Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala Husky

15. srpna 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Rapala | 6.461× zobrazeno | 2 komentáře

img89_222.jpg
Rapala Husky je součástí sortimentu světové značky už pěknou řádku let. Důležité je neplést si tento tradiční balzový wobbler s mnohem novějším plastovým modelem Husky Jerk, který má s původním Huskym společný základní tvar, ale jinak se v mnoha ohledech liší.
Klasický starý dobrý Husky je balzový třinácticentimetrový wobbler, který měl zřejmě za úkol rozvinout schopnosti řady Original Floating. Oproti OF 13 je robustnější, má výraznější pohybovou akci a snáze se dostává do větší hloubky.
Příjemný a zejména pro štiky přitažlivý pohyb této nástrahy je oceňován mnoha rybáři a to zejména na silně prochytávaných vodách. I proto došlo k obnovení výroby několik let poté, co ji Rapala na nějaký čas přerušila.
V době napsání této recenze se už z trhu opět vytrácí, což je škoda.

Provedení

Balzový plovoucí wobbler klasické konstrukce (s drátěnou osou) osazený trojicí trojháčků.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se jediná velikost 13 cm (11 g).

Kvalita dodávaných háčků

Polooblé trojháčky VMC standardní kvality, u některých barevných variací s červenou povrchovou úpravou. Plně postačují pro lov většiny ryb s výjimkou takových jako je sumec nebo hlavatka.

Přednosti

Wobbler s perfektním pohybem a postrádající ozvučení. Je vhodný pro různé způsoby vedení, ale vyniká při pomalejší precizní práci.

Použití

Lov dravců, zejména štik, ve vodách s hloubkou do 2 m. Nástrahu lze s úspěchem použít i pro trolling.

Lovené druhy ryb

Hlavně štika, není ovšem vyloučen ani záběr bolena nebo candáta. Dokonce i okouni někdy atakují tento pro ně až příliš velký wobbler. Vzhledem k subtilnější konstrukci a slabým trojháčkům není vhodné pokoušet se o úlovek sumce.

Ideální použití

Lov v stojaté i tekoucí vodě s hloubkou do 2 m. Prochytávání zarostlých zátok a okrajů stulíkových porostů, kde lze nástrahu pomalu a různorodě oživovat včetně techniky „stop and go“.
Husky je dobrý i do podjezí, pokud není příliš hluboké a proud extrémně silný. Záblesky jeho boků (chce to světlou barvu) ve vířící vodě jsou hodně přitažlivé.

Nevýhody

Žádné. Je to vychytaná klasika s určitým spektrem vlastností, které je třeba brát tak, jak jsou. Jakékoli „vylepšení“ v jednom směru se okamžitě projeví zhoršením jiné vlastnosti. Například zesílení trojháčků negativně ovlivní pohybovou akci nástrahy.

Oblíbené barvy

Husky je nástraha mimořádně vhodná k imitování životních projevů reálné rybky a proto je lepší (nikoli však bezpodmínečně nutné) investovat do přírodních dekorů. Kdo chce ryby šokovat, snadněji si vybere v plastové ozvučené sérii Husky Jerk.

img89_223.jpg img89_224.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Pondělí 26. března 2012 v 18:27® Segoves
Segoves

dá se ještě sehnat? nikde sem jí neviděl

Středa 21. prosince 2011 ve 14:47® revoke
revoke

Tuhle nástrahu miluju. Je skvělá.