, chovají se takřka jako neutrálně vyvážené beztížné.
V těle wobbleru jsou ukryty kuličky způsobující zvukové efekty. Nástraha je opatřena realistickýma 3D očima, v těle jsou realisticky vylisovány skřelové oblouky, postranní čára i jednotlivé šupiny. Ve velikosti 34 mm je dostupný i v agresivnější hlouběji potápivé verzi s dlouhým nořítkem.

Provedení

Plovoucí (floating) ozvučený wobbler, představující drobnou potravní rybku, tvarem těla podobnou plotici. Tělo je provedeno z tvrdého plastu s průhledným nořítkem.

Vyráběné velikosti

Dostupné jsou velikosti 34 mm – 1,5 g a 1,6 g (hlouběji potápivá), 40 mm – 2,4 g.

Kvalita dodávaných háčků

Wobbler je sériově okován dvěma velice kvalitními a „lepivými“ trojháčky Owner.

Přednosti

Wobler díky svému vyvážení snese hrubší vedení v proudu. Díky japonskému designu jsou k dispozici rozmanité neokoukané barevné vzory. Sériové osazení wobbleru kvalitními trojháčky nevyžaduje jejich výměnu pro závodní využití. Byly použity Ownery ze silnějšího drátku, takže se nenarovnávají a lze na ně vytáhnout případně i větší rybu. Po sundání prvního háčku (kvůli použití na pstruhovém revíru nebo vlastní snaze být šetrný k rybám) wobbleru zůstává zachován jeho chod. V neposlední řádě tvrdé plastové tělo wobblírku snese i trochu hrubší zacházení včetně nějakého toho nárazu do kamene.

Použití

Svou velikostí se hodí k použití na všechny dravce menších velikostí a to zejména v mělčích proudných úsecích. Potápivost je udávána od 0,4 do 0,7 m, ale lze jí podpořit přidáním broku na vlasec 0,5 m před nástrahu.

Lovené druhy ryb

Ač se svou velikostí hodí na veškerou škálu menších dravců, jeho doménou budou zejména tloušti a potočáci. Svým klidným ne příliš výrazným chodem a přirozeným vzhledem k útokům vyprovokuje i ty nejzkušenější tlouští kmety.

Ideální použití

- k přívlači v mělčí proudné tloušťové vodě
- k přívlači na proudných pstruhových revírech
- k prochytávání mělčin stojatých vod
- prochytávání břehů
- k lovu bolenů z hladiny

Nevýhody

Pro ryby nepříliš šetrné háčky, jsou tak ostré, že se nepozřený druhý háček rybě ve většině případů zapíchne vně hlavy (lze vyřešit jednoduchým sundáním jednoho z háčků a zamáčknutím protihrotů). Pro japonský produkt tradičně vyšší pořizovací cena.

Oblíbené barvy

Skvělé je zbarvení imitující potravní ryby v normální vodě, ve vodě velmi čisté jsou lepší tmavší vzory, v zakalené vodě vzor reflexního okouna.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.