Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

W.F.S. Killer

13. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Gunki | 5.604× zobrazeno | žádný komentář

img77_188.jpg
Tento jednodílný wobler s „doutníkovitým“ trupem je výrobkem brněnské firmy W.F.S. Vzhledem k velké a prostorné lopatce se zanořuje až do hloubky okolo 5 m. Killer se vyznačuje poměrně agresivním chodem - zejména jeho zúžená zadní část provádí divoké výkyvy.
„Zabiják“ je předurčen především k lovu candátů, ale praktický rybolov ukázal, že jeho provokativnímu pohybu neodolají ani sumci, štiky a velcí okouni.

Provedení

Plovoucí hlubokopotápivý wobler z tvrdého plastu, v jehož trupu je dutina s kovovými kuličkami, která slouží k vyvážení nástrahy a současně i jako chřestítko.

Vyráběné velikosti

Jediná velikost 9 cm - 13,5 g.

Kvalita dodávaných háčků

Killer je vyzbrojený dvojicí standardních trojháčků VMC velikosti 4.

Přednosti

Při tažení vytváří ostře kmitavý pohyb, který dravce silně dráždí.
Umožňuje velmi pomalé vedení s občasným zastavením v proudu.
Při rychlém navíjení dosahuje v krátkém čase potřebné hloubky, a to bez kotrmelců a převracení.
Při kontaktu se dnem minimálně vázne – trojháčky před uváznutím chrání prostorná lopatka.
Díky ozvučení upoutává pozornost dravců ve větších hloubkách nebo při špatných světelných podmínkách - např. v přikalené vodě či při vláčení po tmě.
Umožňuje splouvání po hladině až do těsné blízkosti obvyklých dravčích stanovišť - pod mosty a lávky, převislé větve, podemleté břehy a do blízkosti nejrůznějších překážek.
Předností je i příznivá cena.

Použití

Nejvíc mu vyhovuje těžší přívlač v hlubší stojaté či mírně tažné vodě, v bubnech splavů, „ozobání“ dna a vláčení za lodí (trolling).
Dobrá nástraha pro prohledávání prostoru nade dnem při přehradním chytání z loďky či belly boatu.

Lovené druhy ryb

V letním období na sebe láká candáty a sumce. Na podzim je výborný na štiky a velké exempláře okounů.

Ideální použití

- k denní přívlači na řekách a nádržích k „vymetání dna“ v hlubších partiích
- při lovu v proudu wobler nechat samovolně kmitat na místě a ozobávat dno
- při tažení za lodí (trollingu) umožňuje prochytání spodních pater vodního sloupce

Nevýhody

Vzhledem k vyvážení wobleru pod lopatkou se s ním hůře nahazuje do větší dálky – nástraha se ve vzduchu přetáčí a nezřídka se trojháčky zahákne za vlasec.
Při cíleném chytání sumců je třeba vyměnit původní trojháčky za kvalitnější Ownery.

Oblíbené barvy

Přírodní do čistých vod – WF (ouklej), BF (modrá ouklej), GF (hrouzek), SA (modrý losos), CH (siven), BRM (hnědá makrela), PI (štika), TR (potočák), BS (bass). Fantazie a reflexní barvy do špatných světelných podmínek – GFR (oranžová s rudým hrdlem), BH (černá hlava, rudé tělo) FA (fantazie), FM (fluo makrela), RHY (rudá hlava, žluté tělo), SAP (fialový losos).

img77_189.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.