Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Team Cormoran Double Joint Jerk

10. června 2011 vložil(a) osprey | jerky | výrobce: Cormoran | 3.843× zobrazeno | žádný komentář

img61_147.jpg
Double Joint Jerk je zástupce dnes oblíbené kategorie vícenásobně dělených nástrah. Mezi záplavou čtyř nebo pětidílných modelů vypadají jeho tři díly poměrně skromně, ale v reálu je nástraha velmi funkční a dá se s ní napodobit celá řada prvků chování skutečné rybky. Jedná se o firemní novinku pro rok 2011.

Provedení

Štíhlý třídílný ozvučený plastový jerk. Nástraha je pomalu potápivá.

Vyráběné velikosti

Jediná velikost 14 cm s hmotností 26,9 g.

Kvalita dodávaných háčků

Kvalitní oblé trojháčky Owner s černou povrchovou úpravou vhodné pro všechny druhy ryb s výjimkou sumce.

Přednosti

Ačkoli se jedná o jerk, nechá se vodit i běžnými vláčecími pruty (gramáž kolem 40 g). Přestože pracuje i při plynulém tažení, daleko zajímavější je jerkové vedení prováděné trhavými pohyby s přestávkami na vyklesání. Některé jeho pohyby jsou velmi dráždivé a rybám se líbí.

Použití

Běžná štiková přívlač na stojatých nebo mírně tekoucích vodách - zejména se uplatní na místech s aktivními rybami. Na konci sezóny bude její pohyb možná až příliš výrazný a ani ozvučení už nebude ku prospěchu věci.
S nástrahou lze prochytávat velké plochy i přesně lokalizovaná stanoviště ryb. Optimálně se s ní pracuje ve vodě s hloubkou 1 – 2 m.
Je to poměrně univerzální nástraha účinná v širokém spektru podmínek (tedy jedna z těch, s nimiž lze zahájit rybolov a mít je na prutu po převážnou část vycházky).

Lovené druhy ryb

Vynikající nástraha na štiky. Velikostně je optimální pro lov štik střední velikosti (60 – 80 cm). Výrobce ale tvrdí, že je úspěšná i na candáty. Celkem reálně může zabrat i sumec, vzácněji také velký bolen.

Ideální použití

Lov nad porosty vodního rostlinstva a podél rákosových porostů nebo obchytávání břehů na malých říčkách.
Prohazování zátok, kam vyjíždějí dravci lovit - podobně se uplatní i při prostém házení do plochy rybníka.
Kromě lovu v tuzemských revírech je tato nástraha vhodná pro lov v mělčích partiích jezer nebo revírů s brakickou vodou ve Skandinávii.

Nevýhody

Jako všechny „vícedíly“ je tato nástraha poměrně drahá. Jinak ale zjevné nevýhody nemá a své si s přehledem odchytá.

Oblíbené barvy

Zatím je k dispozici ve čtyřech barevných odstínech (stříbrná s černým hřbetem, nazelenalá „bílá ryba“, okoun a ostře zelená s černými pruhy ve stylu FT). Vzhledem k tomu jak umí tento jerk pěkně blýskat boky, rozhodně se vyplatí pořídit stříbrnou verzi. Ani ostatní barvy ale nemusí být špatné, protože se ve všech případech jedná o osvědčenou klasiku.

img61_148.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.