Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Abu Toby

4. března 2011 vložil(a) osprey | plandavky | výrobce: Abu | 5.423× zobrazeno | 2 komentáře

img9_21.jpg
Tato slavná plandavka je jednou z nejuniverzálnějších vláčecích nástrah vůbec s prakticky neomezenými možnostmi vedení. Kromě klasické verze s trojháčkem, existuje i typ Toby Vass s jednoháčkem krytým tenkým drátkem do zarostlých vod. Další verzí je Toby Rocket, která má užší tělo. Dříve se ještě vyráběla verze s výstupkem a otvorem vyznačující se agresivním chodem.

Provedení

Plandavka protáhlého tvaru s prohnutím do S v zadní části a malými ploutvičkami tamtéž.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se v hmotnostech 7 g, 12 g, 18 g, 20 g, 28 g, 40 g a 60 g.

Kvalita dodávaných háčků

Poměrně slušné robustní trojháčky, s jistou dávkou optimismu je lze ponechat i při lovu menších sumců.
Ve slané vodě (např. při použití v brakických vodách u pobřeží Švédska) se na nich rychle objevují příznaky koroze.

Přednosti

Třpytka, která je jen tak dobrá, jak dobře ji rybář vodí. Umožňuje velmi klidné a pomalé vedení, kdy skoro rotuje, ale může být vedena i živěji až po agresivní styl s prudkými změnami tempa a směru, kdy kličkuje do stran.

Použití

Všechny druhy přívlače. Od rychlých proudů a vývařišť jezů až po stojaté vody.

Lovené druhy ryb

Podle zvolené velikosti třpytky jakýkoli u nás se vyskytující dravec.

Ideální použití

Dokáže ryby zaujmout výrazným kývavým pohybem, kdy Toby vyjíždí střídavě doleva a doprava. Vedení a chod nástrahy je podobný stylu "walk the dog".
Dále je možné vedení "stop and go", kdy plandavka při propadu rotuje.
Velká stabilita ve proudech. Díky svému úzkému tělu (a u větších verzí vysoké hmotnosti) ji není problém dostat ke dnu i v rychle tekoucí vodě. Rovněž ji lze snadno dopravit „pod proud“ ve vývařišti jezu, lze s ní pochytávat jámy a rýhy, kdy se plandavka nechá naklesat a potom prudce zvedne a zase nechá klesnout.
Díky svému tvaru výborně létá. Kde je potřeba nahazovat velmi daleko, je Toby sázkou na jistotu.
Na rozdíl od některých jiných plandavek ji lze vodit i velmi pomalu.
V nouzi ji lze s úspěchem použít i k vertikální přívlači jako lehký pilker - zkoušeno na treskách v Baltu (hloubka 8 - 15 m).

Nevýhody

Jako každá jiná plandavka hodně vázne a když se tak stane, většinou dost trvá na tom, aby ve vodě zůstala. Na plandavku velmi vysoká cena, téměř srovnatelná s woblery (zvlášť u největších velikostí).

Oblíbené barvy

Škála barev je dost široká, oblíbené jsou klasická stříbrná, měděná, modravé odstíny a také dráždivé výrazné barvy.

img9_22.jpg img9_23.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Sobota 9. listopadu 2013 v 16:04@ Wit

Pro zvýšení přitažlivosti u pstruhů lze u stříbrné Toby odřít z jedné strany chrom až na mosaz, u tmavých odstínů nanést z vnitřku stříbřenku, nebo cín.

Neděle 28. srpna 2011 ve 21:43@ All Armor

Jsem spokojený s inovací řady Toby. Jmenuje se Taneli. Před časem jsem Taneli 25g nakoupil ve Švédsku. Google: http://kanalka.hu/products?…