Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Daiwa Tournament Scouter

13. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Daiwa | 4.329× zobrazeno | žádný komentář

img64_153.jpg
Scouter je nepříliš velký a poměrně univerzální wobbler vyrobený v Japonsku. Je to trochu baculáč s poněkud větší lopatkou a jako většina moderních wobblerů je plastový a ozvučený. Výrobci se ale podařilo odladit jeho vlastnosti do stavu, kdy je nástraha jak příjemná pro rybolov, tak i možná až překvapivě atraktivní pro vodní predátory. V sérii Tournament patří k lepším kouskům a zejména na menších vodách dokáže projevit své kvality.

Provedení

Plovoucí plastový wobbler, při použití lanka se bude chovat spíše jako vznášivý. Relativně silné ozvučení dvěma velikostmi kuliček.

Vyráběné velikosti

Do ČR se dodává jen velikost 6 cm s hmotností 10 g.

Kvalita dodávaných háčků

Povedený dobře řešený wobbler s vysokou kvalitou zpracování včetně velmi chytlavých trojháčků. Jednoduchý na vedení (pěkně pracuje i při prostém tažení). Hodí se do spousty situací na malých i větších revírech. Díky kompaktnímu tělu dobře létá.

Přednosti

Běžná přívlač na vodách s hloubkou 1 – 3 m. Wobbler lze jen tak tahat nebo s ním různě pocukávat. Ve spojení s lankem se bude chovat spíš jako vznášivý a tím pádem je vhodný pro různé kreace v horizontální rovině, ale technika „stop and go“ mu moc nejde. Přesto má aspoň tolik vzplývavosti, že ho s tenkým lankem můžete nechat po nárazu do přepážky vystoupat.
Dal by se použít i pro tažení za lodí (trolling), ovšem s tím, že při jeho velikosti bude úlovkem spíš plejáda menších dravců (candát, okoun, menší štika) než nějaké trofejní ryby.

Použití

Wobbler je určen jak pro běžnou přívlač, tak pro tažení za lodí (trolling). Nevyžaduje žádné speciální vedení, dobře pracuje i při plynulém tažení.
Hodí se na prolovování hlubších míst – při přívlači s prutem v ruce ho snadno dostaneme ke dnu a při kontaktech s překážkami ho necháme mírně stoupnout. Strmé klesání nástrahy oceníme v situaci, kdy stojíme nad jámou (vývařiště jezu, podemletý břeh) a potřebujeme dostat nástrahu rychle ke dnu.

Lovené druhy ryb

Na Scoutera útočí prakticky všichni dravci – štika, candát, menší exempláře sumce, velcí okouni, boleni i tloušti. Sám výrobce udává jako hlavní cílové ryby candáta a velkého okouna.

Ideální použití

Jedná se o velmi univerzální nástrahu, s níž se dají prochytávat jak stojaté tak tekoucí vody. Navíc pracuje v nejčastěji prolovované hloubce 1 – 3 m.
Univerzální je i velikost nástrahy - zabírají na ni běžně ryby od okouna kolem 25 cm až po osmdesátku štiku.
Protože je Scouter nenáročný na vedení, ocení ho i méně zkušení vláčkaři a „tahači nástrah“.

Nevýhody

Scouter žádné zásadní nevýhody nemá, obligátní výtka, že trojháčky nejsou vhodné pro lov sumce, je u této 6 cm dlouhé nástrahy nepodstatná. Skutečný problém bude spíš v tom, že většina vláčkařů si za něj bude hledat levnější náhradu.

Oblíbené barvy

Oblíbené barvy: Vyrábí se ve škále deseti barev typické pro celou sérii Tournament. Kromě přírodních odstínů dovede být úspěšná i barva FT (na obrázcích) nebo černé provedení s oranžovým břichem.

img64_154.jpg img64_155.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.