Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Zalt-Z

10. června 2011 vložil(a) osprey | jerky | výrobce: Zalt | 4.951× zobrazeno | žádný komentář

img62_149.jpg
U nás se sice jedná o nástrahu, kterou dobře zná jen užší okruh vláčkařů specializujících se na velké štiky, ale ve Skandinávii je tato nástraha stejně jako další výrobky značky Zalt uznávanou klasikou. Přímo Zalt-Z je natolik typický, že se stal i jakýmsi symbolem firemní produkce.
Není to zrovna pohledná nástraha, ale má divokou kývavou pohybovou akci a celkem spolehlivě je schopna vydráždit k záběru velké štiky postávající v zátokách severských jezer nebo brakických vod, takže ji používá hodně místních rybářů.
Navíc se jedná o nástrahu, která nikoho a nic nekopíruje, je svá, naprosto osobitá a tím pádem bývá na revírech, kde ji ryby ještě neviděly, i relativně úspěšná.

Provedení

Plochý plastový ozvučený jerk typu „glider“ se zvláštně prohlou linií hřbetu, zobanovitým předkem a výrazně vystouplýma očima.

Vyráběné velikosti

14 cm a 17 cm ve třech provedeních – plovoucí, neutrální a potápivé. Nejtěžší potápivá verze váží ve 14 cm 50 g a v 17 cm 90 g, ostatní jsou o pár gramů lehčí.

Kvalita dodávaných háčků

Silné oblé trojháčky VMC s mořskou úpravou (šedavé pokovení).

Přednosti

Velký nápadný jerk s výrazným kývavým pohybem do stran. Rozhodně si můžete být jisti, že ho ryby nepřehlédnou.
Svým způsobem se jedná o klasiku tohoto žánru vhodnou na velké aktivní ryby.
Protože se dodává ve třech stupních potápivosti, lze si chování nástrahy upravovat výběrem různě potápivé verze.

Použití

Klasické jerkování s adekvátní výbavou (lze použít i běžné vláčecí náčiní, ale v tom případě je třeba krátký prut s vysokou gramáží).
Lov má smysl tam, kde se nacházejí velké aktivní ryby schopné vystartovat na takovéto sousto.
Protože dopad této nástrahy na hladinu je nepřehlédnutelný, nehodí se příliš na malé vody s nutností házet na pár metrů - hody by měly být naopak dlouhé, aby nástraha do blízkosti dravce doputovala vodou.

Lovené druhy ryb

Štika, štika a opět štika. Úlovky jiných dravců jsou výjimkou, ale občas se to stává.

Ideální použití

Velká nástraha schopná upoutat pozornost ryby včetně trofejních kusů.
Dovoluje provádět daleké hody a prochytat velké plochy, ideálně s hloubkou 1 - 2 m.
U nás není mnoho vod, kde bude tato nástraha pravidelně úspěšná, vyplatí se ji ale vzít například do Švédska.

Nevýhody

Jedná se o dost ultimativní nástrahu. Ryba buď zabere nebo prchá.
Tam, kde se s podobnými nástrahami vláčí často a štiky už o nich vědí své, bývají jerky tohoto typu většinu sezóny ignorovány – s výjimkou dnů, kdy ryby zachvátí nějaké potravní šílenství.
Trochu překvapivý je fakt, že povrchová úprava není z nejodolnějších.

Oblíbené barvy

Barevná škála je poměrně široká. Mezi často používané odstíny patří různé napodobeniny bílé ryby, dekor štiky (viz obrázek) a také řada křiklavých vzorů, které v nabídce dominují.

img62_150.jpg img62_151.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.