Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo Thrill

13. června 2011 vložil(a) osprey | hladinové nástrahy | výrobce: Salmo | 8.704× zobrazeno | žádný komentář

img72_173.jpg
Těžko říct, koho v Polsku poprvé napadlo vyrobit vysloveně bolenovou nástrahu s těžkým štíhlým tělem a lopatkou postavenou prakticky kolmo na podélnou osu nástrahy. Fakt je, že něco takového je dnes v nabídce mnoha polských výrobců vláčecích nástrah a firma Salmo mezi nimi nemůže chybět.
Jejich bolenový speciál se jmenuje Thrill, poměrně realisticky napodobuje ouklej a nepříjemnou zkušenost s ním zažily už tisíce bolenů porůznu po Evropě.

Provedení

Potápivá plastová nástraha (v podstatě wobbler) bez ozvučení s kolmo postaveným nořítkem určená pro práci ve vysokých rychlostech.

Vyráběné velikosti

Původně se vyráběla jen velikost 7 cm (12 g), časem přibyla ještě 9 cm (22 g).

Kvalita dodávaných háčků

Celkem klasické, u velikosti 7 cm polooblé a u 9 cm oblé, trojháčky VMC s černou povrchovou úpravou.

Přednosti

Thrill je těžký a má poměrně aerodynamický tvar, takže je přímo předurčen k dalekým hodům. Tvarem i pohybem napodobuje prchající ouklej a tak skutečně není těžké dostat na něj zejména někde v podjezí záběr bolena.
Účinkuje i na stojaté vodě, ale tam je s boleny vždycky víc práce.

Použití

Thrill je v podstatě bolenový speciál. Základním způsobem jeho vedení je rychlé tažení v blízkosti hladiny. Pod slovem rychlé je míněno tažení, kdy už to o moc rychleji nejde. Bolen musí mít jen zlomek sekundy na to, aby se rozhodl k útoku a pokud se rozhodne, určitě nebude mít problém nástrahu dohonit.
Změny rychlosti během tažení nejsou na závadu, ale na nich práce nástrahy nestojí ani nepadá.
Lov s Thrillem má smysl jen v teplé části roku, dokud boleni aktivně loví u hladiny.
Existuje ještě druhé málo známé (a trošku bláznivé) využití Thrillu – nástraha se nechá vyklesat a potom se vede krátkými škubanci nebo potahy v jerkovém stylu (nutno vyzkoušet). Dají se tak lovit štiky, ale nějaká top štiková nástraha to zas není. Občas ale může být překvapena jak štika, tak rybář.

Lovené druhy ryb

Jedná se o bolenový speciál, možné jsou ale i úlovky dalších dravců. Celkem stabilně berou na Thrilla štiky, občas sumec, candát či okoun. Při rychlém bolenovém vedení ale tvoří bolen hodně přes 90% úlovků.

Ideální použití

Prohazování proudů a podjezí, kde jsou v létě vytažení boleni.
Lov v místech, kde loví boleni na stojaté vodě - tady je výhodou daleký "dostřel".
Neokoukaná příležitostná nástraha na štiky – možno předvést rybě, která viděla už skoro všechno.

Nevýhody

V tom, co má dělat, je Thrill dobrý. To, že má jednostranné využití ani to, že se bolenům po čase okouká, nelze brát jako jeho vady.

Oblíbené barvy

Existují tři barevné odstíny. Všechny se nějakým způsobem pokoušejí celkem realisticky napodobit ouklej – buď jsou velmi kontrastní se silně stříbrnými boky a tmavým hřbetem nebo se snaží vytvořit dojem skutečné kresby rybího ošupení (realistická nebo nazelenalá ouklej). Vybírat je třeba podle denní doby a čistoty vody.

img72_174.jpg img72_175.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.