Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala Skitter Prop

13. června 2011 vložil(a) osprey | hladinové nástrahy | výrobce: Rapala | 6.473× zobrazeno | žádný komentář

img70_170.jpg
Těžko říct, kdo vlastně přišel na to, že nástraha s tělem wobbleru vybavená vrtulí na zadním konci může být pro ryby za jistých okolností velmi přitažlivá. Každopádně výrobci nelenili a tak se na trhu vyskytuje hned několik takových výrobků. Rapala Skitter Prop je asi nejznámější a určitě i jeden z nejpovedenějších.

Provedení

Neozvučená plovoucí nástraha z balzy zakončená kovovou vrtulkou, která při pohybu víří vodu.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se pouze ve velikosti 7 cm (8 g).

Kvalita dodávaných háčků

Oblé trojháčky s černou povrchovou úpravou od firmy VMC. Zadní je vybaven navázaným střepcem červeného peří a umělých lesklých vláken.

Přednosti

Kvalitní konstrukce a poměrně odolná povrchová úprava.
Dobrý chod vrtulky.
Tendence rotovat kolem osy je menší než u většiny podobných výrobků.

Použití

Skitter prop je hladinová nástraha určená pro letní období, kdy se dravci pohybují v mělčinách a horní části vodního sloupce.
Nástrahu je třeba vodit delšími tahy (v případě lovu bolena jde o co nejrychlejší nepřerušované vedení). Během pohybu vrtule čeří vodu a za nástrahou zůstává zpěněná brázda.
Štika má ráda pomalejší přerušované vedení. Ne všude je Skitter Prop na štiky účinný, ale protože vláčkaři není vnímán jako štiková nástraha, je na většině štičích lokalit poměrně neokoukaný a dá se s ním uspět.
Ostatní druhy ryb zabírají spíše ojediněle.

Lovené druhy ryb

U nás v první řadě bolen (zejména ve zpěněné vodě pod jezy), v daleko menším měřítku štika, ojediněle tloušť a okoun. V USA je často používán k lovu okounka pstruhového.

Ideální použití

Lov bolena v proudných partiích řek – zejména v létě pod jezy.
Dráždění štik na stojatých zarostlých vodách.

Nevýhody

Největší nevýhodou je omezená dostupnost nástrahy.
Rychle se okouká a pak ho ryby ignorují.
Jiné nevýhody v zásadě nemá – snad jen by někomu mohla vadit mírná tendence rotovat podle podélné osy, vyvolávaná otáčením vrtule.

Oblíbené barvy

Je vyráběn v asi deseti barevných provedeních, z nichž se u nás v dobrém případě sežene jedno nebo dvě. Dominuje bílá ryba v několika modifikacích (dobré na boleny) a zajímavé jsou i skvrnité vzory napodobující žábu (na zarostlé stojáky pro lov okounka pstruhového nebo u nás štiky – ta si ale klidně vyšlápne i na bílou rybu).

img70_171.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.