Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Dragon Reno Killer

15. srpna 2011 vložil(a) osprey | rippery | výrobce: Dragon | 5.434× zobrazeno | 1 komentář

img87_215.jpg
V nabídce nových sérií měkkých plastových nástrah od Dragonu je hned několik ripperů s různými vlastnostmi. Renno Killer je přizpůsoben k optimální práci při propadání, tažení po dně, vertikálním vedení a svou pohybovou akci si uchovává i při nízkých rychlostech. Tyto vlastnosti ho předurčují zejména k lovu okounů a candátů na hlubších místech, i když samozřejmě se s ním dá lovit v široké škále podmínek a zabere na něj každá dravá ryba.
Vlastnosti nástrahy jsou dány kratším tělíčkem, velmi tenkou ze stran zploštělou zadní polovinou tělíčka a poměrně velkou ocasní ploškou postavenou o něco kolměji než u jiných ripperů Dragon. Díky tomu se celá zadní polovina ripperu rozpohybuje už při pomalém tažení a při vyšších rychlostech se její pohyb přenáší na celou nástrahu.
Stejně jako další gumy z firemní nabídky je Reno Killer vybaven otvorem pro usazení nálitku jigové hlavy, hrbolky na hřbetě pro přesnější vyvedení háčku a má i předtištěné oči a na povrchu vylisovaným reliéf naznačující šupiny.

Provedení

Klasický ripper s poměrně krátkým robustním tělem a ze stran silně zploštělým ocasním násadcem umožňujícím snadný třepetavý pohyb.

Vyráběné velikosti

2, 3, 4, a 5 palců (5 cm, 7,5 cm, 10 cm a 12,5 cm).

Přednosti

Realistický vzhled s předtištěnýma očima.
Stavba těla nástrahy ji předurčuje k lovu na hlubších vodách, kde se ripper zvedá do sloupce a nechává propadat.
Tenký ocasní násadec dovoluje nástraze pracovat i při nízkých rychlostech a ve studené vodě.

Použití

S Renno Killerem lze provádět prakticky cokoli, co se dá dělat s většinou ostatních ripperů. Je velmi univerzální a jeho speciální vlastnosti určují jen v čem vyniká, ale nijak neomezují jakékoli další použití.
Obecně je to ale především dobrá guma pro lov candátů a okounů z lodě a to bez ohledu na roční dobu a hloubku vody.

Lovené druhy ryb

Prakticky všechny druhy našich dravců v závislosti na zvolené velikosti a použité jigové hlavě, zejména ale candát a okoun. Na větší velikosti lze lovit i štiky a sumce.

Ideální použití

Lov okounů a candátů z lodi.
Noční přívlač v mělčinách.
Dík výrazné pohybové akci ocásku je nadprůměrně atraktivní pro sumce.
S lehčí hlavou při horizontálním vedení je dobrý i jako štiková nástraha do mělčích vod.
Rychle tažený po hladině je použitelný jako bolenová nástraha.

Nevýhody

Žádné zásadní nemá, snad jen to, že nastříkaná barva (např. oči) se dá při delším používání sedřít.

Oblíbené barvy

Nástraha může mít probarvený přímo materiál anebo navíc i barevně upravený povrch. Barevná škála je poměrně široká a vzhledem k určení nástrahy pro lov candátů a okounů ve větších hloubkách se tu kromě přírodních vzorů výrazně uplatní i křiklavé odstíny (např. ostře žlutá).

img87_216.jpg img87_217.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Čtvrtek 18. srpna 2011 v 11:52® skwor
skwor

Jenom pro zajímavost bych doplnil, že prakticky shodná nástraha je Relax diamond, který je ale k sehnání v méně velikostech a jiných barvách.