Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Daiwa Tournament Mega Scouter

13. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Daiwa | 3.523× zobrazeno | žádný komentář

img63_152.jpg
Tento wobbler od Daiwy je jakýmsi dvojčetem Rapaly Down Deep Rattlin Fat Rap. Rovněž se jedná o plastovou nástrahu s předimenzovaným nořítkem a s baterií kovových kuliček uvnitř tělíčka. Jejich zvuk je dost silný a znatelně překračuje běžný průměr.

Provedení

Plovoucí plastový poměrně silně ozvučený wobbler s velkým nořítkem pro hluboké zanoření.

Vyráběné velikosti

K dispozici je jediná velikost 6,8 cm a 14 g.

Kvalita dodávaných háčků

Trojháčky jsou velmi kvalitní a ostré, snad jen při lovu sumců by mohly postrádat větší robustnost.

Přednosti

Kvalitně zpracovaná nástraha.
Velké nořítko dovoluje rychlé zanoření do pracovní hloubky. Kromě toho svými rozměry udržuje nástrahu v nakloněné pozici, kdy jsou trojháčky ukryty za ním a tudíž je menší šance, že někde uváznou. Po nárazu do překážky stačí nechat wobbler kousek vystoupat.

Použití

Wobbler je určen jak pro běžnou přívlač, tak pro tažení za lodí (trolling). Nevyžaduje žádné speciální vedení, dobře pracuje i při plynulém tažení.
Hodí se na prolovování hlubších míst – při přívlači s prutem v ruce ho snadno dostaneme ke dnu a při kontaktech s překážkami ho necháme mírně stoupnout.
Strmé klesání nástrahy oceníme v situaci, kdy stojíme nad jámou (vývařiště jezu, podemletý břeh) a potřebujeme dostat nástrahu rychle ke dnu.

Lovené druhy ryb

Jedná se o wobbler poměrně univerzální velikosti lovící především ryby dna. Podle typu lokality může na jeho trojháčcích skončit štika, candát, sumec, někdy i velký okoun.

Ideální použití

K pročesávání dna v hloubkách pod tři metry – např. hlubokých rýh, bubnů pod jezy a zatopených koryt řek.
K provozování techniky "Stop and go" nad kamenitým dnem (ideální je nechat nástrahu stoupnout vždy, když narazí na překážku.
K tažení za lodí (trolling) na vodách s patřičnou hloubkou.
Dovoluje rychlé dosažení dna např. u podemletých a regulovaných břehů.
Díky snížené možnosti váznutí se s ním dá prochytat nerovné dno nebo okolí překážek.

Nevýhody

Nehodí se do silných proudů, kde klade při tažení silný odpor.
Cena není právě lidová a každé trhání bude o to víc bolet.

Oblíbené barvy

Vyrábí ve deseti odstínech stejně jako ostatní wobblery ze série Tournament. Štiky preferují spíše stříbrné a modravé tóny, na candáty zabírají i fluorescenční žluť či zeleň a sumcům na barvě příliš nezáleží.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.