Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo Frisky – Deep runner

13. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Salmo | 5.603× zobrazeno | žádný komentář

img71_172.jpg
Plovoucí dvoudílný wobler s tělem ve tvaru štíhlé rybky. Vzhledem k velké téměř vodorovně položené lopatce se zanořuje při běžném vláčení do hloubky okolo 2 m a při trollingu (tažení za lodí) dosáhne ještě o půldruhého metru hlouběji. Frisky má výrazný kmitavý chod, který je dravci vnímán na velkou vzdálenost. Proto se hodí i do špatných světelných podmínek – k lovu potmě, do příšeří u dna nebo do přikalené vody. Jeho vibrace dráždí candáty, velké okouny a pstruhy, štiky a nezřídka i sumce.

Provedení

Plovoucí dvoudílný wobler z tvrzené pěnové hmoty, chráněný na povrchu kvalitním lakem. Wobler není ozvučen.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve dvou velikostech – 5 cm (5,5 g) a 7 cm (9 g).

Kvalita dodávaných háčků

Vyzbrojení nástrahy tvoří pár trojháčků VMC vel. 6.

Přednosti

Umožňuje velmi pomalé vedení s občasným zastavením v proudu, aniž by vypadával z rytmu. Při rychlém navíjení rychle dosahuje hloubky ke dvěma metrům, přičemž si zachovává stabilitu ve frekvenci kmitání.

Použití

Klasická přívlač ve stojaté či mírně tažné vodě a ve vývařištích jezů. Bez problémů ale ustojí i nápor silného proudu nebo hodně rychlé přitahování.
Wobler je vhodný pro techniku „stop and go“ i pro vláčení za lodí (trolling).
Jako plovoucí nástraha se dá použít při splouvání po hladině do těsné blízkosti obvyklých dravčích stanovišť - pod mosty a lávky, převislé větve, podemleté břehy a do blízkosti nejrůznějších překážek.
Doporučený vlasec - 0,18 – 0,22 mm.

Lovené druhy ryb

„Sedmička“ Frisky je účinná především na candáty a na velké okouny. Ráda si však na něm „pošmákne“ i štika, menší sumec a bolen. Na běžné okouny, ale i pstruhy a siveny je spolehlivější menší model vyráběný ve velikosti 5 cm.

Ideální použití

- při chytání v proudu se vyplatí nechat wobbler samovolně kmitat na místě, občasné zobnutí lopatky do dna není na závadu, naopak často je dráždivým prvkem
- vhodný pro techniku „stop and go“ - na přerušované vedení, kdy nástraha během přestávek v přitahování stoupá vzhůru a následném zrychleném navíjení se zanořuje pod hladinu - tento způsob je vynikající především při chytání candátů po tmě a na štiky v zarostlých vodách
- při denní přívlači na řekách a stojácích s hlubšími partiemi umožňuje prolovit prostor těsně nade dnem v dvoumetrové hloubce
- při tažení za lodí umožňuje propátrání hloubky okolo 3,5 metru

Nevýhody

Vzhledem k jeho menší velikosti a nižší hmotnosti se s ním hůře nahazuje na větší vzdálenost.
Chybí větší velikost, aby se jejím nasazením daly snáze vyselektovat větší ryby.

Oblíbené barvy

Za bílého dne, v čisté vodě a na sklonku vláčecí sezóny přírodní odstíny – RD (Real Dace), RP (Real Perch), SBO (Silver Blue Orange), v přikalené vodě a zhoršených klimatických podmínkách naopak pestré vzory – CMD (Clown Metalic Dace), FI (Fire Ice), GT (Green Tiger).

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.