Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Blue Fox Vibrax

13. června 2011 vložil(a) osprey | rotační třpytky | výrobce: Blue fox | 6.607× zobrazeno | žádný komentář

img76_185.jpg
Existuje jen málo typů rotaček, které jsou osobité, na první pohled identifikovatelné a ještě k tomu vydrží být po léta úspěšné. Vibraxy takové jsou. Tím, co je odlišuje od ostatních rotačních třpytek je zvonečkovité tělíčko, které fuguje jako skutečný miniaturní zvonek a při kontaktu s rotujícím listem nebo i překážkami vydává poměrně jasný zvuk.
Rotačka rybami tak jako tak není vnímána jako přirozené sousto, takže pokud se vibrace křidélka ještě umocní nějakým ozvučením, nemusí to být na škodu, zejména pak v kalné nebo hluboké vodě.

Provedení

Klasická rotační třpytka se zvonečkovitým návlekem na tělíčku. Trojháček může být vybaven barevným střapcem ze srsti nebo nějaké syntetiky.

Vyráběné velikosti

Od velikosti 0 až po 6.

Kvalita dodávaných háčků

Poloblý poměrně úzký trojháček s brynýrovaným (hnědým) povrchem. Je poměrně pevný, ale celkem snadno koroduje.

Přednosti

Osobitá dobře chodící třpytka , která je navíc poměrně originálně ozvučena.
Je kompaktní a celkem těžká, takže dobře létá a nemá problémy dostat se do větší hloubky.
Vibraxy navíc těží z dráždivých tečkovaných vzorů, které se rybám dost líbí a ještě je kombinují s různými barevnými provedeními tělíčka.

Použití

Jedná se o běžnou rotační třpytku použitelnou podle velikosti k lovu menších, větších i trofejních dravých ryb.
Dobře se vodí a pracuje i při pomalejším tažení. Křidélko je trochu delší než třeba u MEPPS Aglia a chodí pod mírně sevřenějším úhlem (45°), díky čemuž nemá třpytka takový odpor a lépe se s ní loví v proudu.
Je použitelná na stojaté vodě i v proudech, kde se díky větší hmotnosti snáze dostává do hloubky.
Díky ozvučení vyniká v hloubkách nebo kalnější vodě.
Zajímavé je použití černých nenápadných vzorů za nízké úrovně osvětlení, kdy spouštěcí signály k útoku ryby jsou téměř výhradně akustické.
Samozřejmě, pokud se rybář rozhodne se zvukem aktivně pracovat, je potřeba, aby systematicky narušoval pravidelný chod nástrahy, čímž vyloudí sem tam nějaké to cinknutí navíc.

Lovené druhy ryb

V podstatě celá škála našich dravců od pstruhů, okounů a tloušťů jevících zájem hlavně o menší velikosti až po boleny a štiky. Úlovky candátů a sumců nejsou příliš běžné, ale i tyto druhy mohou na rotačku zabrat.

Ideální použití

Lov na řekách i stojatých vodách stejně jako s jinými rotačkami. Oproti jiným třpytkám stejné velikosti může ve většině případů doletět o kousek dál, pracovat o kousek hlouběji a bodovat za horší viditelnosti.

Nevýhody

Trojháček je relativně úzký a protože má třpytka krátkou osu, trochu ho svým tělíčkem a křidélkem zakrývá. V důsledku toho je tu poněkud vyšší procento spadlých ryb.
Milovníci UL přívlače si budou stěžovat na absenci nejmenších velikostí.

Oblíbené barvy

Stříbrné, mosazné i měděné tělíčko s barevnými tečkami – výběr konkrétního typu se provádí podle stejných pravidel jako u jiných rotaček. Hodně úspěšný je i černý vzor s náznakem červených teček. Funguje hlavně v čisté vodě, ale prakticky ve všech úrovních osvětlení – i za tmy.
Existuje celá řada nových barevných vzorů, protože výrobce sortiment neustále vyvíjí.

img76_186.jpg img76_187.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.