Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Daiwa Tournament Shiner

15. srpna 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Daiwa | 3.667× zobrazeno | žádný komentář

img85_210.jpg
Tento zajímavý wobblírek je součásti kolekce Daiwy určené pro středoevropský trh. Je to velmi povedený kousek do značné míry připomínající pěticentimetrový Shad Rap od Rapaly. Liší se ale materiálem (plast), přítomností ozvučení, jinou povrchovou úpravou, delším tělíčkem a rychlejší, ale jemnější pohybovou akcí. Celkově vzato je to poměrně povedená nástraha, jejíž zásadní nevýhodou je pouze jediná vyráběná velikost a to 6 cm. To výrazně omezuje okruh ryb, které přicházejí v úvahu jako potenciální oběti.

Provedení

Plovoucí plastový wobbler, který se při použití lanka nebo jen větší karabinky chová jako vznášivý. Vzhledem k velikosti nástrahy je ozvučení poměrně silné.

Vyráběné velikosti

Dováží se jediná velikost a to 6 cm a 5,5 g.

Kvalita dodávaných háčků

Velmi dobré a ostré oblé trojháčky s černou povrchovou úpravou, pravděpodobně od firmy Owner.

Přednosti

Kvalitní zpracování a přesně odvedená práce, takže nehrozí, že by wobbler nechodil, jak má. Realistický vzhled, dobře zvládnutá pohybová akce dovolující většinu obvyklých způsobů vedení.
Kvalitní trojháčky.

Použití

Lov menších dravců na vodách s hloubkou do 2 m (výrobce udává pracovní hloubku až 1,5 m při lovu s prutem v ruce a 2,5 m při trollingu). O něco lépe se jeví ve stojaté vodě, ale celkem dobře zvládá i proud.

Lovené druhy ryb

Okoun, menší candát a štika. Zabrat mohou i další dravci a to v závislosti na typu vody, kde je nástraha použita.

Ideální použití

Obchytávání břehů pískoven a přehrad, lov okounů v mělčích zátokách, lehký trolling.
Nástraha je velmi přitažlivá pro štičí dorost, takže na většině našich revírů je dost riskantní používat ji bez lanka. To musí být velmi tenké, aby nekazilo pohybovou akci wobbleru.

Nevýhody

Absence větších velikostí a vysoká cena.
V mnoha případech by se hodila identická nástraha, ale bez ozvučení.

Oblíbené barvy

Daiwa dodává svou kolekci v deseti celkem dobře navolených odstínech, mezi nimiž jsou jak přírodní, tak dráždivé odstíny. Vyobrazené černé zbarvení s oranžovým břichem je poměrně úspěšný vzor účinný zejména v čisté vodě za nižší hladiny osvětlení.

img85_211.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.