Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Strike Pro SP Popper

25. července 2011 vložil(a) osprey | hladinové nástrahy | 5.614× zobrazeno | 1 komentář

img82_201.jpg
Firmě Strike Pro se povedlo zkonstruovat zajímavou hladinovou nástrahu, která je směsicí klasického popa a nástrah s pohybovou akcí „walk the dog“ (venčení psa – nástraha kličkuje do stran).
Zkratka SP znamená „Spit and pop“, něco jako že onen kus plastu prská vodu a popá. Práce nástrahy je skutečně zajímavá a dokáže vydráždit k záběru nejednu rybu, v našich podmínkách zejména štiky a boleny.

Provedení

Plastová hladinová nástraha ozvučená ocelovými kuličkami uvnitř těla.

Vyráběné velikosti

Jediná velikost 10,5 cm (16 g).

Kvalita dodávaných háčků

Velikostně spíše menší, ale silné polooblé trojháčky VMC s antikorozní úpravou (pozinkované).

Přednosti

Neokoukaná hladinovka kombinující cikcak pohyb s popáním. Na rozdíl od popa leží téměř vodorovně (pop klesá zadkem dolů). Místo miskovité přední části má SP Popper jakýsi náporový žlábek, kterým dovede zdatně cákat vodu, ale spíše při vyšších rychlostech. Vedení této nástrahy by mělo být rychlejší než u popa a známkou optimálního oživování je pěkný klikatý pohyb provázený stříkanci vody.
Nástraha dík své schopnosti udržet si pohybovou akci i při velkých rychlostech velmi dobře funguje na boleny, ale je schopná vydráždit i další druhy ryb.

Použití

Použití je stejné jako u ostatních hladinových nástrah – loví se v podjezích nebo mělčích partiích revírů a to zejména v letním období. Vedení se liší podle toho, zda je cílovou rybou bolen (pak je třeba vysoká rychlost) nebo jiný druh ryby.

Lovené druhy ryb

U nás bolen a štika, v menší míře pak i okoun nebo tloušť.

Ideální použití

Lov bolenů pod jezy nebo nahazování do hejna lovících bolenů.
Ochytávání říčních břehů v oblastech, kde jsou vytažení dravci.
Provokování štik na okrajích stulíkových polí, podél různých překážek nebo nad porosty vodního rostlinstva.

Nevýhody

Žádná výrazná, nástraha je překvapivě povedená. To, že se ji ryby časem naučí ignorovat, je běžné u všech hladinovek.

Oblíbené barvy

Barevná škála je relativně široká, ale nástraha se u nás dost špatně shání. Nejuniverzálnějším zbarvením je napodobenina bílé ryby. Štiky si ale nechají říct i na barevnější verze – modré, zbarvení okouna i na různé divoké kombinace.

img82_202.jpg img82_203.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Sobota 14. července 2012 ve 13:27@ rybomil 2

Mám a zkoušel jsem jen tuhle v barvě bílé ryby. V určitých podmínkách killer na boleny, včetně větších. Unikátní úlovek tloušť 60.