Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala Glass Shad Rap

13. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Rapala | 6.173× zobrazeno | žádný komentář

img67_160.jpg
Moderní nástupce balzového Shad Rapu v ozvučeném plastovém provedení. Vložená holografická fólie pohlcuje okolní světlo a při pohybu vysílá tlumené odrazy do okolí. Reflexní záblesky jsou tónované, takže dravce neplaší – GlassShad Rap je proto univerzálním woblerem pro celodenní chytání v jakýchkoli světelných podmínkách.

Provedení

Plastový jednodílný wobler s holografickým tělem. Jedná se o hluboko-potápivý model s dlouhým a rozměrným nořítkem. Wobler je ozvučen vyvažovacími kuličkami a má neutrální vyvážení – (suspending).

Vyráběné velikosti

Vyrábí se tři velikosti: 4 cm – 5 g, 5 cm – 9 g, 7 cm – 12 g.

Kvalita dodávaných háčků

Standardní poloblé trojháčky VMC s černěným povrchem podobné jako u mnoha jiných Rapal.

Přednosti

Na svou velikost je poměrně těžký, a proto se s ním celkem daleko a přesně nahazuje.
Vykazuje vyvážený a agresivní pohyb bez výpadků v chodu.
Holografický reflex těla pohlcuje okolní světlo a přizpůsobuje se konkrétním světelným podmínkám – wobler je tak vhodný pro chytání v naprosté tmě, šeru, za denního světla i v ostrém slunci.

Použití

Glass Shad Rap se přitahuje pomalu a rovnoměrně, občas se vyplatí navíjení přerušit a zaškubat špičkou prutu. Wobler se poté začne nekoordinovaně potácet na místě a právě v tom okamžiku je zvýšená šance na útok dravce. Tento způsob vedení je vynikající na okouny a candáty.

Lovené druhy ryb

V nejmenší a střední vyráběné velikosti oslovuje především okouny, pstruhy, tlouště. Větší modely jsou určené hlavně velkým okounům, candátům a štikám. Občas na ně zabírají i menší sumci a velké parmy.

Ideální použití

- k běžné přívlači v hloubkách přes 1,5 metru
- k trollingu (tažení za lodí) do hloubky 4,5 m
- k „vymetání“ dna pod splavy, na korytech a v jámách

Nevýhody

Při náhozu se občas zachytí trojháčky za vlasec.
Díky pohybu u dna hrozí vyšší riziko vázek.
Na frekventovaných revírech může být někdy „ozvučení“ nástrahy na závadu.

Oblíbené barvy

GBK, GBSD, GSD – přírodní barva do průzračných vod a plného slunečního světla. GCS, GGR, GFP, GPSF – fluo barvy do špatných světelných podmínek.

img67_161.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.