Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Nils Master Jumbo

4. března 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Nils Master | 4.329× zobrazeno | žádný komentář

img8_20.jpg
Jméno Jumbo ne náhodou evokuje velikost. Tabulková velikost 12 cm by mohla mást, ale tento Nils Master je pořádným kusem dřeva. Zavalitý wobbler má nezvyklý břichatý tvar. Jeho tělo je vysoké a široké, ale má zploštělé boky. Jumbo je vybaven rozměrnou lopatkou trojúhelníkového půdorysu, která má tu zvláštnost, že v profilu má tvar písmene U. Této lopatce vděčí za své podvodní schopnosti. Existuje i verze Shallow s „obyčejnou“ lopatkou.

Provedení

Robustní neozvučený balzový wobler.

Vyráběné velikosti

12 cm (32 g) - hlubokopotápivá verze a 12 cm (27 g) – verze Shallow

Kvalita dodávaných háčků

Masivní trojháčky s antikorozní povrchovou úpravou.

Přednosti

Nápadná kývavá akce, rychlost zanořování, stabilita i při velmi agresivním vedení, výborné letové vlastnosti, díky nimž se velmi dobře nahazuje. Možnost dostat nástrahu i při lovu ze břehu do velké hloubky. Jumbo velmi dobře pracuje jak při pomalém vedení, tak naopak i při vyšších rychlostech.

Použití

Vyžaduje použití výrazně tvrdšího prutu, než by se dalo odhadnout podle hmotnosti nástrahy. Velikost a tvar lopatky dělají z Jumba pravou „odporovku“.
S prutem do 40 g můžete mít snadno pocit, že wobler je potřeba zdolávat.

Lovené druhy ryb

Štika, sumec, candát. U všech druhů spíše větší exempláře.

Ideální použití

Prochytávání hlubokých jam a hloubek obecně, trolling na větší hloubce.

Nevýhody

Značný odpor při vedení.

Oblíbené barvy

„Nilsmásteří“ klasika. Barvy velmi originální – od přírodních vzorů až po bláznivé.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.