Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Zalt Zam Z

25. července 2011 vložil(a) osprey | jerky | výrobce: Zalt | 5.902× zobrazeno | žádný komentář

img83_204.jpg
Zvláštní a osobitý jerk s netypickým trojbokým profilem, vystouplýma předimenzovanýma očima a výrazným pohybem do stran je ve výrobním programu švédské firmy Zalt už dlouho. Krom toho, že se jedná o kvalitní nástrahu, je tento kus plastu poměrně málo okoukaný a tak může na našich revírech místy výrazně zabodovat.

Provedení

Plastový jerk vyráběný v provedení plovoucí, medium (suspending) anebo potápivý. Menší velikost není ozvučená, větší ano.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve dvou velikostech a to 9 cm (16 g plovoucí a 18 g potápivý) a 15 cm (76 g suspending a 79 g potápivý).

Kvalita dodávaných háčků

Oblé trojháčky VMC. Velikost 9 cm je osazena jedním v zadní části nástrahy, velikost 15 cm má dva s antikorozní úpravou (pozinkované).

Přednosti

Velmi originální nástraha. V podstatě se jedná o jerk s výrazným pohybem do stran (glider), ale na rozdíl od podobných nástrah není Zam Z plochý. Má na řezu tvar jakéhosi zakulaceného trojúhelníku, přičemž břicho je široké a ploché.
Je stejně dobrý jako jiné povedené jerky, ale má tu výhodu, že zároveň je v mnoha ohledech jiný, takže je dobré zařadit si pár kousků do svého arzenálu nástrah.
Velikost 9 cm by mohla být na našich vodách velmi zajímavá pro širší druhové spektrum rybích predátorů, v 15 cm už jde o typický štikový jerk, který najde uplatnění na rozlehlejších vodách s většími rybami.

Použití

U velikosti 9 cm lze praktikovat běžnou přívlač se spíše kratším prutem kvůli škubavým pohybům, jimiž se nástraha oživuje. Velikost 15 cm vyžaduje jerkový prut minimálně do 80 g. Obě verze se dělají v různých provedeních a tak dosažená hloubka závisí na výběru konkrétního provedení. Obecně ale lze říci, že se nepředpokládá použití v hlubokých vodách a ani potápivá verze není příliš vhodná pro lov na hloubce větší než 2 m.

Lovené druhy ryb

Velikost 9 cm lze v našich podmínkách udat leckteré dravé rybě, i když s ohledem na pohybovou akci nástrahy bude hlavním úlovkem štika. V 15 cm už se jedná o vysloveně štikovou nástrahu. Záběry ostatních druhů ryb budou dost ojedinělé.

Ideální použití

Jako všechny nástrahy jerkového typu se i Zam Z uplatní hlavně při prochytávání rozlehlejších mělčích ploch. Velikost 9 cm je ale velmi šikovná a osobitá nástraha i pro lov na menších revírech a prohazování stanovišť konkrétní ryby s cílem ji vydráždit. Dá se použít i k lovu dravců vytažených v mělčinách nebo na noční přívlač. Ve všech případech by měla těžit ze své neokoukanosti.

Nevýhody

Na Zaltech se obecně dá najít jediná nevýhoda – nepříliš odolná povrchová úprava.

Oblíbené barvy

Klasikou Zaltu je barevný dekor napodobující štiku, ale k dispozici je i několik velmi zdařilých variací na téma „bílá ryba“ a také široká škála dráždivých vzorů.

img83_205.jpg img83_206.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.