Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Dragon Demon

15. srpna 2011 vložil(a) osprey | rippery | výrobce: Dragon | 5.042× zobrazeno | žádný komentář

img86_212.jpg
Demon je další ze série moderních ripperů dodávaných na náš trh firmou Dragon. Ve firemní nabídce je „kopytovitých“ nástrah vícero a každá vyniká něčím jiným. Demon sází na poměrně realistický vzhled a nepříliš agresivní jemnější chod, který si zachovává i při nízkých rychlostech. Dík menší ocasní plošce navíc skloněné pod úhlem asi 45°nemá tak divokou pohybovou akci jako například Buster a vysoké ze stran zploštělé tělíčko je během tažení daleko stabilnější. Při pohybu jde vodou nenásilně, plynule a spíš jen přitažlivě kmitá ocáskem.
Demon je vybaven několika prvky usnadňujícími jeho použití a zvyšujícími atraktivitu pro ryby – otvor pro usazení nálitku jigové hlavy, hrbolky na hřbetě pro přesnější vyvedení háčku, předtištěné oči, povrch tvořený vlisovaným reliéfem naznačujícím šupiny…

Provedení

Klasický realisticky provedený ze stran zploštělý ripper s menší ocasní ploškou.

Vyráběné velikosti

2, 3, 4, 5 a 6 palců (5 cm, 7,5 cm, 10 cm, 12,5 cm a 15 cm).

Přednosti

Předností Demona je klidný nenásilný chod. Dá se použít jako klasické kopyto, s těžší hlavou dokáže slušně pracovat i při klesání ke dnu, ale vyniká zejména při klidnějším tažení ať už ve sloupci nebo v blízkosti dna. Výborně pracuje i na lehkých jigových hlavičkách a exceluje všude tam, kde potřebujeme rybám ukázat klidný realistický pohyb nástrahy. Díky jeho projevu ho dobře přijímají i „ochytané“ryby.

Použití

Lov spíše na mělčích vodách od pstruhových toků přes rybníky, mělké zátoky přehrad apod. Spolehlivý i v chladné vodě.
Obecně se dá použít prakticky ve stejném rozsahu jako většina ripperů, ale do řady situací (např. lov na hluboké vodě) nabízí Dragon vhodnější model.

Lovené druhy ryb

Prakticky všechny druhy našich dravců v závislosti na zvolené velikosti a použité jigové hlavě. Velikosti 5 a 6 palců jsou při nastražení na velkou hlavičku s dlouhým háčkem výborné pro lov štik.

Ideální použití

Nejmenší velikosti se hodí na pomalejší vedení proudem na pstruhových řekách.
Obecně lze použít pro lov jakýchkoli dravých ryb v hloubkách, které dovolí spíše horizontální vedení (obvykle do 5 m).
Skvělý je pro lov štik a okounů v čisté mělčí vodě.
Poměrně dobře se uplatní i při noční přívlači v mělčinách, zejména pokud ryby odmítají nástrahy s výraznější pohybovou akcí.

Nevýhody

Povrchová barevná úprava se dá delším používáním sedřít.
Ploché tělo větších velikostí se štikám často daří uchopit pěkně naplocho jako rybku a klesá tím (někdy neznatelně, jindy naopak citelně) úspěšnost záseku.

Oblíbené barvy

Barevná škála je dostatečně široká a při výběru platí podobná pravidla jako u jiných podobných nástrah. S ohledem na jemnější projev nástrahy lze preferovat spíše přírodní odstíny a pokoušet se o imitování skutečné rybky. Rozhodně to ale není dogma.

img86_213.jpg img86_214.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.