Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Zalt Zam

25. července 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Zalt | 6.282× zobrazeno | 1 komentář

img84_207.jpg
Názvy nástrah vyráběných firmou Zalt poněkud postrádají fantazii. Zalt, Zalt Z, Zalt Zam, Zalt Zam Z,… prostě strašné.
Tahle nástraha by si zasloužila inspirativnější jméno, protože je opravdu povedená. Jedná se o velmi štíhlý tyčkovitý wobbler vybavený klasickým nořítkem, který ovšem vyžaduje spíše jerkové vedení – daleko lépe reaguje na rázná potažení než na stálý tah. Na západ od nás se takovýmto wobblerům často říká „twitchbaits“.
Nástraha se vyrábí ve čtyřech velikostech a třech stupních potápivosti, takže si každý může vybrat optimální variantu splňující jeho představy. Navíc se pod samostatným označením vyrábí i hlubokopotápivá verze s větším nořítkem.

Provedení

Plastový wobbler vyráběný jako plovoucí, vznášivý (až mírně potápivý) a potápivý. Jedná se o poměrně intenzivně ozvučenou nástrahu.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve čtyřech velikostech a třech stupních potápivosti. Velikost 8 cm (10 g) je pouze plovoucí, velikost 11 cm plovoucí (14 g) nebo vznášivá (16 g) a velikosti 16 cm (29 g, 32 g, 33 g) i 22 cm (70 g, 77 g, 79 g) jsou k dispozici ve všech verzích.

Kvalita dodávaných háčků

Polooblé robustní trojháčky VMC s antikorozní povrchovou úpravou (pozinkované).

Přednosti

Nástraha má výrazný nestabilní pohyb, při jednotlivých pulsech udílených prutem se klátí a divoce vyráží do stran nebo se při delších tazích výrazně vlní. Jedná se o pohyb velmi přitažlivý pro štiky – ostatně je to i záměr výrobce.
Obrovskou předností je možnost vybrat si nástrahu v libovolném stupni potápivosti.
Vlastnosti tohoto wobbleru ocení všichni, kdo si s nástrahami rádi hrají a snaží se oslovit dravce různými pohybovými kreacemi.

Použití

Velikost 8 cm je poměrně univerzální nástrahou, na kterou zautočí leckterý dravec, s přibývající délkou se stále více jedná o sousto určené štikám, přičemž v největší velikosti už jasně cílí na kusy kolem metru a výše.
Vzhledem k celkem robustnímu okování jsou velikosti 16 a 22 cm použitelné i pro lehčí mořský rybolov.

Lovené druhy ryb

Velikost 9 nebo i 11 cm lze v našich podmínkách udat leckteré dravé rybě, i když s ohledem na pohybovou akci nástrahy bude hlavním úlovkem vždy štika. Zalt se také nijak netají tím, že vyrábí své nástrahy vysloveně pro lov tohoto druhu.
V 16 a 22 cm už se jedná o vysloveně štikovou nástrahu. Záběry ostatních druhů našich ryb už budou dost ojedinělé. Pohybová akce nástrahy by se mohla zamlouvat dravcům obývajícím teplá moře, o čemž svědčí i některé snímky na firemním webu.

Ideální použití

Jedná se v první řadě o štikovou nástrahu určenou k nasazení na stojatých nebo mírně proudících vodách. Skvělé letové vlastnosti a rychlejší divoký pohyb ji předurčují k nasazení na rozlehlejších revírech s aktivními rybami. Švédové zkrátka velmi dobře vědí, co si žádají jejich brakické vody a jezera.
V našich podmínkách lze využít i specifického neokoukaného pohybu nástrahy a pokusit se překvapit některou ze štik zvyklých na pravidelný klátivý pohyb „tahaných“ wobblerů.

Nevýhody

Nástraha je vynikající a jediným stínem na její kráse je tradiční problém většiny Zaltů – nepříliš odolná povrchová úprava – viz foto.
U nás lze na nevýhodu považovat i výrazný zvukový projev.

Oblíbené barvy

Zalt nabízí poměrně široké spektrum přírodních i dráždivých odstínů. Z přírodních je možné vyzdvihnout dekor štiky nebo modravou napodobeninu sledě, ale v mnoha případech se prosazují i ostře vybarvené provokující vzory.

img84_208.jpg img84_209.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Čtvrtek 13. září 2012 ve 14:54® jajco
jajco

Wobler se při letu dost točí a přední trojhák se často zachytává za lanko,částečně se tomu dá předejít brždění vlasce rukou.